18.díl - Bílé linky

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od White Lines »

Hanele píše:Pane kolego, co takhle Viktoriastrasse ?! :o 8-)
to jsem si taky na záčátku myslel a koukal na tu ulici ale bohužel...ani ten nikde neni ta nadzemka :( ;)
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od Bába kořenářka »

Ale podle mně je na tom nápisu jednoznačně Viktoriastrasse... Není třeba možné, že její část byla později přejmenována na něco jiného?
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od Anglie »

Viktoriastrasse tam vidím taky, nejspíš byla přejmenována.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od malej Míra »

Také jsem se kdysi touto otázkou (poněkud ledabyle) zabýval, ale k ničemu konkrétnímu jsem se nedostal. Dnešní Viktoriastraße je poblíž letiště Tempelhof, což je bývalý Západní Berlín, tam se do 30PMZ určitě nenatáčelo. :mrgreen: Nicméně stálo by za to prozkoumat dobový plán města bývalé metropole NDR, je možné, že v obou částech rozděleného Berlína došlo přechodně k duplicitě názvů ulic. Nějaký plánek bych našel u rodičů, ale tam se teď jen tak nedotanu. Zkusí zapátrat někdo jiný? ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od Bába kořenářka »

Dá se asi důvodně předpokládat, že když štáb opominul tolik větších detailů, že asi kvůli takovému krátkému záběru tu ceduli nepřelepoval, aby udělal zdání západní části Berlína, že?!
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od White Lines »

Kdo má chuť tak se může podívat na TADY na mapu Berlína v roce 1989, jde to tam i přepnout na rok 1961, 1960, 1957 atd... Já jsem se koukal na okolí Alexanderplatzu a na okolí metra ale nic jsem nenašel. Co jsem koukal na Wikipedii tak ve východním Berlíně byli pouze dvě linky metra a to Pankow ? Thälmannplatz a Alexanderplatz ? Tierpark. ;)
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od Čarda »

Na ty mapy, co na ně odkazuje White Lines jsem koukal taky, našel jsem Viktoriastrasse v západní části na mapě z roku 1961 dokonce třikrát (Auguste Viktoria Strasse, apod.).
Napadlo mě, není možné, že by se některé "západoberlínské" scény točily v některém městě na Rujaně a okolí, Viktoriastrasse jsem nasel třeba v Sassnitzu a existovala nebo existuje ve Stralsundu.
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od Honza Zeman »

Vidim jedinou vec, jelikoz ma Google svoji funkci Streetview i pro Belin, tak si nekdo s mooorem casu k tomu sednete a projizdejte obrazky ulic a hledejte soucasnou podobu mist pri srovnavacce se serialem :D . Ale kde zacit? Ze by kolem mist, kde se honil Hradec s Hacklem?
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od Honza Zeman »

Jeste jsem zkusil nasadit svoji metodu - kdyz neco nevim, tak se zeptam - proto jsem zavolal panu Jelinkovi a pri te prilezitosti mu pogratuloval ke vcerejnim narozeninam (vsechny nas zdravi a dekuje). Bohuzel si na blizsi udaje nevzpomina, jen na to, ze to muselo byt v Pankowe. Koukal jsem pres Streetview na ta mista, v dile je videt, ze v ulici s barem jsou koleje, tak me napadla treba Berliner Strasse, ale nemam cas to prohledavat. Mrknete na to nekdo, pripadne nekde kolem.

Jo a nazvy ulic se pry kvuli nataceni urcite nemenily.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od White Lines »

Takhle jsem to dělal, že jsem některé ty ulice kontroloval pomocí Street View. Aspoň, že máme novou stopu, že by to měl být Pankow. Já se na to dneska odpoledne podívám... vše pro White Lines :-D
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak zahada je zrejme rozresena diky neznamemu fandovi ;) . Zavolal mi na mobil a doslova mi nadiktoval souradnice i jmena ulic, ted jsem to take pres Streetview overoval a vypada to opravdu na tyto ulice:

Bar White Lines - krizovatka ulic Inselstrasse a Wassergasse (podobu lze urcit podle skoro zastaveneho vezaku?(ktery je v dile odkryty) v ulici Inselstrasse, dal pak pri zacinajici honicce auta odbocuji do Wassergasse, tady je bohuzel rohovy dum rozmazany, ale dal v ulici je podle me totozny dum jako v dile. Ulici se mozna ted zda uzsi nez tenkrat?

Rvacka a nalozeni Hradce - ulice Milastrasse, tady se mi to zda prukaznejsi, jednak most v pozadi, pak architektura vylohy po strane, kde jde Hradec a nasledne hned dvorek, kde ceka Fanta s "mlatickama" :) .

Mrknete na to a sdelte poznatky. Tomu panovi to trvalo taky nejakou chvili :) a urcite si to tu i cte, takze diky za myslim skvelou badatelskou praci.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od White Lines »

Tak to je super! Velká poklona tomu který našel dokonce obě místa najednou. Podle mě obě místa seděj i když ten panelák u baru White Lines je opravdu dobře zastavěnej. Sám bych tyhle místa asi nenašel. Já hledal ulice začínající na -V- a -E- a oni začínají na -M- a -W- Jinak TADY jsem dal aspoň trochu dohromady ze seriálem tu ulici kde přepadli Jirku. ;) Zachvíli tam přidám i exteriér baru White Lines ;) --- již přidáno ;)
Naposledy upravil(a) White Lines dne úte 28. úno 2012 20:26:51, celkem upraveno 2 x.
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od White Lines »

Tady přidávám aspoň další malej střípek ze závěrečné honičky. Nevím teda jestli už to znáte ale na webu máte jenom začátek honičky. ODKAZ ;)
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od Salaba »

Tak teď mě máte v předklonu :!: Obdiv všem detektivům a pátračům za jejich mravenčí práci v hledání míst z berlínského natáčení! Úžasná práce pánové! :) ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od Honza Zeman »

Holt ted akorat zbyva tam zajet osobne a udelat poradny fotky, takze kdo letos muze? :D
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět