5. díl - Hon na lišku

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Arnold Hackl »

Pokud chcete vědět, co to bylo za sál, tak se zeptejte Sylvy Sequensové, v kterém sále se natáčel koncert (hrál tam Jan Kraus na bubny) ve filmu Poprask na silnici E 4.
Projel jsem si scény ze sálu v obou filmech a podle mě je to určitě ono.
Zjistil jsem to náhodou včera, když jsem viděl film Poprask na silnici E 4 poprvé celý.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od prof. Braun »

Richard Lipinski píše:Neidentifikoval někdo z vás místo, kde se nachází "Čadkova vila" :?:
adkova vila s otazníkem.JPG
adkova vila s otazníkem.JPG (71.58 KiB) Zobrazeno 8443 x
adkova vila-zahradní pavilon.jpg
adkova vila-zahradní pavilon.jpg (72.65 KiB) Zobrazeno 8447 x
Co myslíte, je to ona? Více fotek jsem bohužel nestih, protože po mně startovala Čadkova ochranka... :evil:
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak az na druhe upozorneni od pana profesora jsem si vzpomnel, ze sem dal svuj ulovek :) . No podle toho co lze v serialu videt tam shodne znaky jsou, treba ten sloup u vchodu nebo ta dolejsi uzka okna, i ta kamenna podezdivka, i kdyz uz vypada jinak. Jen by to chtelo dalsi fotky. Ale podle toho co jsi psal tam asi bydli nekdo, kdo si barak nerad nechava fotit :) .
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od prof. Braun »

Přesně tak! Aniž bych to tušil, povedlo se mi při pátrání vyfotit vilu jednoho z nejbohatších Čechů (jak jsem posléze zjistil). Bohužel ochranka mě už zná, takže tam podruhý nemůžu. Vila prošla kompletní přestavbou, včetně zahradního pavilonku. Nicméně, jak píše pan předseda, některé shodné znaky tam jsou...
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak proc to nezkusit oficialne? Nevim o koho se tedy konkretne jedna, ale zkusit zazvonit, slusne se zeptat a budeme vedet hned na cem jsme. Je to nekde ve vilove ctvrti nebo u silnice? Je tam kolem normalni cesta, je k tomu normalni pristup?
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od prof. Braun »

Je to u silnice, ale u brány je kamera jak dělo a hned za ní strážný domek s ochrankou. Zkusit oficiálně to samozřejmě můžeme. Jenom si nejsem jistej, jestli pochodíme. Ten pán totiž bydlel předtím někde jinde a když to místo vyčmuchali a zveřejnili novináři, tak se kvůli bezpečí svý rodiny přestěhoval.
Naposledy upravil(a) prof. Braun dne sob 10. říj 2009 20:36:47, celkem upraveno 1 x.
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od prof. Braun »

To jsem rád, pane kolego Černý, že se mi povedlo alespoň trochu Vás probudit z letargie... :lol: Ano, máte pravdu, moje povzdechy a drobné ataky byly vskutku cílené Vaším směrem, za což se omlouvám. Nicméně věřte mi, že to bylo opravdu jenom proto, abyste nezlenivěl úplně... :lol: Ale teď vážně: Co s tou Čadkovou vilou provedeme? Necháme to tak, nebo se pokusíme spojit s majitelem, jak navrhoval pan předseda? V publikaci Slavné pražské vily řeší podobné případy větou, že vila je v držení soukromého majitele, který si nepřeje zveřejnit své jméno...
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Willy Kleiber »

pan Černý píše:... a co s onou vilou? ...
Tak já zaprvé panu profesoru "Hnědému" :lol: gratuluji k objevu. Nicméně, jedním dechem dodávám, že tato vila se v seriálu objevila nejspíš v jednom nebo dvou záběrech, a její "interiér" byl stejně ateliérem, takže bych ji na Vašem místě pustil po tomto objevu ze zřetele... ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Willy Kleiber »

pan Černý píše:... a nesnažme se jejich činnost ironizovat...
Tak to mě mrzí, že to vyznělo jako ironie, protože jsem to tak vůbec nemyslel...
Pochopitelně, že nesmírně vítám každé odhalené místo natáčení, a hodně mě překvapuje, jaká byla po ní poptávka. Objektivně, pokud srovnáme Čadkovu vilu např. s Líšnem, Vojkovem, Zbraslaví a mnoha dalšími místy natáčení, jde o zcela okrajovou záležitost. Toť vše...a ironie tam opravdu není.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Honza Zeman »

No navic, kdyz je ta vila poslednim chybejicim kouskem do skladanky mist nataceni pateho dilu, a tim ho vlastne kompletuje, tak je to dulezite misto nataceni o to vic. A jelikoz je kolem vily tolik tajnosti, tak me to misto zajima cim dal tim vic :) ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hombre píše:... je ta vila poslednim chybejicim kouskem do skladanky mist nataceni pateho dilu, ...
No počkat - to už víme, kde se natáčel ten myslivecký bál? :shock: Je to tedy ten bývalý hotel Vejvoda?
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Arnold Hackl »

Willy, musím citovat sám sebe, ale jesli se někdo Sylvy Sequensové ptal, tak to nevím.
Arnold Hackl píše:Pokud chcete vědět, co to bylo za sál, tak se zeptejte Sylvy Sequensové, v kterém sále se natáčel koncert (hrál tam Jan Kraus na bubny) ve filmu Poprask na silnici E 4.
Projel jsem si scény ze sálu v obou filmech a podle mě je to určitě ono.
Zjistil jsem to náhodou včera, když jsem viděl film Poprask na silnici E 4 poprvé celý.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:...Objektivně, pokud srovnáme Čadkovu vilu např. s Líšnem, Vojkovem, Zbraslaví a mnoha dalšími místy natáčení, jde o zcela okrajovou záležitost. Toť vše...a ironie tam opravdu není.
Pane kolego, v tomto ohledu jsme nejzásadnější věci rozkryli takřka okamžitě už před lety. S postupujícím časem se tak stávají čím dál cennější ta místa (několik málo), která nám ještě scházejí. Pokud Vám něco říká "hodnotová analýza", tak víte, že na dosažení posledních dvaceti procent úspěchu, je potřeba vynaložit až osmdesát procen snahy. Nepodceňujme to... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od malej Míra »

prof. Braun píše:...Co s tou Čadkovou vilou provedeme? Necháme to tak, nebo se pokusíme spojit s majitelem, jak navrhoval pan předseda? V publikaci Slavné pražské vily řeší podobné případy větou, že vila je v držení soukromého majitele, který si nepřeje zveřejnit své jméno...
Přátelé, myslím, že poté co idnes.cz zveřejnili tento článek, nezbývá než přestat zatloukat a hrdě se přiznat... Ano, Čadkova vila je uvedena ve zmíněném výčtu nemovitostí jako bývalá školka. Tímto děkuji Prof. Braunovi za objev a panu Černému za zjištěné detaily a jejich ověření ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od prof. Braun »

Ach, ti novináři! Co nevědí, nepovědí... Vždyť mě taky pěkně svrběl jazyk! :lol: Ale stejně by mě zajímalo, kdo si tu vilu nechal za první republiky postavit. Ať pátrám, jak pátrám, stále nic. :cry:
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Odpovědět