14. díl - Konec velké šance

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Uživatelský avatar
Nerajohn
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: sob 31. kvě 2008 18:35:00
Bydliště: Hellborn
Kontaktovat uživatele:

14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Nerajohn »

Taky přispěji místem natáčení, ať je nový přehled kompletnější.

most, pod kterým hovoří Bláha s Hacklem - Štěpánský most u Neratovic na silnici Praha-Mělník
sledovačka Hacklova vozu do Prahy - tamtéž + benzínka Na Štěpáně mezi Neratovicemi a Obřístvím
Za tohle chcípneš, rozumíš ?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Willy Kleiber »

Další místo:
zastřelení Lídy a Bláhy - Střelecký ostrov
Naposledy upravil(a) Willy Kleiber dne ned 01. čer 2008 7:49:23, celkem upraveno 1 x.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Honza Zeman »

Ten most je most Cholinsky pres Vltavu, jeli jsme pres nej pri nasem putovani po Lisne a okoli. Kdyztak jestli neznas willy stranku pana cerneho, tak se mrkni sem. Jakmile bude mit vic casu, tak to vsechno nasazi na web do sekce Mista nataceni.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Willy Kleiber »

hombre: OK, jasně, odmazal jsem to, viz výše.
Ideální bude když v obrazové sekci Místa natáčení bude vždycky díl a pod ním všechny známá místa, jako je to tady v diskusi. Aby to nebylo chaoticky jako na min. stránkách... :mrgreen:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Čarda »

Zdravím všechny na novém fóru!!! Hraniční přechod v Nové Bystřici byl včera k vidění v Událostech z regionů - jedná se hned o první příspěvek. Na konci tohoto příspěvku stojí reportér takřka ve stejném místě jako Žitný z Hradcem.
odkaz zde
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od prof. Braun »

Dovolím si doplnit ještě některé interiéry. Tak např. první schůzka Hradce s Hankou se točila v bývalé Mělnické vinárně na Národní třídě v Praze (v pasáži lahůdek Paukert). Archivní snímky pocházejí z http://www.galerie.jaroslavkucera.com
Mělnická1.jpg
Mělnická1.jpg (20.1 KiB) Zobrazeno 8788 x
Mělnická3.jpg
Mělnická3.jpg (15.49 KiB) Zobrazeno 8797 x
Mělnická4.jpg
Mělnická4.jpg (22.05 KiB) Zobrazeno 8793 x
Naposledy upravil(a) prof. Braun dne pon 12. říj 2009 17:26:01, celkem upraveno 2 x.
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od prof. Braun »

A taneček Hradce s Hankou se s největší pravděpodobností točil ve filmaři hojně vyhledávaném sále Boccaccio v Grand Hotelu Bohemia (Praha 1, Králodvorská 4).
Boccaccio.jpg
Boccaccio.jpg (159.15 KiB) Zobrazeno 8767 x
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od prof. Braun »

Po delší odmlce zdravím všechny Zemanovce a hlásím další úlovek, který potěší - doufám - nejen Pana Černého. Oba již dlouhou dobu pátráme po viaduktu, kde čekal Sorensen na Hackla s Hankou. Až dneska jsem ho zcela náhodou "potkal" při návratu z rodinného výletu. Není ani na Mořině, ani v okolí Nové Bystřice, kde se točila scéna z hraničního přechodu, ale v Jílovém u Prahy! Konkrétně v místě zvaném Borek nebo též Kabáty. (Mimochodem, kousek odtud - v Kamenném přívozu - se natáčel i pád auta do vody v Případu lichého střevíce z Hříšňáků.) Bohužel jsem neměl laptop, ani foťák, ani čas, takže jsem to nacvakal narychlo na mobil. Snímky jsou navíc ze špatného úhlu, takže viadukt vypadá užší než v seriálu, ale i tak je na nich dost "markantů", podle kterých se dá poznat, že je to skutečně on (např. sloupy elektrického vedení s lampou v pozadí, jakýsi úchyt uprostřed oblouku). Ostatně, posuďte sami...
Naposledy upravil(a) prof. Braun dne úte 08. čer 2010 14:29:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Honza Zeman »

Dovolil jsem si fotku upravit za vas, pane profesore :) , zatim to vypada podobne, takovych podjezdu je ale plno, snad budou dalsi fotky, jak pisete, prukaznejsi 8-)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od malej Míra »

Tak to jsou věci!!! :o Tímhle podjezdem jsem jel už asi padesátkrát na kole (jednou dokonce s panem předsedou :D ) a v životě by mě to nenapadlo... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Žitný »

No tak já tam byl možná 10x častěji než Míra a také mě to nikdy nenapadlo.Se tam snad dnes zajedu s noťasem podívat.Tedy až posekám trávu.... ;) Že by.....? :roll:
Mimochodem,kousek od tohoto místa je několik historických štol,kde se dobívalo zlato.V některých jsou i uskutečňovány ofic.exkurze.Např. štolu Halíře v Borku a štoly sv. Josefa a Paduána ve Studeném.Tak koho to zajímá......Mohl bych sehnat kontakt na průvodce.Ale to už je z jiného soudku. :|
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od prof. Braun »

Pozdrav od Sorensena... :D
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od malej Míra »

Díky, díky pane kolego. K tomu už opravdu není co dodat. Jak je vidět, příští rok v rámci "Velkého jarního putování" budeme muset začátek trasy mírně upravit a místo po staré Benešovské vyrazíme z Prahy na Jílové a Kamenný Přívoz, kde bude první zastávka. Pak teprve bude následovat Benešov a Konopiště... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od prof. Braun »

No, ono tam toho k vidění zase tak moc není. Navíc jsem se včera přesvědčil, že ten viadukt museli zabírat hodně dlouhým sklem a zřejmě i širokým objektivem - tedy pokud není závada na mém přijímači, tedy plazmě... :D Ale docela by mne zajímaly ty štoly, jak o nich píše kolega Žitný. A taky mi něco říká, že bychom v okolí mohli objevit i tu silnici, co po ní Hackl stíhá Sorensena. Po podobné lesní silnici jsem totiž jel ze Psár do Jílového, ale protože jsem měl před sebou autobus, který se nedal předjet, nebyl jsem zcela při smyslech. :lol:
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od malej Míra »

prof. Braun píše:No, ono tam toho k vidění zase tak moc není. Navíc jsem se včera přesvědčil, že ten viadukt museli zabírat hodně dlouhým sklem a zřejmě i širokým objektivem...
To vůbec nevadí. Takových míst, kde se točil jen jeden záběr už jsme zlítali... :mrgreen: Navíce je to při cestě minimálně ze Zbraslavi do Benešova. No a otázku, kde stála přesně kamera, tu s panem Černým řešíme rádi, málem se kvůli tomu i rádi pohádáme... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět