28. díl - Poselství z neznámé země

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od Arnold Hackl »

Jako bych tam za tou hliněnou vázou slyšel někoho vyťukávat morseovkou "RODRIGO". :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od Arnold Hackl »

malej Míra píše:
knihomol píše:... stejně tak koloniální palác z kubánských dílů je ateliér v Praze ...
Tak u toho koloniálního paláce bych se hádal, repektive bych řekl - jak co. V některých záběrech figurují místní kubánští herci a komparzisti a pochybuji, že by je kvůli třem záběrům vlekli až do Prahy. ...
Hodně jsem po tom paláci pátral když jsem se ho snažil najít a umístit do míst natáčení na mapě.
A to natáčení určitě musel být mix reálu na Kubě a ateliéru. Já bych si však dovolil tvrdit, že většina byla natáčena na Kubě.
Ještě přikládám pár odkazů na fotografie :
Foto 01
Foto 02
Foto 03
Foto 04
Foto 05
Foto 06
Foto 07
Foto 08
Foto 09
Foto 10
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od malej Míra »

Arnold Hackl píše:...A to natáčení určitě musel být mix reálu na Kubě a ateliéru. Já bych si však dovolil tvrdit, že většina byla natáčena na Kubě...
Tak nějak jsem si to myslel, ale bál jsem se to napsat "nahlas". :mrgreen: Aby tohle stavěli znova v ateliéru v Praze a komparzisty vozili sem, o tom se klidně i s Willym Kleibrem pohádám... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:... o tom se klidně i s Willym Kleibrem pohádám... ;) :D
:D Přiznám se, že na tohle nemám žádný "silný" názor, takže hádka se nejspíš konat nebude...
Na druhou stranu, byl bych opatrný se slovy, že by se "s tím nestavěli", když už víme, s čím vším se naopak "stavěli" - chata Šohaj budiž zářným příkladem! ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od Willy Kleiber »

Úplně mi vypadlo: na kterém hřbitově se točil závěrečný pohřeb majora Hradce? :oops: Díky za odpověď.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od Dobesch »

Rekl bych, ze Chatu Šohaj bylo nutno postavit ...1. v horskejch chatach neni tolik prostoru pro stab a 2. se tam odehrava podstatna cast deje. V tech kubanskejch dilech se daly natocit sceny, kde se jednalo o takovy ty pruhledy --u Baru se dlaa dat kamera ven a tocit vnitrek, v tom atriu se dal kamera schovat do jednoho z podloubi a podobne.... nasledne hotelove pokoje asi uz byl atelier. Navic na rozdil od horske chaty z tech fotek je zrejme, ze tam jsou - filmove pokoje velke dost i na stab. Ale treba Hradcuv a Barkluv Bungalov .........
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od malej Míra »

Dobesch píše:Rekl bych, ze Chatu Šohaj bylo nutno postavit ...
Také to tak vidím, interiér hospody na Bilíkově chatě je malý, ikdyž dispozičně je tomu seriálovému hodně podobný, navíc to bylo asi i levnější, ikdyž to není to hlavní. Naproti tomu Chile (potažmo Kuba) by se těžko točilo v botanické zahradě na Albertově... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Baresi
poručík
Příspěvky: 168
Registrován: stř 01. pro 2010 19:13:08
Bydliště: Cep 7 ,Třeboň

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od Baresi »

Mám dojem že jsem objevil místo natáčení vlastně vinárnu kdy se žitný s korencem sešli a dohadují výměnu Hradce...Znáte ho?
Někdo má rád černý a někdo zase blondíny ale mezi náma v barvě vlasů to není..
Dzuvi
čekatel SNB
Příspěvky: 5
Registrován: stř 05. led 2011 19:23:43

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od Dzuvi »

Není to jedna vinárna na okrese Benešov?
Alberto
čekatel SNB
Příspěvky: 3
Registrován: pon 11. dub 2011 16:17:54

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od Alberto »

Olla,
našel jsem exteriér Mestreyovy rezidence. Je to jiný dům než ten, kde se točily interiéry, viz fota. Jedná se o Palacio Brunet na náměstí Plaza Mayor v Trinidadu, ve kterém v současnosti sídlí místní muzeum Romantico. Následující záběry odjezdu automobilů jsou taktéž z tohoto náměstí.
Osobně se domnívám, že záběry krajiny při požáru, přistávání vrtulníku apod. byly natáčeny v nedalekém národním parku Topes de Collantes.
Hasta la vista siempre!
Přílohy
Mestreyova rezidence.jpg
Mestreyova rezidence.jpg (15.49 KiB) Zobrazeno 9191 x
Plaza Mayor_2011.jpg
Plaza Mayor_2011.jpg (40.7 KiB) Zobrazeno 9193 x
Plaza Mayor_odjezd.jpg
Plaza Mayor_odjezd.jpg (18.47 KiB) Zobrazeno 9208 x
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od Arnold Hackl »

Výborně kolego, ještě to zkouknu ve filmu a pak sem dám odkaz.
Předběžně je to tady.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Alberto
čekatel SNB
Příspěvky: 3
Registrován: pon 11. dub 2011 16:17:54

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od Alberto »

Jj, to je přesně ten dům.
jasny.sokol
kapitán
Příspěvky: 429
Registrován: ned 12. dub 2009 21:41:46
Bydliště: Příbor

28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od jasny.sokol »

Zdravím Vás přátelé,
po delší době jsem tu zase zavítal. Když bylo velké jarní putování, tak při obědě v Libochovicích jsem se zapovídal s Plk.Žitným o Kubě. Poslal jsem mu tehda pár typů na místa natáčení, ale nedalo mi to a tak jsem cosi vytvořil. Dalo mi to měsíc práce, ale něco je na světě. I když mám ještě něco v záloze tj.park kde letěla Helikoptéra, ale přesné místo nemám, je to někde jinde v parku ale dost podobné místo.
Takže račte se kochat :lol:
http://leteckaposta.cz/336915753

Více mých fotokoláží ze seriálu je na mém Facebookové profilu ve fotkách. Profil je Petr Odvárka

A ještě kdo by se chtěl podívat jak to vypadá dnes v Mestreyově rezidenci tak tady
http://www.youtube.com/watch?v=CjXUQhV9qeY
dále
http://www.youtube.com/watch?v=CH00B2SG ... ure=relmfu
a taky
http://www.youtube.com/watch?v=oTBuDwRv ... ure=relmfu

Je zajímavé, že ve filmu je Hradcův pokoj u schodiště napravo, ale ve skutečnosti je pod schodištěm napravo tj. v přízemí. To co je ve filmu Hradcův pokoj je ve skutečnosti jídelna, kde večeřel Mestrey s Hradcem. :) Bohužel je to na tři části :(

Také na jednom ze snímků je za Hradcem taká plenta a ta tam dodnes je a tady v Hradcovi pokoji je stejný nábytek i dnes :)
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od Honza Zeman »

Ano, je to zajimava kolaz, nicmene snad se nekdy dockame toho, ze to nafoti pan mistopredseda ve sve rezii. Diky za snahu ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od Salaba »

jasny.sokol píše:Zdravím Vás přátelé... tak jsem cosi vytvořil....
BOHA, on to ten Finist tak krásně poskládal dohromady šéfe :shock: :!: No teď mě máte předklonu pane kolego, opravdu jsem se pokochal jak to vypadalo v seriálu a jaké je to teď :D Díky, skvělá práce! ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Odpovědět