5. díl - Hon na lišku

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Honza Zeman »

Presunu sem pripadnou debatu o salu v Honu na lisku. Zde je citace z webu o historii Zbraslavi:

"Č.p. 496 - dnes nazývané Patium – býval slavný hotel Vejvoda. Restaurace U Vejvodů byla otevřena již roku1861. Konávala se zde divadelní představení, v honosném secesním sálu slavné bály, od roku 1921 zde bylo provozováno i kino. Objekt byl po 30 letech chátrání zrekonstruován v letech 2002-2005, některé součásti (mimo jiné i onen secesní sál) se však již zachránit nepodařilo".

Dal se o salu zminuje historie Klubu aktivniho tance na Zbraslavi, kde se nekolikrat zkouselo. Bohuzel fotografii zatim zadnou nemam.

Takze sal tam byl, ale jestli si zahral v tom filmu co vzpomina Arny a v Honu na lisku, zatim neni jasne.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Honza Zeman »

Jeste se mi podarilo objevit starsi cislo nasich Zbraslavskych novin, kde byla reportaz o rekonstrukci hotelu Vejvoda dokonce i s fotografiemi salu, ctete zde. Netusim, ze kdy je ta velka fotka salu, ale po porovnani se serialem, jsem stycne body nenasel, zvlast ty sloupy nejsou v Honu na lisku tak secesne bohate :) .
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Arnold Hackl »

Díky za fotky, pane předsedo.
Tak jsem to teď chvíli porovnával a řekl bych, že by to ten sál být mohl.
Ze sloupů však byly osekány ozdobné prvky až po římsu - pravděpodobně nějaká rekonstrukce v padesátých letech.
Naopak nová světla na sloupech jsou na stejných místech, jako byla původní.
Klenby mezi sloupy mají taktéž stejné ozdoby, jako na starých fotografiích.
Zdobné prvky v rozích jsou nad úrovní říms sloupů jsou taky stejné.
Takže já bych to tipoval, že tak na 80% byl bál točen opravdu na Zbraslavi.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od malej Míra »

Po srovnání záběrů ze seriálu s fotografií jsem stejného názoru jako Árny, je to ten sál. Pro potvrzení nám chybí fotografie z jiného úhlu, nebo by pomohlo, kdyby při tanci Bláhy s Inkou kamera švenknula na druhý konec sálu, protože se vše točilo jen kolem pódia, tedy zjevně opačným směrem, než je pořízena historická fotografie. Velmi shodné jsou sloupy, které zřejmě pocílily nějakou "rekonstrukci" kolem 50-60-tých let a místo ozdob byla opatřeny takovým tím příšerným lesklým omyvatelným nátěrem, kterým byla až do sklonku sociálismu opatřena zevnitř řada starých veřejných budov (školy, nemocnice, úřady atd.). Shodné je i přísálí, které je o něco výš, než úroveň tanečního parketu.... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Willy Kleiber »

Arnold Hackl píše:řekl bych, že by to ten sál být mohl...
No tak, já jsem o tom celkem už nezvratně přesvědčen. Ta fotka sálu jako celku má v sobě přímo atmosféru Honu na lišku! :)
Ale kdo s tím vůbec přišel jako první, že se to točilo v hotelu Vejvoda?
Ke mně se to doneslo cca před 3 lety jako zaručená informace :o
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:...Ale kdo s tím vůbec přišel jako první, že se to točilo v hotelu Vejvoda?...
Myslím, že o tom mluvil pan režisér Sequens i pan Brabec, ale oba si nebyli příliš jistí. No, tam je právě ten zakopaný pes, protože se neukázali jako zrovna nejspolehlivější zdroj informací a doposud se to nedařilo ověřit... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Arnold Hackl »

knihomol píše:... u filmu Poprask na silnici E4 jsou napsány následující lokace: Horní Jirčany, Husinec - okolí, Praha - Krč, Thomayerova nemocnice, Pankrác, autobusové nádraží, Podolí, Prachatice, Trosky - okolí, Vodňany - cihelna.
Díky kolego.
Tahle informace nám v našem pátrání po sálu nejen vůbec nepomohla, ale naopak to celé ještě více zamotala.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Já bych to přesto viděl tak, že bál se skutečně natáčel na Zbraslavi.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od malej Míra »

No, jak to tak čtu, tak ono je otázka, jestli se mezi "lokace" zahrnují i interiéry. Spíš asi ne... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:... jestli se mezi "lokace" zahrnují i interiéry. Spíš asi ne... ;) :D
Přesně tak, taky se tam neuvádí "ateliér č.5 v Hostivaři", že...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:...taky se tam neuvádí "ateliér č.5 v Hostivaři", že...
No, to taky, ikdyž to už nejsou interiéry, ale dekorace. Měl jsem spíš na mysli dohledatelné interiéry, jako zámek "Zimnice", nebo v tomto případě taneční sál... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:... ale dekorace...
Jasně, schválně jsem to trochu dotáhl ad absurdum. A v této souvislosti znovu apeluji na někoho z nás, kdo je styčným důstojníkem s p. Brabcem, aby se ho příležitostně zeptal na "chatu Šuhaj" - zda si nevzpomene třeba, v kterých ateliérech se to točilo (na Slovensku nebo v Praze) a nějaké další pikantnosti. Mám dojem, že na toto atraktivní téma se snad ani nikdo p. Brabce zatím neptal... ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Honza Zeman »

Po dnesnim vyletu s panem Brabcem uz si muzeme byt jisti v miste nataceni mysliveckeho balu. Mistr ihned po dotazu vypalil sal hotelu Vejvoda na Zbraslavi, takze konec vsem debatam :)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Arnold Hackl »

Díky za potvrzení, do map jsem to zadal už tehdy, když jsi sem dal tu starou fotku.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od White Lines »

Myslím, že o vile by neměl být pochyb.
Přílohy
Nepojmenovaný 1.jpg
Nepojmenovaný 1.jpg (108.09 KiB) Zobrazeno 6965 x
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Eman Zahradník »

Willy Kleiber píše:
huba.buba píše::D V knize ...
To souhlasím, ale má v příloze knihy autentické dokumenty, kde je žádost o zapůjčení vojáků na natáčení v Praze-Bubnech...Nebo platí, že Bubny=Bubeneč??? :shock:
Nejsem tak Prahy-znalý... :twisted:
http://www.novinky.cz/domaci/251459-nej ... l?ref=boxE
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Odpovědět