9 díl - Loď do Hamburku

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Uživatelský avatar
Richard Lipinski
strážmistr
Příspěvky: 52
Registrován: pát 30. kvě 2008 8:12:16
Bydliště: Praha/Písek

9 díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Richard Lipinski »

Chtěl bych se zeptat zda exteriery tohoto dílu byly točeny v pražském holešovickém přístavu a pokud ano, tak jestli se tam něco dochovalo k nafocení, myslím, že se tam teď dost staví???
Uživatelský avatar
Richard Lipinski
strážmistr
Příspěvky: 52
Registrován: pát 30. kvě 2008 8:12:16
Bydliště: Praha/Písek

Re: 9 díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Richard Lipinski »

Pane Černý, díky za rychlou odpověď, doufám, že se fotky najdou. A co to nádraží, to je také v Holešovicích? Jinak by to chtělo do těchto míst vyrazit a udělat dokumentaci než nám to developeři srovnají se zemí.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 9 díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Honza Zeman »

Znama mista:
1) Prijezd lodi z Hamburku - plavebni kanal s mostem ze Stromovky do Troje
2) Sceny v pristavu - Praha Holesovice
3) Hejna jde s vecmi - Jankovcova ulice v Holesovicich
4) Hamburk - ve skutecnosti pristav a ulicky v Rostocku?

Neznama mista:
1) Misto, kde zdrhne Blaha z lodi
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 9 díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od malej Míra »

Hombre píše:...4) Hamburk - ve skutecnosti pristav a ulicky v Rostocku?
...ikdyž k tomu nemáme důkazy, tak tomuhle se dá věřit. V Rostocku se prokazatelně natáčelo, prostředí se zdá být autentické i ten vagón DR (Deutsche Reichsbahn se jmenovaly železnice nejdříve v obou "Němeccích", pak v západním DB-Deutsche Bundesbahn, nyní po sjednocení DB-Deutsche Bahn), snad to kolega pokladník (jinak dobrovolný hasič a železniční všeználek v jedné osobě :lol: )potvrdí. ;)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 9 díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od prof. Braun »

Hombre píše: Neznama mista: 1) Misto, kde zdrhne Blaha z lodi
Vraňansko-hořínský plavební kanál, konzultováno loni na jaře s převozníkem v Lužci nad Vltavou. Původně jsem se ho ptal, jestli přívoz přes Vltavu nehrál v jednom dílu Dobrodružství kriminalistiky. Říkal, že je to možný, protože se tam točilo hodně... A že "nahoře" na kanále honili Brzobohatýho v Majorovi Zemanovi! (Na vysvětlenou: Lužec je vesnice, kterou z jedné strany obtéká Vltava a z druhé plavební kanál, který je výš než řeka... Jestli vám to připadá zmatené, stačí se podívat do mapy a bude vám to hned jasný :lol: )
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 9 díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od prof. Braun »

Dneska jsem měl cestu kolem, tak jsem to blejsknul. Ale bylo mizerný počasí a neměl jsem moc času, ani kvalitní techniku. Navíc jsem nemohl fotit ze silničního mostu, ze kterého podle mne točili filmaři. Je totiž příliš úzký a je na něm hodně rušný provoz. Lávka, která je vidět v seriálu i na fotkách, je železniční - vede po ní trat z Vranan do Lužce nad Vltavou. Za lávkou je továrna, která v seriálu není - díky mistrovství Pana kameramana - vidět... Ten dlouhý švenk ze železniční lávky na dvě lodě kotvící v zálivu (na fotce bez lodí) mu musel dát zabrat a dlužno dodat, že se mu fakt poved! Foto přikládám.
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 9 díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od prof. Braun »

Promíjím - a rád! :D
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 9 díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od White Lines »

Myslím, že na 99% TENTO máják ze seriálu je TENTO máják v něměckém Rostocku.Fotografie údajně pochází z roku 1987.V současnosti je přístupová cesta k májáku dost změněná.Můžete se přesvědčit ZDE Místo kde stojí maják je ZDE.
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 9 díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od White Lines »

Tak teď už jsme si jist na 100%, protože tyto místa se nacházejí jen pár metrů od majáku.TYTO schody jsou ZDE a TATO ulice je hned vedle schodů ZDE.TADY ještě detailní fotka dnešního informačního centra, dříve pensionu a TADY ještě jedna fotka ulice.Konkrétně je to ulice Alexandrinenstrasse, Rostock. ;)
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 9 díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od White Lines »

A do třetice přidávám i Yacht Club kde se setkal strojník Šimek s Pavlem Bláhou.TADY fotka ze seriálu a TADY fotka dnes.Potom ještě TADY jedna fotka.Seriálový Yacht Club jsem zakroužkoval.Strom vedle jasně potvrzuje že je to on.Místo se nachází v Rostocku kousek od toho majáku. ;)
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 9 díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Honza Zeman »

Hmm, hmmm, vypada to vsechno zajimave. Stalo by asi za to to pri dalsim vyletu na Rujanu sfouknout dohromady :) . Bylo by to schudne pani ridici? Ze Stralsundu do Rostocku je to "pouhych" 100km :)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 9 díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od malej Míra »

Já říkám rozhodně ano! teď jen naplánovat termín, obsadit jedno auto a můžeme vyrazit, když se to nepovedlo vloni... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 9 díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Doktor Vesely »

Nebo dvě. Nevidím v tom problém. Jen žádné nože a jiné zbraně. Projíždíme Německem.
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 9 díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od White Lines »

Řekl bych, že i TOTO místo je TOTO místo na severu Prahy u obce Klecánky = 50°10'18.53"N, 14°23'12.444"E
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: 9 díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od huba.buba »

White Lines píše:Řekl bych, že i TOTO místo je TOTO místo na severu Prahy u obce Klecánky = 50°10'18.53"N, 14°23'12.444"E
opět s křížkem po funuse. Tato místa jsou dávno objevena viz http://www.majorzeman.eu/mista-nataceni ... -e-u-prahy . Tvoje záběry jsou cca kilometr zpět. Navíc u těchto míst bydlím a jel jsem kolem asi tak 1.000.000krát.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Odpovědět