22. díl - Tatranské pastorale

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Odpovědět
Uživatelský avatar
L.B.
poručík
Příspěvky: 240
Registrován: úte 10. čer 2008 21:07:51
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 22. díl - Tatranské pastorale

Příspěvek od L.B. »

Zákaz vjezdu bych nepodceňoval. Znáte to - "dáme pražákovi poučeníčko". Pokud vás přesto tahle značka nezastaví a za bukem budete odchyceni číhajícím aktivním orgánem, pak vězte, že i ve Smokovci se dá s místním četnictvem mluvit. "Zkorumpoval" jsem je výměnou policejních nášivek, tak až bude ouvej, odkažte se na jednoho sběratele nášivek z Plzně, oni budou vědět. (Tím rozhodně nechci navádět k porušování dopravních předpisů, jak by se mohlo mylně zdát ;) )
Spolupráce s bezpečností - povinností správce domu !!!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 22. díl - Tatranské pastorale

Příspěvek od malej Míra »

L.B. píše:Zákaz vjezdu bych nepodceňoval.
To mě fakt zajímá. jak je možné se dostat na parkoviště k chatě nebo hotelu, když je na přístupové cestě zákaz? Jak je to s platností zákazu, když je pouze provizorně zavěšen a vedle se povaluje totéž s významovou značkou od-do? To na mě dělá dojem, že si to může obsloužit každý podle své potřeby a stejně tak si to i vysvětlit. :shock: :lol:
Těch aut přímo u chaty parkovalo několik. Příští týden tam zavolám a přeptám se. :)
Naposledy upravil(a) malej Míra dne pát 11. črc 2008 17:14:02, celkem upraveno 1 x.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
L.B.
poručík
Příspěvky: 240
Registrován: úte 10. čer 2008 21:07:51
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 22. díl - Tatranské pastorale

Příspěvek od L.B. »

malej Míra píše:Příští týden tam zavolám a přeptám se. :)
Já už jsem se zeptal a nějaké ofic.sdělení mi pošlou na mail. Dám pak vědět.
Spolupráce s bezpečností - povinností správce domu !!!
Uživatelský avatar
L.B.
poručík
Příspěvky: 240
Registrován: úte 10. čer 2008 21:07:51
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 22. díl - Tatranské pastorale

Příspěvek od L.B. »

Přátelé, na Bílikovu chatu raději pěšky. Toto mi přišlo z tamní samosprávy.
:shock: :shock: :shock:
Dodrý deň .
Na Bílikovej chate nie je dovolené parkovať , pretože nemá vytvorené parkovacie miesta .A taktiež na ceste St.Smokovec-Hrebienok je osadená dopr.značka zákaz vjazdu MV . Mnoho motoristov porušuje tento zákaz , ale platí – „ na každého raz dôjde „ a netreba zbytočne riskovať vysokú pokutu .
Kolodzej.Pekný deň .


Ta pokutička je do 2000 Sk. Za ty prachy tam raději odskáču po hlavě :?
Spolupráce s bezpečností - povinností správce domu !!!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 22. díl - Tatranské pastorale

Příspěvek od Willy Kleiber »

Ale bacha na medvědy! :lol:
Jenom poopravím vžitou chybu: není to chata "BÍLIKOVA", nýbrž "BILÍKOVA" .
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 22. díl - Tatranské pastorale

Příspěvek od malej Míra »

L.B. píše:Přátelé, na Bílikovu chatu raději pěšky. Toto mi přišlo z tamní samosprávy...Ta pokutička je do 2000 Sk. Za ty prachy tam raději odskáču po hlavě :?
Pane kolego děkuji za "poučeníčko zdarma" :D , toto zjištění rozhodně zahrnu do plánů příští cesty. Takže nocleh na Chatě Šuhaj bude pouze za předpokladu, že na to bude dost času. (večer nahoru, ráno dolů) :cry:
Mimochodem, jak je to daleko od horní stanice lanovky (Hrebienok)?
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
L.B.
poručík
Příspěvky: 240
Registrován: úte 10. čer 2008 21:07:51
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 22. díl - Tatranské pastorale

Příspěvek od L.B. »

malej Míra píše:Mimochodem, jak je to daleko od horní stanice lanovky (Hrebienok)?
Zde http://www.vysoketatry.com/chaty/bchata/bchata.html píšou, že Bilíkova chata stojí těsně pod střediskem Hrebienok.
Spolupráce s bezpečností - povinností správce domu !!!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 22. díl - Tatranské pastorale

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:
L.B. píše:... jak je to daleko od horní stanice lanovky (Hrebienok)?
Kolego, je to tak 200-300 m, cca, kousek...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 22. díl - Tatranské pastorale

Příspěvek od malej Míra »

Přátelé, přináším autentické svědectví nocležníka na chatě Šuhaj z minulé noci. Jak jsem sliboval minule, tantokrát jsem cestou do Polska (hlásím se z Gliwic, jsem tu na schůzce Banderova štábu, chystá se spojení ukrajinských a polských nacionalistů... :mrgreen: ) přes Slovensko využil pohostinnosti této zemanovské atrakce. Den předem jsem zavolal paní vedoucí, zrovna se nenatáčelo, takže jsem se domluvil na lidové ceně 450,- Sk. S paní vedoucí jsem se bohužel nepotkal, takže nemůžu posoudit, jestli si je i po těch letech (částečně strávených v sociálním školícím zařízení) podobná... :mrgreen: ale měla po telefonu velmi mladý a příjemný hlas. Přítomen byl jen pan Teodor a Vlado, oba velmi mladí sympatičtí hoši. Neměl bych to tu psát takhle "nahlas", ale na radu paní vedoucí jsem nahoru drze vyjel autem. Prý za 8 let, co tam působí, ještě nikomu potíže nevznikly a jezdí tam na školení i firmy. Prý se tam navzájem tolerují, ale jak je vidět ve výše uvedených příspěvcích, ofiko nám to nikdo nedá. Ostatně přijel jsem až za tmy a odjíždel jsem brzy ráno. Jen tak tak jsem stihl večeři (výbornou čočkovku a guláš) a 3 kousky, protože hospodu zavírají už v 20:00. Taky co by tam s jedním zákazníkem kuchař a číšník dělali, leda hráli přesilovku. :mrgreen: Tak jsem vyrazil na pokoj sledovat na noťasu DVD s "Pastorále"
Podrobným zkoumáním interiéru jsem zjistil, že filmaři si v ateliéru vytvořili velmi podobný zvětšený interiér. Skutečný má kamenné sloupy a dlažbu, ten filmový má sloupy dřevěné a podlahu z prken a v průčelí chaty jedno okno navíc oproti exteriéru. :mrgreen: Ale zjevně si architekt vzal z chaty "mustr", ta podoba je až podezřelá. Z podvodu je usvědčuje hlavně obraz za oknem. Skutečný výhled z chaty je přes zalesněnou stráň do údolí někam mezi Poprad a Kežmarok. Filmaři si přičarovali výhled na vysokohorské štíty, což je vidět hlavně z okna kuchyně, kde Zeman a Gajdoš klábosí s Horňákem o krtincích.
Za hospodou a kuchyní je schodiště do 1. a 2. patra. I tady filmaři lžou, jako když "stiskne". Chodby jsou od schodiště rovné podél chaty a všechny pokoje seřazené pouze na jedné straně tak mají výhled do údolí. Měl jsem č. 24, takže Beňačko nemohl mít za zády "dvacetpětku" a vybafnout na Horňáka. Zjevně znovu ateliér. :mrgreen:
Pokud chcete vidět okolí chaty ještě autentické, tak si pospěšte. Byť se vichřice této lokalitě jako zázrakem vyhnula, tak totéž už neudělal v rámci svého náletu kůrovec a spousta smrků v okolí je suchá a čeká je brzká likvidace... :( Ještě bych napsal, že v seriálu první záběr na chatu je pořízen odshora od lanovky, což už dnes taky nelze, ten sráz je zarostlý.
Ráno snídaně byla skvělá, domácí klobásky s feferonkou. Měl jsem sto chutí si objednat pivo a cestu do Polska odložit... :mrgreen: Celý pobyt jsem zvládl v rámci metody utajení inkognito, účel návštěvy zůstal personálu neznámý, ikdyž se Teodor s Vladem dívali nechápavě na člověka, který místo ve větrovce s batohem dorazil v obleku s kufrem.
Tento referát budiž inspirací pro následování mého příkladu... ;) :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 22. díl - Tatranské pastorale

Příspěvek od Honza Zeman »

Ty dve fotky z pastorali mi kdysi nekdo zaslal, bohuzel uz nevim kdo, takze diky aspon takhle. Jeste jsem mel i foto z lanovky na misto nalezu Drahotove, ale asi vite proc uz je nemam :?
Jinak pekny referat Miro ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Le6n
strážmistr
Příspěvky: 28
Registrován: stř 01. říj 2008 10:36:52

Re: 22. díl - Tatranské pastorale

Příspěvek od Le6n »

BTW: Minule som sa dost pobavil - na mieste kde Zeman vysadi Strniskovu staviame pravidelne na ceste od babky - je tam stanok s rychlym obcerstvenim a kamenna budovba je predajna so suvenirmi... Nejake foto by som urcite vyhrabal, prip. urobil pri najlbizsej ceste cez Smokovec...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 22. díl - Tatranské pastorale

Příspěvek od Willy Kleiber »

Míra: Tak pro mě je to docela zklamání, toto zjištění, nicméně reportáž je pěkná. Proč ale někdo psal na fóru, že se to točilo na chatě dle informací od p. Sequense??? :shock:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 22. díl - Tatranské pastorale

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hombre píše:Ty dve fotky z pastorali mi ...
Na předchozí stránce v tomto tématu je několik fotek ode mě, dejte je taky na web, pokud je nouze o fotky :)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 22. díl - Tatranské pastorale

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:...Proč ale někdo psal na fóru, že se to točilo na chatě dle informací od p. Sequense??? :shock:
Tak to si neuvědomuju, že by někdo tohle tvrdil... :?
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 22. díl - Tatranské pastorale

Příspěvek od Willy Kleiber »

Míra: určitě to ale někdo tvrdil na minulém srazu, nevybavím si ale jméno pachatele... :D
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Odpovědět