4. díl - Rubínové kříže

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: 4. díl - Rubínové kříže

Příspěvek od Žitný »

Vzhledem k místu mého bydliště,mohu potvrdit zmiňovanou poštu ve Štěchovicích.Byl jsem tam včera a dnes tam mám také něco doporučeného.....Jinak v záběru je i vidět nad poštou taková zahrádka.Vlastě jsou tam husté stromy a zídka.Tam byla, je a doufám že i bude zahradní restaurace.Tak pokud na pivko tak tam.
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 4. díl - Rubínové kříže

Příspěvek od Honza Zeman »

Mozna male doplneni po pripomenuti si vcerejsiho dilu, jizda pohrebaku po silnici po loupezi, by mohla byt na 99% cesta z Radotina do Zadni Kopaniny, kudy jel i Jirka Hradec se sanitkou? :)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 4. díl - Rubínové kříže

Příspěvek od prof. Braun »

Taky mě to včera při sledování Rubínových křížů napadlo... Asi to bylo oblíbené místo filmového štábu našeho seriálu!
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 4. díl - Rubínové kříže

Příspěvek od prof. Braun »

Detektivní kancelář prof. Brauna hlásí další nález. Tentokrát jsem šel takřka najisto, protože bydlím skoro za rohem - jen jsem byl jaksi líný tam dojít... Takže scéna "tajné" porady Willyho, Mauera a Honzy alias Lipinského před vyloupením trezoru se točila na Olšanských hřbitovech v Praze (Hřbitov VI., odd. 6a a zřejmě i 6b). Zajímavostí je, že jeden hrob, kolem něhož prochází Willy, patří rodině Syřišťů (Rudla mezi nima ale není) a opodál je pohřben zpěvák Jiří Schelinger, který tragicky zahynul v roce 1981.
Willyho chůze1.jpg
Willyho chůze1.jpg (82.87 KiB) Zobrazeno 7894 x
Willyho chůze2.jpg
Willyho chůze2.jpg (73.29 KiB) Zobrazeno 7901 x
Willyho chůze3.jpg
Willyho chůze3.jpg (60.94 KiB) Zobrazeno 7899 x
Naposledy upravil(a) prof. Braun dne stř 18. srp 2010 13:37:24, celkem upraveno 1 x.
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 4. díl - Rubínové kříže

Příspěvek od prof. Braun »

celek bez lavičky a auta.jpg
celek bez lavičky a auta.jpg (77.98 KiB) Zobrazeno 7895 x
Honza se ohlíží na tajnýho se ženou.jpg
Honza se ohlíží na tajnýho se ženou.jpg (85.61 KiB) Zobrazeno 7898 x
poslední záběr.jpg
poslední záběr.jpg (75.89 KiB) Zobrazeno 7897 x
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 4. díl - Rubínové kříže

Příspěvek od malej Míra »

K tomu nezbývá než dodat: Bravo pane profesore! Oprvadu budeme muset také uspořádat výlet po místech natáčení, která máme takřka pod nosem, tedy v Praze... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 4. díl - Rubínové kříže

Příspěvek od Honza Zeman »

Na zbraslavskem webu i na oknech zbraslavske restaurace "Na Vidence" se objevil tento plakat:
1008Kotva.jpg
1008Kotva.jpg (37.79 KiB) Zobrazeno 7823 x
Zatim netusim, jestli je to definitvni konec mista nataceni a jestli se to vztahuje i na vycep, kde se tocila schuzka trojice Mauer, Lipinsky a Kleiber, nebo jen budova dostane novy kabat a restaurace pak bude opet fungovat? Slovo "prodej" nezni moc pozitivne, tezko rict, kdo je novy vlastnik a co tam zamysli.... :?
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: 4. díl - Rubínové kříže

Příspěvek od Elden »

Zánik restaurace by byla věčná škoda. :( Snad tam bude restaurace i nadále po rekonstrukci.
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: 4. díl - Rubínové kříže

Příspěvek od Žitný »

Elden píše:Zánik restaurace by byla věčná škoda. :( Snad tam bude restaurace i nadále po rekonstrukci.
Ano škoda by to bezesporu byla.Také jsem měl,asi jako mnoho zdejších,možnost mnohokrát odnést odtud tu ,která občas posedává na rameni...Možná taková rekonstrukce scény na místě oném by nebyla k zahození... ;) Než se třeba změní interiér.Já nemám herecké vlohy atak snad jedině jako komparz.Nějaké hadry bych snad sehnal... ;)
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 4. díl - Rubínové kříže

Příspěvek od Honza Zeman »

Rekonstrukce setkani trojice v hospode samozrejme probehla a je zaznamenana na kamere, ale urcite by stalo za to ji zopakovat a pripadne doladit a doplnit :P
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 4. díl - Rubínové kříže

Příspěvek od malej Míra »

V minulých dnech jsem "ze záznamu" sledoval poslední díl Hříchy pro diváky detektivek. Patrně nejslabší díl jinak průměrného televizního počinu byl zajímavý tím, že se z větší části odehrával na Líšně. Z parku u zámku samotného toho bylo vidět mnohem víc než v samotných RK. Pořád jsem čekal, kdy se z okna vykloní Kalina s pistolí, anebo když Vinklář nebo Veškrnová otevřeli dveře od onoho zahradního domku, že se tam bude houpat oběšený správce... :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 4. díl - Rubínové kříže

Příspěvek od malej Míra »

Včera nás upozornil pan Brabec, že úvodní scény - přestřelka s Lipinským při jeho útěku z vlaku - se točily na trati Sedlčany-Votice. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 4. díl - Rubínové kříže

Příspěvek od prof. Braun »

malej Míra píše:Včera nás upozornil pan Brabec, že úvodní scény - přestřelka s Lipinským při jeho útěku z vlaku - se točily na trati Sedlčany-Votice. ;) :D
Takže je to jasný a de facto potvrzený (viz moje odpověď v Místech natáčení - Smrt u jezera). Stačí jen zajet a nafotit. Ale až bude venku zeleno - a na to si ještě dlouho počkáme...
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 4. díl - Rubínové kříže

Příspěvek od Arnold Hackl »

Tak nevím, ale pokud je to objevené okno tohle, tak jeho fotku jsem sem dával 8.7.2008. ;)
Tenkrát to proběhlo bez jakékoliv odezvy (žádné volání sláva, jak říká Švejk). :mrgreen:
Přílohy
okno_zmensene.JPG
okno_zmensene.JPG (73.83 KiB) Zobrazeno 7329 x
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 4. díl - Rubínové kříže

Příspěvek od Arnold Hackl »

pan Černý píše:To vědí Arny, tehdy to asi opravdu proběhlo bez povšimnutí, alespoň já se přiznám, že jsem to nějak nezaregistroval :mrgreen:
Aspoň máme stále po čem pátrat a můžeme objevovat stále nové a nové věci. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Odpovědět