26. díl - Studna

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

26. díl - Studna

Příspěvek od Willy Kleiber »

Místa natáčení tohoto dílu a diskuse o nich
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 26. díl - Studna

Příspěvek od Willy Kleiber »

Dost toho je již řečeno v hlavním menu, tak jen upřesním pro neznalce, že scény, kde Zeman vede dialog s řidičem a vébáčkem, jsou točeny ve skutečné hospodě v Jinočanech na návsi.
Není to tedy žádný ateliér, jak se někteří z nás původně domnívali (a dokonce i v origo scénáři je uvedeno Ateliér-den).
Hospoda se od doby natáčení pochopitelně dost změnila, ale svědecké výpovědi starousedlíků potvrdily, že se to točilo v reále.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 26. díl - Studna

Příspěvek od Willy Kleiber »

A ještě zajímavějším zjištěním je, že přímo na touto hospodou je hudební sál, a tam se točily koncerty skupiny MIMIKRY.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: 26. díl - Studna

Příspěvek od huba.buba »

Willy Kleiber píše:a tam se točily koncerty skupiny MIMIKRY.
Zajímavý je i dnešní vlastník. Někdejší koncertní místo Mimiker dnes vlastní David Koller a má tam nahrávací studio.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 26. díl - Studna

Příspěvek od malej Míra »

huba.buba píše:Zajímavý je i dnešní vlastník. Někdejší koncertní místo Mimiker dnes vlastní David Koller a má tam nahrávací studio.
Jen pro upřesnění, pan Koller je "u Mimiker" v pronájmu, jak nám na místě sdělili. ;) :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 26. díl - Studna

Příspěvek od Willy Kleiber »

A ta zastávka, jak z ní "v noci" po koncertu odjíždějí do Prahy, to je taky v Jinočanech, ne?
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 26. díl - Studna

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:A ta zastávka, jak z ní "v noci" po koncertu odjíždějí do Prahy, to je taky v Jinočanech, ne?
Ne to se nám zatím nepodařilo objasnit. Autentická je jen zastávka Hájice. :?
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

26 - Studna

Příspěvek od Dobesch »

To ze "spaleniste" bylo tocene na Barandove se asi vseobecne vi (proc to neni v mapovych bodech nevim :-) ), ale otazka asi bud pro znalce nebo pokud mi to uniklo. Z jakeho filmu pochazeji kulisy kde se Studna tocila. Nekde jsem cetl, ze se pro tyto ucely pouzily kulisy z jineho filmu co zrovan na Barandove staly. Ze bysme mohli ze studijnich duvodu porovnat "pozar"
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 26 - Studna

Příspěvek od malej Míra »

Dobesch píše:To ze "spaleniste" bylo tocene na Barandove se asi vseobecne vi (proc to neni v mapovych bodech nevim :-) )...
Podle mého názoru má smysl uvádět na mapě pouze místa natáčení, na která se lze jet podívat. Na Barrandově, pokud nás pustí dovnitř, uvidíme leda tak kulisy k nějakému americkému velkofilmu. :mrgreen: Ne, vážně. V ateliérech se toho točilo opravdu hodně, hlavně většina interiérů.
Teď mě ale napadá jiná věc. V scénáři myslím že k "Bílým linkám", kterým jsem si listoval na některém srazu byl založený strojopis...pokračování.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 26 - Studna

Příspěvek od Dobesch »

No ona spousta veci "na Barandove" zejmena tyhle kulisy domu a ulic se dela az za atelierama na takovy louce/poli --jednou sem tam asi 4 dny delal kompars --- tahle louka je normalne pristupna --proste mezi tema Atelierama moc mista na budovani exterieru neni.

KAzdopadne spis by me zajimalo co to bylo za film ze kteryho je pouzita ta kulisa
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 26 - Studna

Příspěvek od Willy Kleiber »

Tady si myslím, že by možná mělo smysl aspoň lokalizovat přibližné místo, kde stávala kulisa domu Brůnových - podle mě by to šlo vzhledem k tomu typickému barrandovskému zalesněnému obzoru bez civilizačních vlivů...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 26 - Studna

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:Tady si myslím, že by možná mělo smysl aspoň lokalizovat přibližné místo, kde stávala kulisa domu Brůnových...
No nevím... :P Stejně tak bychom mohli pátrat po jámě, v které vyráchali Stellu Zázvorkvou za to, že topila běžence v bažinách. Ne, vážně. Myslím, že má smysl hledat místa natáčení a ne ateliéry a exteriéry na Barrandově, kde to jeden den postavili, druhý den natočili a třetí den zbourali, anebo se "sharovali" s jiným filmem, nebo seriálem o jedny kulisy. To už spíš stojí za to pátrat po těchto kuriozitách, jako je společná pracovna Honzy Zemana s ministrem zemědělství z Brácha za všechny peníze... :lol:
Smyslem míst natáčení je, aby si každý mohl udělat výlet a zavzdychat si na autentickém místě, které se více či méně zachovalo v originálním stavu. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 26 - Studna

Příspěvek od Willy Kleiber »

pan Černý píše:...bez nějakýho nápadu, co by se am mělo dokumentovat...
Pane kolego, připouštím že jediný smysl by (možná) mělo určení místa stavby Brůnovic domu, nic víc, a nic dokumentovat nehodlám... ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 26 - Studna

Příspěvek od Willy Kleiber »

pan Černý píše:... ve kterém filmu si Brůnovic spáleniště ještě zahrálo...
To určitě, teď je otázka, zda se ten film skutečně natočil...divím se, že by to nikdo z vás znalců starších českých filmů ještě neodhalil... :shock:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 26 - Studna

Příspěvek od Dobesch »

No tak puvodne vlastne moje otazka znela ---to s tim mistem nataceni melo smajlika a bylo to mysleno jako vtipek :-)

Proste skutecne by bylo hezke videt ten dum v originalnim filmu --- predpokladam ze by to byl tak film ze prelomu let 1977/1978

Podle tech seznamu (a navic IMDB neni co se CZ veci nejchytrejsi) bylo toceno celkem dost filmu --- vyskrtame -li animaky a proflakle snimky (treba Adelu) + asi Slovenska dilka tak toho moc nezbyde a u spousty veci ze zbytku mam strach ze vubec nevim ze existujou. Asi nejvetsi gol by byl, kdyby se jednalo o kulisu k filmu Nas dedek Josef :-)
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Odpovědět