3.díl - Loupež sladkého >i<

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od Honza Zeman »

Na nasem zbraslavskem serveru vysel clanek o historii mista, kde lezel Jirka Hradec po havarii sanitky v nemocnici. Skoda, ze nejsou k dispozici nejake dobove fotografie, nicmene cteni je to i tak zajimave. Ctete zde.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od White Lines »

Tak jsem si včera udělal výlet po místech natáčení, tentokrát okolí Benešova, Vojkova, Zadní Kopaniny atd. Tak kdo se chce podívat jak vypadají aktuálně některá místa tak přidávám odkaz. Vyfotil jsem i křižovatku po které se vracel Jirka Hradec z Prahy... ;) ODKAZ NA FOTKY
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od Koštýř »

White Lines píše:Tak jsem si včera udělal výlet po místech natáčení..
Skvělé foto, díky
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od Eman Zahradník »

Koštýř píše:
White Lines píše:Tak jsem si včera udělal výlet po místech natáčení..
Skvělé foto, díky
Jako... ;) ,v některých případech se snad zastavil čas!Opravdu moc skvělá práce,zaslouží si opravdu pochvalu,moc díky! :)
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od Salaba »

White Lines píše:Tak jsem si včera udělal výlet po místech natáčení...
To byl ale pěknej vejšlap, pane kolego, BRAVO! A teď mě máte v předklonu! :D ;) Perfektně zpracované (jako vždy - viz Vaše reportáž z lázní 'Kyselka' u Karlsbadu), zajímavé je nejen porovnání míst tehdy a teď, ale i mnohdy díky jinému ročnímu období i trochu jiná atmosféra známých míst. Ještě jednou BRAVO a díky! ;)
(P.S. prozradíte, kdo Vám při tom putování dělal společnost? Tipuji nějaká pěkná paní Inka? :D Protože to snad sám není schopen badatel zvládnout - fotit a porovnávat přímo místo kde asi stála kamera, fotit za jízdy... ;) )
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od White Lines »

Salaba píše:
White Lines píše:Tak jsem si včera udělal výlet po místech natáčení...
...prozradíte, kdo Vám při tom putování dělal společnost? Tipuji nějaká pěkná paní Inka? :D Protože to snad sám není schopen badatel zvládnout - fotit a porovnávat přímo místo kde asi stála kamera, fotit za jízdy... ;) )
Byla to čistě moje solo akce :D Badatel je vycvičenej a zvládnul to sám a tu fotku z auta jsem taky vyfotil sám, věděl jsem místo a prostě to cvaknul a pak doufal, že jsem se aspoň trochu trefil :D Původně jsem chtěl nafotit více míst cestou (motel konopiště, sbor národní bezpečnosti z honu na lišku, pohled na plánici od kolejí, vlak ze smrti u jezera, kiliánku a další záběry na Skalce) ale dost mě tlačil čas a rychle se stmívalo :D Fotky fotím sám a snažim se aby to aspoň trochu sedělo se seriálem ovšem takovou trpělivost a přesnost jako pan Černý nemám :D Ovšem sbírku míst natáčení MZ už mám docela velkou :D ... Karlovy Vary, Nová Bystřice, Kyselka, Měděnec a okolí, Praha 1, Praha 2 + včerejší výlet po středních čechách ;) :D
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od Salaba »

Fajnová práce...fajnovej chlap, fajnovej chlap...to by byla pomocná stráž VB :mrgreen:
Až budete mít čast udělat si výlet z Mimosy do Prahy, pane kolego, dejte vědět, feudál je sice škrob ale abčas něco pustí, tak Vám v Orfeovi nabídnu (třeba hned po ránu) nějaký fajnový drink co pijou inteligenti :D
A nebo ještě lépe setkání na srazu ;) (i když tam já teď často pauzíruju... :? :roll: ).
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od Fredy »

Skvělá práce,pane kolego!V zimní krajině to ještě nemáme....
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od White Lines »

Salaba píše:Fajnová práce...fajnovej chlap, fajnovej chlap...to by byla pomocná stráž VB...
Děkuji za uznání pane doktore, nedivím se, za ty prachy vám musí jít lehce od huby co :D :D
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
jasny.sokol
kapitán
Příspěvky: 429
Registrován: ned 12. dub 2009 21:41:46
Bydliště: Příbor

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od jasny.sokol »

White Lines píše:Tak jsem si včera udělal výlet po místech natáčení, tentokrát okolí Benešova, Vojkova, Zadní Kopaniny atd. Tak kdo se chce podívat jak vypadají aktuálně některá místa tak přidávám odkaz. Vyfotil jsem i křižovatku po které se vracel Jirka Hradec z Prahy... ;) ODKAZ NA FOTKY
Skvělá práce pane kolego.... Je to dost namáhavé vyfotit tolik míst za jeden den. Opravdu jste dobrej :-)
Uživatelský avatar
Sestra Marie
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: ned 24. úno 2013 15:20:50
Bydliště: Olomouc

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od Sestra Marie »

jasny.sokol píše:
White Lines píše:Tak jsem si včera udělal výlet po místech natáčení, tentokrát okolí Benešova, Vojkova, Zadní Kopaniny atd. Tak kdo se chce podívat jak vypadají aktuálně některá místa tak přidávám odkaz. Vyfotil jsem i křižovatku po které se vracel Jirka Hradec z Prahy... ;) ODKAZ NA FOTKY
Skvělá práce pane kolego.... Je to dost namáhavé vyfotit tolik míst za jeden den. Opravdu jste dobrej :-)
Ano, klobouk (v mém případě tedy kápi) dolů! Moc pěkné 8-)
... Bůh tomu chtěl...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od malej Míra »

Že by novodobý Jirka Hradec řídil místo sanitky autobus MHD? Místo nehody je téměř shodné... :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od Eman Zahradník »

malej Míra píše:Že by novodobý Jirka Hradec řídil místo sanitky autobus MHD? Místo nehody je téměř shodné... :mrgreen:
Zrovínka jsem se té nehodě dozvěděl z večerních zpráv,no pane.. :shock: ,údajně ale řidič osob.auta těsně před než ho autobus přimáčkl tak odešel,takže měl zřejmě štěstí,jinak nevím nevím... :shock: :? 8-)
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od Honza Zeman »

Neco z historie o "zbraslavske nemocnici", kam privezli Jirku Hradce.

Nemocnice-Loupez sladkeho.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 3.díl - Loupež sladkého >i<

Příspěvek od Dobesch »

Pratele, kamaradi... tak sem dnes zabrousil do lokality kolem Zadni Kopaniny (Babka Korenarka jiste tusi proc :lol: ) a když už sem tu tak koukal po krabičkách, koukal sem i po místech, kam mohl strčit Hradec sanitku, aby si mohl zadovadet s Kamilou. Na cestu sem se vybavil nekolika poznatky, kamaradem, synem a bohuzel ne kloudnym fotakem, ale pokud se vše potvrdí věřím, že na nějaké další výpravě už vybaveni budeme.
Poznatky: 1. jednalo se o lumek, ktery už byl nejaky ten čas "mimo provoz"; 2. da se tam (nebo pred 40lety) se tam dalo sebehnout; 3. je to někde v této lokalitě 4. lumek musel byt v roce 1974 dobře přístupný pro techniku - nějaký ten generátor + 2-3 vozy
Jedno misto sem objevil a doma to probiral s netem a krom jineho nasel i netušené zdroje........
Takže abych to moc dlouho nenapinal - pokud se to skutecne natacelo v teto lokalite, tak to bylo v místech soucasne Přírodní památky Cikánka II souradnice cca N 50°0.062 E 14°19.553
A ted zduvodneni, protoze fotky nemam a na miste sem nemel ani fota z dilu abych hledal markanty
1. Toto je asi nejstarsi cast zdejsich lomu, dnes uz opustena a jako jedina nevyuzivana a zarustajici uz i v roce 1975 -- to vse zjisteno dle historickych [img=http://wgp.praha-mesto.cz/tms/projects_ ... p=k,vt,poi&]fotomap Prahy [/img] mimochodem ty fotomapy prakticky z let nataceni jsou skvele --ale zatim sem nasel jenom Prahu
2. dle stejneho zdroje zde v okoli existovaly v roce 1953 (tedy 20let pred natacenim) pouze 2 lomy - ten druhy na souradnich N 50°0.109 E 14°20.590 vzal definitivne za sve pri stavbe Prazskeho okruhu a stal zde jeden z podpurnych stavebnich piliru - ale ze znalosti mista mi prisel takovej hodne otevrenej k ty silnici a to ten Hradcuv nebyl. Ten lom, ktery dnes k Cikance prileha diky nemu lokalita vznikal nebyl vapencovy, ale mramorovy - coz vzhledem k serialu nema vyznam, ale vyznamny objev je to v tom, ze dle tech map, tu v roce 1953 nestala ani ta obri vapenka a nebyly tu ani prilehle lomy. To vse vzniklo mezi roky 1953-1975

Takze lokalita Cikanka II byl v roce 1975 jediny nevyuzivany lom a zarustajici lom v okoli, ktery byl diky prilehajicimu lomu s fungujici infrastrukturou dokonale pristupny i pro techniku.

Bohuzel pristup je dnes hodne krkolomny. V mape to sice vypada, ze jsou tam silnicky a tak vubec, ale vzhledem k velkemu lomu u silnice, kde se stále pracuje a staremu mramorovemu lomu, kde je dnes Výzkumní ústav maltovin jsou vsechny opatreny zavorou a cedulemi se zakazem vstupu a zpravami o hlidani bezpecnostni agenturou. Vzhledem k tomu, ze sem je u nedaleke zastavky MHD tyto cerne serify opravdu videl, bych to pres zavory nezkousel. Takze jediny pristup je od Maškova mlýna (za osadou Cikánka) v údolí po červene značce a pak prakticky trnim po kamzicich (nebo prasecich) stezkach cca 20-30m od hrany soucasneho velkolomu - tedy od ceduli POZOR LOM. Ac se to nezda, dolu se da dostat celkem bezpecne (byl sem tam dnes). Nedavno tam probehlo nejake kaceni smerem puvodnimu lomu, ale jinak je to krasne zarostle mistecko. Pripadnym odvaznym badatelum poskytnu dalsi informace ci je, ve vhodnem terminu, doprovodim.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Odpovědět