Místa natáčení na mapě

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Odpovědět
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Místa natáčení na mapě

Příspěvek od Arnold Hackl »

Pan Černý mi poslal další místa, tentokrát ze severu. Doplnil jsem do dílu 20.
Ohledně útesu, ze kterého Fanta shodil Holana to vypadá na takovou menší polemiku, kterou budeme muset probrat na nějakém srazu. Místo, které jsem já už dříve uvedl jako útes, který je vidět za Holanem a Fantou totiž nemůže být vidět z místa pádu, které uvedla severská expedice. Proto se mýlím buď já nebo severská expedice.
Porovnejte prosím tyto tři fotografie :
1. Fotografie, podle které jsem dával odkaz na útes já - tady.
2. Fotografie ze seriálu - tady.
3. Fotografie, kterou pořídila severská expedice při rekonstrukci na místě činu - tady.
Podle kresby kamene útesu, podle tvaru útesu a podle výšky útesu nad hladinou moře bych řekl, že fotografie č.1 a č.2 jsou si velmi podobné. Na místě jsem však nebyl, takže nechci zpochybňovat zjištění severské expedice. Z těchto důvodů jsem uvedl odkaz na místo od pana Černého, ale svůj odkaz jsem nesmazal, pouze jsem ho zbarvil tak, aby téměř nebyl vidět.
Tak a včil mudrujte.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Místa natáčení na mapě

Příspěvek od Arnold Hackl »

Pan Černý mi poslal další a tentokrát velice zajímavé místečko.
Je to místo, kde Gargela chytal ryby v dílu Prokleté dědictví.
Zajímavé je na něm to, že se nachází na ostrově.
Díky, pane Černý.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Místa natáčení na mapě

Příspěvek od Arnold Hackl »

Po dohodě s panem Černým jsem odkaz na útes ve dvacátém dílu upravil na původní verzi a místo dle pana Černého smazal. Původní verze se nám zdá pravdivější.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Místa natáčení na mapě

Příspěvek od Willy Kleiber »

Chlapi, k Vánocům jsem dostal Filmovou a televizní knihu - průvodce místy natáčení českých filmů a seriálů po republice...ta mě tak mocně inspiruje...

Což takhle, že by fanklub vydal časem knihu "Místa natáčení 30 případů mjr. Zemana" - pěkně, co díl to kapitola + uvést nejrůznější zajímavosti, nedostatky, postřehy, názory herců...asi utopie, co, nicméně pro "určitou skupinu" lidí by to byla bomba :!: :P možná by se po ní jen zaprášilo.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Místa natáčení na mapě

Příspěvek od Anglie »

Willy Kleiber píše: Což takhle, že by fanklub vydal časem knihu "Místa natáčení 30 případů mjr. Zemana" - pěkně, co díl to kapitola + uvést nejrůznější zajímavosti, nedostatky, postřehy, názory herců...asi utopie, co, nicméně pro "určitou skupinu" lidí by to byla bomba :!: :P možná by se po ní jen zaprášilo.
Nápad hezký, ale pokud nenajdeme nakladatele, tak by to vše muselo jít z našich kapes (o obíhání knihkupectví a nabízení naší knihy nemluvě), což by bylo značně finančně náročné. Některé by to ale zajímalo, wtz (fanklub nemyslím).
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Místa natáčení na mapě

Příspěvek od Arnold Hackl »

Podle soukromé zprávy chystá jeden kolega překvapení pro majitele navigací.
Prostě po místech natáčení už nebudeme bloudit. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
P800
strážmistr
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21. led 2009 12:50:15
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Místa natáčení na mapě

Příspěvek od P800 »

První vlaštovka pro majitele navigací TomTom. Zatím 108 bodů (POI) míst natáčení našeho oblíbeného seriálu dle databáze Arnolda Hackla. Připomínky vítám.

Mám problém se zjištěním souřadnic na místech v zahraničí, ČR není problém.
Naposledy upravil(a) P800 dne sob 24. led 2009 14:06:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
P800
strážmistr
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21. led 2009 12:50:15
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Místa natáčení na mapě

Příspěvek od P800 »

Chlape, takové věci mazat, to je hřích :shock: . Nu, co se dá dělat, zahraničí zatím nebude..
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Místa natáčení na mapě

Příspěvek od Arnold Hackl »

P800 píše:První vlaštovka pro majitele navigací TomTom. Zatím 108 bodů (POI) míst natáčení našeho oblíbeného seriálu dle databáze Arnolda Hackla. ...
Jen doplním, že velký dík patří panu Černému, který mě opravdu vytrvale a neúnavně zásobuje. :mrgreen:
P800 píše:Mám problém se zjištěním souřadnic na místech v zahraničí, ČR není problém.
Ty souřadnice jdou vytáhnout i z Wikimapie, ale dá to fušku.
Musí se dát "Zobrazení", "Všechna místa".
Pokud na tam, kde nás to zajímá už nějaké označené místo je a klikne se na něj, tak v pravém horním rohu otevřeného okna jsou souřadnice GPS.
Pokud tam žádné označené místo ještě není, tak se dá vytvořit a dál už je postup stejný.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
P800
strážmistr
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21. led 2009 12:50:15
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Místa natáčení na mapě

Příspěvek od P800 »

Na http://www.poi.cz je dnešním dnem zveřejněna kategorie 1739 CZ-Tricet pripadu majora Zemana k dispozici všem zájemcům a majitelům navigací. Zatím 112 záznamů, budu přidávat průběžně další dostupné. Ještě jednou díky Arnoldu Hacklovi a panu Černému.
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Místa natáčení na mapě

Příspěvek od Bába kořenářka »

To je skvělé!!! Výborná práce, moc děkuji!!!
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
P800
strážmistr
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21. led 2009 12:50:15
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Místa natáčení na mapě

Příspěvek od P800 »

Ano, je tam ikona (autor Arnold Hackl) s hlavičkou Honzy Zemana a v každém jednotlivém záznamu je uvedeno http://www.majorzeman.eu. Nakonec, stačí překonat odpor a nahlédnout :lol:

Ikona 22*22 ... Obrázek

Ikona 32*32 ... Obrázek


Zobrazení bodu na navigaci:
Obrázek
Uživatelský avatar
P800
strážmistr
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21. led 2009 12:50:15
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Místa natáčení na mapě

Příspěvek od P800 »

Dokončeno ze stávajících známých bodů. Jak budou přibývat, budou se obratem objevovat v databázi pro uživatele navigací..
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Místa natáčení na mapě

Příspěvek od Arnold Hackl »

Výborná práce, pane kolego.
Jen se zeptám, jestli je možno to stáhnout i pro MIO/IGo nebo je to potřeba konvertovat z formátu pro Tom Tom. Co jsem tak četl, tak při konverzi bývá problém i ikonami.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
P800
strážmistr
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21. led 2009 12:50:15
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Místa natáčení na mapě

Příspěvek od P800 »

Přiznám se, že netuším jak je to s jiným i navigacemi. Používám TomTom, tady není problém. Garmin je také v pohodě. Vše se lze dočíst na fóru http://www.poi.cz. Ikony se však stahují zvlášť, nejsou součástí kategorie bodů zájmu.
Odpovědět