7. díl - Mědirytina

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

7. díl - Mědirytina

Příspěvek od Honza Zeman »

Znama mista:
1) Prijezd pohrebaku - Uhelny trh v Praze
2) Trznice - ulice V Kotcich v Praze
3) Lida s Honzou jdou po moste - Karluv most v Praze
4) Ladova sledovacka Lidy - Michalska ulice, Praha - Stare Mesto
5) Sledovacka Takacove s milencem a jejich zatceni


Neznama mista:
1) Vinarna Panonia
2) Byt Hodacove, i prede dvermi
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hombre píše: 1) Vinarna Panonia
...
3) Byt Hodacove, i prede dvermi
Panonia = Divadlo v Řeznické (viz kniha p. Brabce)
Byt Hodačové = ateliér
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od Honza Zeman »

Myslis, ze spolu nesouvisi sceny prede dvermi a uvnitr bytu Hodacove? Jsou uvnitr bytu vyhledy z okna dostatecne presvedcive o tom, ze to jsou kulisy? Nevim, nevim... :?:
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hombre píše:..., ze to jsou kulisy?
Tak to si myslím, že kulisy na 100 % jsou - většina výhledů z oken v seriálu jsou vždycky umně nasvícené a namalované kulisy - viz kancelář šéfa kriminálky, Blančina kancelář na Rozdělově apod. Samozřejmě kromě scén natáčených prokazatelně v reálu...
Takže i byt Hodačové "zvenku" je určitě ateliér, taky mě ale mátly ty schody, a že to vypadá opravdu jako někde v domě :oops:
Zkrátka celý byt Hodačové je podle mě postavený v ateliéru a to včetně chodby "domu".
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:...Takže i byt Hodačové "zvenku" je určitě ateliér, taky mě ale mátly ty schody, a že to vypadá opravdu jako někde v domě :oops:
Zkrátka celý byt Hodačové je podle mě postavený v ateliéru a to včetně chodby "domu".
Byt Hodačové v ateliéru asi ano, ale jak jsi přišel na tu chodbu před jejím bytem? Spíš bych řekl, že je to točené v reálu... :?
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od Willy Kleiber »

Tak nevím, odpověď by se dala najít určitě v origo-scénáři ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od Willy Kleiber »

pan Černý píše:... z trochu jiného úhlu vše vypadá úplně jinak než v seriálu.
Tak to je hodně velká pravda! Místa jsou v reálu hlavně mnohem menší než se zdají v seriálu, a trefit ten správný úhel kamery je někdy zcela nemožné - už třeba kvuli porostu, který za těch 30 let přibyl apod. :(
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:... Spíš bych řekl, že je to točené v reálu... :?
Koukám na tu chodbu - příchod k Hodačové - a nevidím duvod, proč by to nemohl být ateliér :o
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od malej Míra »

pan Černý píše:Dovolil bych si typnout, že zatčení Takáčové s milencem bylo točeno na tehdy již uzavřeném nádraží Praha Těšnov (pro natáčení vlastně ideální)...
...byl bych se hádal, že v tu dobu už bylo zlikvidováno, ale tady se píše, že se bouralo postupně a zbytek byl odstřelen až v roce 1985. Takže vyloučit se nedá nic. :shock: :? Přesto bych ale spíš věřil tomu Smíchovu, nebo Masaryčce. ;)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od Willy Kleiber »

pan Černý píše:... a nástupiště - díl bestie.
Ale úvod bestie se dle dřívějších informacích točil na nádraží Praha-Dejvice, je snad nějaká změna? :o
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od Willy Kleiber »

pan Černý píše:... celou dobu jsem měl na mysl Dejvice.
Aha, tak to mi nějak uniklo. Každopádně jsem rád, že nežiju v bludu, a jsou to opravdu ty Dejvice...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od prof. Braun »

pan Černý píše: I když ta narážka na Těšnov a zakoupení lístků mě něco říká, že se tam možná natáčely díly tři, pokud se tam tedy dle vás natáčela scéna kdy byl v nádražní hala zdržen Preis v mědirytině, přiznám se že halu jsem nezkoumal, fotil jsem z venku - díl kleště a nástupiště - díl bestie.
Jojojoj! Sypu si popel na hlavu - jak jsem mohl zapomenout na Kleště... Ano, podle mne se v hale dejvického nádraží točilo zatčení manželů Takáčových (koho prosim míníte tím Preisem? snad ne Viktora Preisse?!) v Mědirytině. Poznáte to podle dvou sloupů, počtu pokladen a vstupních dveří - není tam jenom to modrý zábradlíčko a pultík před pokladnami, ale to mohli klidně dodat filmaři. Ale pospěšte si, v okolí řádí metrostaváci a na netu jsem viděl obludnou vizualizaci, jak by mělo dejvické nádraží vypadat, až tudy povede plánovaná rychlodráha na Kladno... Aby nedopadlo jako Těšnov!

P.S. Příště vám prozradím, kudy běželi manželé Takáčovi na nádraží :lol: Pro rodilého Pražáka a milovníka staré Prahy je to jasné jako facka!
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od prof. Braun »

pan Černý píše: Nevím jak ostatní, ale já jako typická naplavenina, bych Takáčovi nechal utíkat někde Tady
Bohužel jste na špatném břehu Vltavy, pane kolego! Napovím - je to "co by kamenem" dohodil od místa sledovačky Lídy... Možná jste šel kolem a nevšim jste si a) charakteristických výloh, které vykukují za popelářským vozem, b) jednoho významného pražského domu, který byl díky svým románským základům dokonce zařazen na seznam památek UNESCO (mimochodem, v tom románském sklepení se točila i komedie Svatba upírů).
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od prof. Braun »

Pane Černý, já Vám tleskám!! A taky hluboce smekám klobouk před Vašima dovednostma - tu nádražní halu jste nafotil do takových detailů, že jste nakonec přesvědčil i mě, že se nemýlím... :lol: A to místo sledovačky Takáčových jste taky trefil přesně!! Až je mi Vás skoro líto, že se do Husovy ulice budete muset vypravit ještě jednou - tedy pokud se Vám bude chtít nafotit ještě jedno místečko natáčení... To se však už netýká tohoto dílu! (Schválně neprozradím jakého dílu, ale malinko napovím: Pojedu tam sanitkou, a pak to všem osladím!)
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 7. díl - Mědirytina

Příspěvek od prof. Braun »

pan Černý píše: Sledovačka Lídy měla dvě části, tu první jsem přes veškerou snahu nelokalizoval, tak bych byl rád pokud poradíte
Tak nevím, jestli mne opět zkoušíte nebo si ze mě děláte legraci, pane kolego, ale první část Lídiny sledovačky se odehrává rovněž v Husově ulici. A sice hned na začátku (bráno od čísla 1). Ten průchod už je zazděnej, ale je tam zcela zřetelný průhled na Betlémské náměstí i s vykukující Betlémskou kaplí...
Takže v Husovce se točilo třikrát:
1) na začátku ulice (průchod na Betlémské nám.) - první část Lídiny sledovačky
2) uprostřed (Husova x Retězová) - sledovačka nebo spíše úprk Takáčových na nádraží
3) na konci (vyústění do Mariánského nám.) - sanitka řízená Jirkou Hradcem vjíždí do ústředního skladu léčiv (Loupež sladkého "i")
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Odpovědět