11.díl - Křížová cesta

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 11.díl - Křížová cesta

Příspěvek od prof. Braun »

Hombre píše: Neznama mista: 1) Vystup Michalka z autobusu
Dnes se mi povedl husarský kousek: Objevil jsem místo výstupu Michálka z autobusu! Jde o křižovatku u vsi Křepenice na silnici mezi Cholínem a Nalžovicemi. K objevu mi pomohla modrá turistická značka a intuice hodná majora Zemana! :lol: A taky náhoda, která mi přihrála do cesty osmdesátiletého důchodce se psem. Potvrdil mi, že se tam opravdu točilo. Autobusová zastávka tam ale není a - jak mi říkal kouzelný dědeček - ani nikdy nebyla. Bohužel zmizely i ty krásné staré patníky! Naštěstí zůstaly aspon čtyři - dva a dva po každé straně hlavní silnice (modrá turistická značka je dnes místo na patníku na stromě, který tam v době natáčení ještě nebyl.) Dopravní trojúhelníková značka, která označuje vedlejší ulici a která je vidět v záběru, když jde Michálek s brašnou od autobusu, je taky nová - a řekl bych, že i kousek posunutá... Zato jsou na svém místě, tedy mezi dvěma vysokými stromy v poli, boží muka - v době natáčení pouze podstavec bez kříže (ten se tam vrátil až po roce 1989). Tot vše!
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 11.díl - Křížová cesta

Příspěvek od prof. Braun »

pan Černý píše:Děkujeme pane profesore
Rádo se stalo. S panem Černým je radost spolupracovat! Mimochodem, od toho kouzelného dědečka jsem se ještě dozvěděl, že kousek od té křižovatky - v místě zvaném V rybníčkách - se točila i pohádka Honza málem králem. Jestli jste viděli, tak jak Honzovi "utíká" pecen chleba, co dostal od maminky na cestu do světa...
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
P800
strážmistr
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21. led 2009 12:50:15
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 11.díl - Křížová cesta

Příspěvek od P800 »

pan Černý píše:Arny a P800 doufám doplní do svých databází
Doplněno do databáze POI jako stoosmdesátý záznam. Díky
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 11.díl - Křížová cesta

Příspěvek od prof. Braun »

Hombre píše: Neznama mista:
Setkani Volstata s Faltou a jeho prevzeti soch
Tak se mi skoro po půl roce podařilo najít a nafotit další neznámé "zastavení" Křížové cesty. A to na místě, kde jsem to opravdu nečekal - v nám dobře známém Radotínském údolí !!! Místo se zove Za Cikánkou a jde o odbočku lesní (červeně značené) cesty ze silnice K Zadní Kopanině směrem - a teď se podržte! - ke KALINOVU MLÝNU (viz foto s ukazatelem). A jako bonus připojuji fotku, která dokládá, že Falta se kromě vraždy a překupnictví dopustil i dopravního přestupku... :lol:
Faltův úkryt.jpg
Faltův úkryt.jpg (83.32 KiB) Zobrazeno 9952 x
Volštátova cesta.jpg
Volštátova cesta.jpg (88.47 KiB) Zobrazeno 9953 x
potok.jpg
potok.jpg (81.91 KiB) Zobrazeno 9954 x
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 11.díl - Křížová cesta

Příspěvek od prof. Braun »

A ještě pár fotek...
lesní křižovatka.jpg
lesní křižovatka.jpg (101.86 KiB) Zobrazeno 9950 x
tady stálo auto s bambuličkou.jpg
tady stálo auto s bambuličkou.jpg (99.63 KiB) Zobrazeno 9948 x
skalka překupníků.jpg
skalka překupníků.jpg (96.65 KiB) Zobrazeno 9947 x
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 11.díl - Křížová cesta

Příspěvek od prof. Braun »

A tady jsou bonusy...
zákaz vjezdu.jpg
zákaz vjezdu.jpg (85.37 KiB) Zobrazeno 9943 x
ukazatel.jpg
ukazatel.jpg (103.85 KiB) Zobrazeno 9943 x
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 11.díl - Křížová cesta

Příspěvek od Honza Zeman »

No je to nejspis opravdu ono, i po letech jsou tam videt shodne znaky. Dokonce si troufnu tvrdit, ze u skaly, kde se schovaval Falta, nekdo ze stabu necim premaznul tu turistickou znacku na skale. Je tam na tom miste v dile videt takovej nepatricnej hnedej flek :)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Lída
kapitán
Příspěvky: 443
Registrován: úte 08. úno 2011 7:47:06

Re: 11.díl - Křížová cesta

Příspěvek od Lída »

Taková malá zajímavost: křižovatka u Křepenic, kde Michálek vystupuje z autobusu, se velmi zřetelně objevuje také ve filmu Pátek není svátek, a to na samém konci tohoto filmu... :shock: Jo a ve stejném filmu je ještě jedno zemanovské místo - pohled na dům, ve kterém bydlí Holan, ale to je jen krátký záběr. Ta křižovatka je tam delší dobu...kulila jsem oči :shock: :shock: :lol:
Děcka pustnou, učitelé se snaží...
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 11.díl - Křížová cesta

Příspěvek od děda Dejmek »

Jelikož jsem pátek... viděl zcela nedávno, tak mě toto vaše tvrzení zarazilo a porovnal jsem fotky. Podle mě, ač velice podobná, to ta křižovatka není. Je to prkotina, uznávám, hlavně v dění dnešních věcí, tak pro ulehčení, porovnejme sami..Obrázek
Obrázek
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Lída
kapitán
Příspěvky: 443
Registrován: úte 08. úno 2011 7:47:06

Re: 11.díl - Křížová cesta

Příspěvek od Lída »

V rámci velikonočního výletu do Prahy jsme dnes navštívili klášter P.M.Vítězné, tedy místo úkrytu Pavla Bláhy...Byli jsme i uvnitř kláštera, v té zahradě a je tam všechno tak, jak ze seriálu známe - i to kulaté okénko (i ta atmosféra)... ;) ;)
A klášter dnes nemlčel, ale mluvil :mrgreen: ...byla tam bohoslužba :lol:
Děcka pustnou, učitelé se snaží...
Uživatelský avatar
Lída
kapitán
Příspěvky: 443
Registrován: úte 08. úno 2011 7:47:06

Re: 11.díl - Křížová cesta

Příspěvek od Lída »

...včera jsme si tu Křížovou cestu museli pustit...to byla duševní vzpruha!!! 8-)
Tak mi zas napadlo - třeba někdy v rámci nějakého jarního putování navštívit kostel v Nalžovicích...buď v době bohoslužby, nebo zavolat předem na faru a poprosit (s tím má zkušenosti Spellmann - říkala jsem mu včera, že si měl vzít přezdívku spíš doktor Kotorová :mrgreen: )...mohli bychom tam dát nějaký vzkaz pro Bláhu pod to IX.zastavení... :lol:
Děcka pustnou, učitelé se snaží...
Odpovědět