Vladimír Brabec

Ti, kteří ztvárnili postavy v seriálu, vše o nich
Odpovědět
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hombre píše:... nejnovejsi rozhovor s panem Brabcem, ...
Rozhovor je moc fajn, stejně jako pan Brabec celkově.
Jen si myslím, že nyní, v roce 2010, už je obecný náhled na Zemana diametrálně odlišný než byl třeba ještě před pár lety. A že klidně o něm veřejně mluvit může, aniž by někoho pohoršil...
Hodně zdravíčka, Mistře! :)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od Koštýř »

Ve středu 23.6 Vl. Brabec v dokumentu Neobyčejné životy. ČT1 20:55hod ;)
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od Honza Zeman »

No pane kolego prisel jste trochu pozdeji, nekdy se vyplati precist si i uvodni stranku webu, pripadne nekolik prispevku zpetne, kde to jiz avizujeme ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od Koštýř »

Hombre píše:.. kde to jiz avizujeme ;)
To je tak, když člověk spěchá do práce.. :P
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od Dobesch »

Tak sem vcera shledl porad CT ... no kdo by cekal neco prevratne noveho ten by se nedockal. Potesilo me vystoupeni pana Zupanicena tema 30 pripdau jako i sestrich hereckych tvari co v serialu hrali (a z dale nebyli vsichni) pri debate na tema AT kritizuji pouze ti co tam nehrali :D . Priznam se ze pro me asi jedninou novinkou bylo sdele pana Brabce, ze na zacatku vubec netusil, ze dilu bude 30 -- ze puvodne jich melo byt jen 8-10 a pak ze se to nabalovalo .......... O tom nevim co si mam myslet
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od Honza Zeman »

Videl jsem az dnesni reprizu a portret pana Brabce byl velmi pekne natocen a prospikovan zajimavymi informacemi z jeho zivota. Potesili me unikatni zabery z divadelnich roli, kde radil ve spolecnosti pana Trisky, Munzara a dalsich, to byli vsichni tak mladi :) . O serialu pak vyborne mluvili i panove Zupanic a kameraman Hanus. No a k tomu, ze puvodne melo byt jen nekolik dilu a az pak se "jelo" dal, myslim vime, ne? Taky me potesilo, ze pan Brabec chodi na kontroly k nam na Homolku a je v dobrych rukou, doc. Neuzil je kapacita.
Trochu jsem na zacatku zapochyboval, jestli to reziser Polesny dobre natoci, ale ted myslim, ze to byl dustojny medailon a pekne komplexne pojaty zivotni pribeh. Jakmile budu panu Brabcovi volat, pogratuluju mu k peknemu portretu ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
6529
strážmistr
Příspěvky: 68
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:04:11
Bydliště: Praha

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od 6529 »

Byl jsem spokojen, původní obavy, že se pořad ponese ve stylu "13.komnaty", tedy pláč nad tím, co všechno herci MZ vzal, byly naštěstí rozptýleny, pro kritiky seriálu zaznělo z několika úst jasné stanovisko a pořad byl doplněn hlavně ukázkami ze slavných divadelních představení, což bylo zajímavé pro řadu z nás, kteří "velká" divadla moc nenavštěvujeme. Rozhodně to tedy stálo za pozornost.
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od Bába kořenářka »

Hombre píše:No a k tomu, ze puvodne melo byt jen nekolik dilu a az pak se "jelo" dal, myslim vime, ne?
Tak to mi teda uniklo, že nejdřív mělo být jen pár dílů :o :shock: :o ! Kde je to napsané? Já jsem až doteď byla přesvědčená, že seriál vznikl na přímou objednávku "shora" s cílem oslavit v r. 1975 30 let fungování SNB třiceti detektivními příběhy a už od začátku se to jmenovalo 30 případů majora ... (jméno se diskutovalo)?! A dokonce kvůli časové tísni se uvažovalo o souběžném natáčení více dílů s několika režiséry... Že se do r. 1975 stihlo jen několik dílů, je už druhá věc, ale stále jsem přesvědčená, že se už od samého počátku počítalo s třiceti díly!
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od Honza Zeman »

Myslel jsem to tak (a pan Brabec asi taky), ze to bylo napsano na papire, nekolik dilu detektivek, kdy se nasledne zjistilo, ze z toho muze byt serial k vyroci vzniku SNB. Viz treba Ruzickova kniha a jeji zacatek (od pribehu majora Kocourka po verzi od pana Sequense).
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od geza »

Tak já taky pár slov: Pořad Neobyčejný život VB bych viděl jako takový průměr v porovnání s ostatními. Co se týče Zemana, tak na můj vkus se to příliš rozmazávalo - byl tomu věnován větší prostor, než si dané téma zaslouží. Ostatní neřekli nic nového, ale kdo mě opravdu potěšil svým vyjádřením byl sám Vladimír Brabec. Žádné výmluvy a falešné pokání. Jen je škoda, že své k tomu nemohl říct i J. Sequens - holt se v ČT musí u některých čekat na smrt, aby jim náhodou nepřipomínali, že "jsou horší než oni". Obecně k VB můžu říct, že jeho herectví mi přijde příliš jednovýrazové a to taky namísto Zemana (samozřejmě v době před listopadem, pak to bylo přesně naopak) považuji za důvod jeho malého vytížení před kamerou. Jinak mi je pan Brabec jako člověk velmi, velmi sympatický, je civilní, otevřený, bezprostřední a vtipný a před kamerou není teatrální, což se stává řadě herců a především hereček a což upřímně nesnáším.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od Willy Kleiber »

Pořad byl dost dobrý, čekal jsem horší...
Pan Brabec je prostě sympaťák s obrovským charisma, a přitom nesmírně vtipný a obyčejný člověk, jak jsem měl možnost poznat v kině MAT...Hodně zdraví,Mistře!
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od malej Míra »

Souhlasím s Willym. Mě ten pořad nadchl. Spousta raritních záběrů z jeho kariéry. Kdo ho zná jen z 30PMZ a několika dalších inscenací, tak je možná překvapen. Moc hezky o něm mluvil pan Županič... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od knihomol »

Byl jsem na dovolené a propásl jsem to, je to někde k vidění?
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od huba.buba »

knihomol píše:Byl jsem na dovolené a propásl jsem to, je to někde k vidění?
No zapojil se kolega Kraken a nezbývá než ho pochválit. Nejen , že zmíněný pořad kvalitně zaznamenal , ale vzniklé DVD opatřil i potiskem , takže pane kolego, jeden kousek od Krakena máte u mě a pokud si budete přát , zařídím i věnování... ;) !!!
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od knihomol »

Pane pokladníku, jste velmi laskav, děkuji, budu na vás v amsterdamských Bílých linkách s panem doktorem Salabou myslet!
Odpovědět