5. díl - Hon na lišku

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Koštýř »

Čadkova fabrika (čistička odp. vod v Bubenči) si zahrála i ve filmu Bezdětná z roku 1935!
Navíc s naprosto identickým záběrem budovy a komína jako v 30PMZ - chybí jen ten prapor.. :o
Posud'te sami - zde z filmu a tady ze seriálu.. ;)
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Koštýř »

Na iDnes píšou o "Čadkově fabrice" :) V článku vzpomínají mj. že je to oblíbené místo filmařů, na Zemana se nedostalo..
http://bydleni.idnes.cz/podelanej-karls ... ektura_rez
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od malej Míra »

Včera jsem potkal souseda, jejich firma má kanceláře také na Zbraslavi a mezi řečí se zmínil, že se museli přestěhovat a nyní sídlí v Patiu (bývalý hotel Vejvoda). Zavedl jsem řeč na původní podobu tohoto objeku a zejména na taneční sál a on mi vysvětlil (prý tam v mládí chodil do tanečních, na čaje a na plesy), že taneční sál byl v místech dnešní restaurace, akorát při rekonstrukci prostor sálu rozdělili vertkálně dalším patrem na dvě podlaží, takže restaurace má podlahu výše než původní sál a má tudíž nižši strop. Při nějaké příležitosti budu muset toto prozkoumat, třeba bude ještě něco z původních zdí patrné. Dispozičně by to mělo souhlasit, protože schodiště (patrné v jiném díle - LSI) je na svém místě, vpravo byla vinárna (dnes Keltský pub) a vlevo ještě cosi, tam se teď dělají odběry, je tam snad i malá kancelář nějaké pojišťovny a těsně po rekonstrukci tam byla i lékárna... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Salaba »

malej Míra píše:...při rekonstrukci prostor sálu rozdělili vertkálně dalším patrem na dvě podlaží, takže restaurace má podlahu výše než původní sál a má tudíž nižši strop....
Pane kolego snažil jsem si to podle Vašeho popisu představit, ale nemělo to být spíše horizontálně? :? Byli jsme se tam onehdá podívat alespoň na ono schodiště a i když je jiné po renovaci "genius loci" sladkého "I" funguje stále ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od malej Míra »

Prostor rozdělený vertikálně (horizontální rovinou = novou podlahou) se rozdělí do dvou prostor nad sebou. Tak tomu alespoň rozumím já... :?
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Salaba »

malej Míra píše:Prostor rozdělený vertikálně (horizontální rovinou ...
Takže vertikálně horizontálou nebo nebo horizontálně ve vertikále...? :mrgreen: Vy jste filuta! :D ;)
Jinak hledal jsem na stránkách Patia nějaké fotky a zatím žádná podobnost...
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Salaba »

"Jeden z nejhezčích severočeských hradů známý působením Bohuslava Hasištejnského z Lobkovic a natáčením epizody Hon na lišku ze seriálu o majoru Zemanovi..." J.W.Goethe, B.Hasištejnský, mjr.Zeman...mmm vybraná společnost ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od děda Dejmek »

Sál v období I. republiky.

Obrázek
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od děda Dejmek »

Takže sál nebyl rozdělen ani vertikálně, ani horizontálně, ale byl stržen úplně. Na jeho místě stojí nová budova. :(

Obrázek

Obrázek
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Odpovědět