18.díl - Bílé linky

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od malej Míra »

...dokonce si myslím, že až do dokončení Kavek, kdy ČST fungovala ve Vladislavce, Jindřišké, Jabloňové a já nevím kde ještě rozstrkaná po celé Praze, bylo obvyklé, že spoustu TV filmů a seriálů pro televizi dělal Barrandov. Už i tím, že se točilo na klasický film a pak se to teprve převádělo na TV fomát, díky čemuž se nám dochovaly skvosty jako "Chalupáři" ve skvělé kvalitě. Protože třeba první série "Nemocnice" (13 dílů), točená už na tehdejší TV technice, není technicky nic moc. Obraz je takový rozpitý. :?
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:...Obraz je takový rozpitý. :?
...anebo taky vyblitý :D
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Setkani s Rudolfem Jelinkem

Příspěvek od prof. Braun »

malej Míra píše: kavárna Faun, kde Jirka četl o úspěšné Gagarinově cestě do kosmu pro změnu někde v Dejvicích (info od pana Jelínka)
Nerad to říkám, ale pan Jelínek se mýlí... Kavárna Faun je bývalý snack bar Diana na Smíchově (ulice Elišky Peškové 17), který fungoval cca do roku 1997, dnes tam sídlí český výbor UNESCO.
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od prof. Braun »

pan Černý píše:UNICEF, nikoli unesco pane profesore, sídlí na uvedené adrese...
I roztržitý profesor se mýlí :lol:
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Setkani s Rudolfem Jelinkem

Příspěvek od Salaba »

prof. Braun píše:Kavárna Faun je bývalý snack bar Diana na Smíchově (ulice Elišky Peškové 17)....
Ano, Snack bar Diana byl skvělý podnik "U tanku" na pražském Smíchově. Svého času s příjemnou atmosférou, pěkně vybavený a velmi známý, dost často navštěvovaný herci z nedalekého Realistického divadla Zdeňka Nejedlého, nyní Švandova. Sám mám na tento podnik citové vzpomínky z období tanečních a prvních lásek... ;) Občas si "Diana" zahrála i v nějakém filmu, kromě "Zemana" třeba v "Jak napálit advokáta" - schůzka suveréního L.Munzara s vyplašeným J.Větrovcem, který mu naboural vůz a poranil lehce manželku. Ale "Tempora mutantur"...nyní je místo baru sídlo organizace (dle mého pochybného významu) Unicef. A to je škoda...
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od pplk Žitný »

UNICEF je "Mezinárodní dětský fond při OSN". Je to mezinárodně uznávaná organizace (na rozdíl od mnoha našich pseudoorganizací), takže tato slova nejsou moc na místě....
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
Lída
kapitán
Příspěvky: 443
Registrován: úte 08. úno 2011 7:47:06

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od Lída »

Nevíte prosím někdo, kde se nacházel bar White lines - myslím vchod do baru z ulice??? Zřejmě někde v Berlíně, ale připadá mi, že by to mohlo být i někde v Praze... :?:
Děcka pustnou, učitelé se snaží...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od malej Míra »

Lída píše:...kde se nacházel bar White lines - myslím vchod do baru z ulice...
To si myslíme a snad i oprávněněně podle okolní architektury, že je skutečně Berlín. Totiž takový ten zvláštní architektonický slepenec poválečné výstavby, protože v Berlíně na rozdíl od Prahy nezůstal kámen na kameni a v jednom záběru je průhledem ulicí vidět v dálce taký ten typický berlínský panelák, jakých bylo a je i v okolí Alexanderplatzu spousta. Buď si bude muset vzpomenout pan Jelínek, nebo musíme najít nějakého opravdového znalce Berlína. Ostatně kdo nám přihrál tehdy ty názvy ulic na jejichž křižovatce se odehrává ten záběr z automobilové honičky? ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Lída
kapitán
Příspěvky: 443
Registrován: úte 08. úno 2011 7:47:06

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od Lída »

Děkuji za vyčerpávající odpověď ;) .Takže se bude muset rozjet pátračka...Škoda, že Berlín není blíž. Na druhou stranu taková místa natáčení, která ještě nejsou odtajněna, mají něco do sebe ;)
Děcka pustnou, učitelé se snaží...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od malej Míra »

Lída píše:...Škoda, že Berlín není blíž...
No což o to, my jsme Berlín zvládli jaksi mimochodem cestou z Rujany na podzim 2008... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od White Lines »

Ohledně exteriéru baru White Lines jsem si všimnul, že naproti byla Pošta, také přes silnici vedou tramvajové koleje.A také jsem postřehl, že v záběru je i nápis ulice která je naproti baru White Lines.Ovšem čitelné je jenom první písmeno -E-.Na TÉTO stránce jsem našel i názvy všech ulic v Berlíně.Ovšem i na - E - je jich strašně moc.Koukal jsem i na adresy pošt v Berlíně ale žádná mi tam nepasovala.Zřejmě už na tomto místě nesídlí.Obrázek ;)
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od malej Míra »

Musím uznat, že toto je opravdu vodítko. Sice se nedá ten název přečíst, vypadá to jako nějaká "Est...straße", což je blbost. Zkusím doma pohledat starou předrevoluční mapu "Berlin Ost", snad tam bude rejstřík ulic. Když se prohrabávám současným přehledem názvů ulic v Berlíně, tak mám problém jak se říká - pro samý stromy není vidět les... ;) :D
Co třeba Eckertstraße nebo Ecksteinweg? Střílím od boku...
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od White Lines »

Já jsem sázel na to, že to místo najdu podle tý pošty.Ovšem nenašel jsem žádnou, která by odpovídala :(
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od White Lines »

Tak jestli chcete ještě někdo luštit tak můžete, tentokrát název ulice po které šel Jirka Hradec z kavárny Faun a následně byl přepaden. Osobně bych tipnul V...oriastraße nebo Väjoriastraße ale to je asi blbost a hlavně jsem strávil za víkend asi 5 hodin projížděním Berlína pomocí Google Earthu a projel všechny současné ulice Berlína začínající na -V- ale žádná ulice mi neseděla, takže už se možná jmenuje jinak. Jediným vodítkem je je tenhle název a potom projíždějí souprava nadzemního metra v prvním záběru na ulici. ;)

Obrázek
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od Hanele »

Pane kolego, co takhle Viktoriastrasse ?! :o 8-)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Odpovědět