3.díl - Loupež sladkého >i<

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:...při tom motání ve Slivenci mi mimochodem blesklo hlavou, stavit se...
...také jste mohli navštívit toho frajera ze Slivence, co pracoval v kase vedle nenápadné paní, vyměnil motorku za fáro a málem s ním sejmul staršinu. :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:... co pracoval v kase ...
Jo ty myslíš toho "hodnýho synáčka", co vez mámě prádlo z čistírny? :shock: :lol:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:...Jo ty myslíš toho "hodnýho synáčka", co vez mámě prádlo z čistírny? :shock: :lol:
...Jo, tak přesně toho myslím. A mám takový podezření, že to byl mladší brácha Ludvy Velenského, co měl v národní správě pivovar v Kateřinské Hoře, dělel tam osídlovacího referenta a neslavně skončil s rýčem zaparkovaným v šedé kůře mozkové. Anebo mu byl alespoň podobný. Že by nějaký levoboček? ;) :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:...dělal tam osídlovacího referenta ...
A já vždycky slyšel "posilovacího referenta" a hlava mi to nebrala :lol: ale to je fakt...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:...A já vždycky slyšel "posilovacího referenta" a hlava mi to nebrala :lol: ale to je fakt...
...To jako, že si tam založil hned po válce fitko? A nejlépe hned se spinningem? To jsou věci, co se člověk nedozví... :roll: :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:...To jsou věci, ...
Tady mi hodně uškodilo, že nemám knihu "Vyznavači ohně", on to tam Ludva tak zamumlá vždycky ("osidlovacího" - kdyby řekl s dlouhým "í", tak mě to trkne, takhle jsem žil několik let v bludu... :oops: :) )
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od Willy Kleiber »

Neodhaleno zůstává dosud místo jízdy sanitky noční krajinou s ukazatelem "Kateřinská Hora 22 km"...Máme nějaké tipy? Podle okolí to může být hodně kdekoliv... :cry:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od White Lines »

Willy Kleiber píše:Neodhaleno zůstává dosud místo jízdy sanitky noční krajinou s ukazatelem "Kateřinská Hora 22 km"...Máme nějaké tipy? Podle okolí to může být hodně kdekoliv... :cry:
No osobně bych tipnul okolí Zadní Kopaniny, myslím když jedete po té silnici kde se natáčelo (díly - 3, 8, 11) nahoru, tak tam někde kolem těch vesniček. Řekl bych, že se tam mohlo natáčet i přepadení sanitky u toho křížku v osmém díle. Ale je to čistě můj tip ;)
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od Salaba »

White Lines píše:No osobně bych tipnul okolí Zadní Kopaniny...
A máte pravdu pane kolego, to místo je tady. V záběru sanitky je vidět i vedení vysokého napětí z nedaleké elektrorozvodny. Trochu to tam znám, na gymplu jsme dokonce byli v oné rozvodně na exkursi. Až se mi podaří udělat si v ona místa z Hájic vejšlap tak se pokusím porovnat přímo místo natáčení...ale chtělo by to někdy za šera a najít ten správný "richtung nach Katharinsberg" ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od Willy Kleiber »

Salaba píše:....ale chtělo by to někdy za šera a najít ten správný "richtung nach Katharinsberg" ;)
No teda! Bravo pane doktore :shock: :D
A jakto že se tam zobrazuje popisek "křižovatka Kateřinská hora"? :shock:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od White Lines »

Salaba píše:
White Lines píše:No osobně bych tipnul okolí Zadní Kopaniny...
A máte pravdu pane kolego...v záběru sanitky je vidět i vedení vysokého napětí z nedaleké elektrorozvodny
Bravo pane kolego! To znamená, že Jirka přijel po silnici - K Autisu - a zabočil na silnici - Na Zadní Kopanině a vlastně přijel k místu bouračky ;)
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od Salaba »

White Lines píše:To znamená, že Jirka přijel po silnici - K Autisu - a zabočil na silnici - Na Zadní Kopanině...
Ano pane kolego, je to tak, silnice Na Zadní Kopanině je právě do takového malého kopce se kterým se za křižovatkou potýkala i Hradcova sanitka ;)
White Lines píše: Řekl bych, že se tam mohlo natáčet i přepadení sanitky u toho křížku v osmém díle...
Tak o reálném místu kde se poprvé objevuje Jula a jeho partička - tedy Jan Tříska sražený v příkopu - vím díky panu Černému, ono místo by mělo být zhruba tady...tedy s obcí Ořech v pozadí ;)
Je zřejmé, že štáb 30PMJZ si oblast Slivence, Ořechu, Zadní Kopaniny, Krteně, Jinočan...poměrně oblíbil. Aby také ne, v té době to totiž byla skutečná "periférka Prahy" do které ani nešlo dohlédnout. Zkrátka vesnice Praze skoro na dohled. Zatímco dnes, když stojíte třeba na Krteni, tak vidíte v pozadí sídliště Praha západní město s logem Makro jako vrata :?
Vzpomenu tímto i na jednoho sympatického pána, starousedlíka to z "Hájic"-Jinočan, který bydlel přímo v domě po lazebnické oficíně páně Saydlově. Před časem, když jsme využili "genia loci" a přímo na tom samém místě točili scénu Zemana loučícího se s Hájicemi s excelentním hodnocením jeho práce z úst právě Seydla - "To by byla pomocná stráž VB!" :D se zrovna objevil nový majitel oné "oficíny" a tak trochu si postěžoval: "Víte, už to tady není ono. Přiženil jsem se sem a celou tu dobu užíval onoho vlídného charakteru vesnice u Prahy. Ale co tu postavili ty modení pestrobarevné obytné domy, co tak drsným způsobem narušily vesnický ráz celé obce, už to není ono. Nechám to tu synovi a stěhuju se raději na chalupu do přírody." :? A kdo ví, jak jak se Jinočany za pár let změnily, dá asi tomuto pánovi za pravdu :(
Bohužel "Tempora mutantur"...
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od White Lines »

Opět bravo, pane kolego. Kolik máte ještě míst nátáčení v rukávu? :D Jinak škoda, že místo se tak změnilo. Dnes už to jde opravdu poznat jenom podle domů v pozadí a podle staré mapy viz foto. Aspoň, že jsem si potvrdil to, že obě scény se natáčeli tam kde jsem si myslel. ;)


Obrázek
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
jasny.sokol
kapitán
Příspěvky: 429
Registrován: ned 12. dub 2009 21:41:46
Bydliště: Příbor

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od jasny.sokol »

Místo určení lomu, kde stála Hradcova sanitka na začátku dílu je asi rozluštěno, ale nikde jsem nenašel ani přibližnou fotku z tohoto místa? Jak to? Nebo že by nikdo nevěděl kde to bylo točeno? Se zkusit zeptat třeba pana Jelínka, třeba by jsi vzpoměl... A místo asi po 35 letech nebude vypadat totožně, ale pro srovnání to stojí.. Pokud někdo máte fotku ze součastnosti jak to tam vypadá tak ji zveřejněte..... Já bych taky řekl, že je to lom na ulici Na Cikánce (MHD zastávka Lomy) ten lom je hodně podobnej, ale něco mi tak nesedí, ten lom je jinak postavenej.... :-D
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od Honza Zeman »

jasny.sokol píše:Místo určení lomu, kde stála Hradcova sanitka na začátku dílu je asi rozluštěno, ale nikde jsem nenašel ani přibližnou fotku z tohoto místa? Jak to? Nebo že by nikdo nevěděl kde to bylo točeno? Se zkusit zeptat třeba pana Jelínka, třeba by jsi vzpoměl... A místo asi po 35 letech nebude vypadat totožně, ale pro srovnání to stojí.. Pokud někdo máte fotku ze součastnosti jak to tam vypadá tak ji zveřejněte..... Já bych taky řekl, že je to lom na ulici Na Cikánce (MHD zastávka Lomy) ten lom je hodně podobnej, ale něco mi tak nesedí, ten lom je jinak postavenej.... :-D
Ano, to misto nataceni muselo byt v te oblasti, je to preci jen hned vedle dalsich scen v tomto dilu, jako je pad sanitky, Heinova motocyklu a vubec scen odehravajicich se na silnici. Konkretni misto uz asi tezko najdeme, krajina je zmenena prave tou tezbou, ale za dotaz na pana Jelinka to stoji. Aspon nam to potvrdi.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět