18.díl - Bílé linky

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od Hanele »

Jó, já bych klidně jela - v tomto smyslu jsem pro každou špatnost ;)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od Honza Zeman »

Pratele, jeste k tem nazvum ulic, nasel jsem si ty ulice ve starych planech, na ktere tu odkazal kolega White Lines, a jak v planu z 89, tak v planu z r.1960, se stale ulice jmenuji stejne, jako ted. Zadna Viktoriastrase ani ta nerozlustena E...strase, porad to byla Milastrasse, resp. Wassergasse (i kdyz tady to neni tak rozlustitelne kvuli titernosti popisu ulic). Takze by prece filmari ulice pro nataceni prejmenovali? :shock:
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od malej Míra »

...a když se spojíme my, co málo umíme...(Svěráka). Skvělá práce, stálo by za to neznámého badatele dotáhnout na příští sraz, abychom mu osobně poděkovali před nastoupenou jednotkou za objevení té berlínské aleje vroubené otazníky.
S výletem "Rügen, Rostock, Berlin" na letošek počítám... ;) :D
Hombre píše:...Takze by prece filmari ulice pro nataceni prejmenovali? :shock:
Už je to tak. A my, pionýři slepých uliček, bychom bez smyslu pátrali na starých mapách. Nezbývá než říci: "tudy ne, přátelé!" :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od Honza Zeman »

Jeste prikladam dukazy z planu, prepadeni Hradce je z roku 1960, zaboceni do ulice od White Lines je z planu z roku 1989 (je to v nem lepe videt nez z r.1960):
Honicka.jpg
Honicka.jpg (80.92 KiB) Zobrazeno 6870 x
White Lines.jpg
White Lines.jpg (73.66 KiB) Zobrazeno 6874 x
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Lída
kapitán
Příspěvky: 443
Registrován: úte 08. úno 2011 7:47:06

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od Lída »

Tak to je skvělé, že je i tato záhada vyřešena :!: :!: :!: Také jsem se tím trápila - bohužel neúspěšně...Děkujeme neznámému fandovi ;)
Děcka pustnou, učitelé se snaží...
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od White Lines »

Hombre píše:...zadna Viktoriastrase ani ta nerozlustena E...strase, porad to byla Milastrasse, resp. Wassergasse (i kdyz tady to neni tak rozlustitelne kvuli titernosti popisu ulic). Takze by prece filmari ulice pro nataceni prejmenovali? :shock:
Taky jsem na to koukal, že ulice se pořád jmenují stejně. Jestli filmaři opravdu přelepovali názvy ulic, tak to koukám :shock: , nebo už v 70.letech počítali s tím, že to budeme zkoumat pomocí, internetu, Google Earthu, DVD přehrávače atd... a chtěli nám to trochu zkomplikovat. :D
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od Salaba »

Hombre píše:Pratele, k tem nazvum ulic...Zadna Viktoriastrase ani ta nerozlustena E...strase...
Ještě taková drobnost, jak jsem si to tak díky Google Earth štrádoval po Inselstrasse tak na rohu s Wassergasse při pohledu na "White Lines" je značka se šipkou s nápisem Einbahnstrasse - tedy "jednosměrka"...je tedy možné, že díky různým druhům ukazatelů mohou pak vznikat různé nesrovnalosti... :?
Tedy ne pro nás co známe Berlín Ost und West, hier und drüben... :D ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak slava, pan doktor rozlustil tu nesrovnalost, znacka co je videt v dile neoznacuje nazev ulice, ale smer jizdy, vyborne ;) . Ted jeste tu nejasnost s Viktoriastrasse :)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od Koštýř »

Část honičky se natáčela na Mirbachplatzu :) . Do náměstíčka s kostelem se obě auta vřítí z Behaimstraße, minou zajímavý dům.. a nakonec to stočí do Schönstraße.
Mapa.jpg
Mapa.jpg (58.93 KiB) Zobrazeno 6735 x
Zaujaly mě ty schody do kostela, kamera stála asi v místě kytičky.. ;)
schody.jpg
schody.jpg (32.91 KiB) Zobrazeno 6732 x
schody--.png
schody--.png (240.26 KiB) Zobrazeno 6741 x
Naposledy upravil(a) Koštýř dne čtv 01. bře 2012 9:02:59, celkem upraveno 2 x.
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od Koštýř »

A než odbočí do Schönstraße, minou naši aktéři tenhle rohový barák ;)
rohák.jpg
rohák.jpg (41.78 KiB) Zobrazeno 6717 x
rohák--.png
rohák--.png (210.52 KiB) Zobrazeno 6723 x
No a když už do ní zajeli, měli by po rovné a dlouhé ulici pokračovat - a ne se hned v následujícím záběru vynořit z Parkstraße :roll: , střihnout to rychle přes Große Seestraße a šup - zpět na Schönstraße... :)
To jen pro zajímavost - honička po rovince ztrácí grády a divák stejně nemá v návalu emocí čas koukat po domovních číslech, že? (nikdo nepočítal s nadšenci po X letech..) :lol: :mrgreen:
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od Honza Zeman »

Zajimave pane kolego, jak jste to vydedukoval? Prece jen je to docela kus od White Lines a shodnych bodu je poskrovnu :) ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od Koštýř »

Hombre píše:..kus od White Lines a shodnych bodu je poskrovnu..
Pane předsedo, díky vám - nápad s Google Street/Earth.. ;) . Prvně jsem, jako mnozí, pátral po záhadné Viktoriastraße - bez výsledku. Pak jsem si doslova krokoval celou honičku a padly mi do oka ty schody - jako záchytný bod. Původně jsem myslel, že budou od domu nebo snad nějaký pomník.. A taky mě zaujalo, jak auta v podstatě objíždějí do kruhu - a jelikož kruhové objezdy v té době.. tak jedině náměstí. Takže hledat náměstí - se schody uprostřed.. :idea:
Potud dobrý - ale kde, že? Berlín není Kladno.. :)
Při důkladnější prohlídce honičky si asi každý všimne tabule Schönstraße - je dobře vidět, pěkně čitelná. Navíc tohle místo už je zmapované v místech natáčení. Říkám si - udělám "výlet" na druhou stranu, po Schönstraße..co kdyby něco - no a najednou náměstí! S kostelem, který má schody.. Poprvé jsem myslel, že to není to pravé místo - v seriálu jsou vidět čtyři schody, a kostel (jak jsem kroužil kolem)má jen tři.. Jenže! Po bocích má opravdu tři, ale hlavní vchod čtyři.
Ten rohový barák je snad jasný - kostel (schody) také a ještě teda přidám ten zajímavý dům - o kterém jsem se zmínil, jak ho auta míjejí. Ten se s ničím splést nedá :P
Domek.jpg
Domek.jpg (37.45 KiB) Zobrazeno 6631 x
Šipka ukazuje na výklenek, taky třeba okna, vchod a zídka.. je to prostě místo natáčení.
domek--.png
domek--.png (201.67 KiB) Zobrazeno 6632 x
Tak mám objev? :)
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od Honza Zeman »

No ja myslim, ze jste projevil prave badatelske nadseni, vida, co nam umoznuji moderni technologie :) . Jo, tenkrat, kdyz jsme mapovali alespon tu Schönstraße, jsme myslim nic dalsiho nevedeli, snad to letos overime osobne a nafotime.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od White Lines »

Skvělá práce! Takže pokud se nepletu tak tu závěrečnou honičku máme zmapovanou celou až na ulici kde vyskočila Hanka z auta. Začátek před Barem White Lines na Inselstraße kde auta hned zatočila doleva na Wassergasse ? následně auta přijíždějí z Behaimstraße na Mirbachplatz ze kteréh odjíždějí po ulici Schönstraße ? v dalším záběru vyjela auta z ulice Parkstraße a zatočila doleva na ulici Große Seestraße a hned doprava do ulice Schönstraße ? v dalším záběru se Jirka přijíždějící ze Große Seestraße málem srazil s VW Beetle přijíždějícím z Hunsrückstraße, následně vozidla odjíždějí po Hunsrückstraße... ;) jinak z Berlína je to snad všechno až na letiště na které přiletěl Jirka Hradec. Trochu sem na to koukal a ze současných čtyř berlínských letišť se nejvíce podobá letiště Schönefeld, které také bylo hlavním letištěm NDR a i Žitný říká v seriálu že na „Schönefeldské“ letiště přiletí mašina z Kodaně a v ní někdo... ovšem v současnosti se letiště rozšiřuje aby se stalo hlavním letištěm Berlína, takže nevím jestli ty budovy ještě stojí ale jestli ano tak už budou vypadat určitě jinak... ;) ... jinak zrovna když jsem psal tento příspěvek tak v televizi v novém pořadu Česká 30 (dnes na téma rvačky) jsme mohli vidět rvačku Jirky hradce v metru na Nelkenstraße. Umístila se na 17. místě, český kaskadér Petr Jákl ml. k tomu řekl, že dobré rány tam měl pan Tomsa, u ostatních herců bylo moc vidět, že to je hrané. Herečka Kristýna Leichtová k tomu akorát řekla, že díky hudbě jí to příde spíše k smíchu...
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 18.díl - Bílé linky

Příspěvek od Willy Kleiber »

White Lines píše:...Herečka Kristýna Leichtová ...
No, to je opravdu herecká legenda, ta má tak co kecat... :roll: :roll:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Odpovědět