12. díl - KLEŠTĚ

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Uživatelský avatar
Richard Lipinski
strážmistr
Příspěvky: 52
Registrován: pát 30. kvě 2008 8:12:16
Bydliště: Praha/Písek

12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Richard Lipinski »

Místa natáčení tohoto dílu, povídání a fotografie k diskuzi

První z karlovarských dílů – 30 případů majora Zemana – díl 12 Kleště

Sanitní vůz přijíždí ulicí Krále Jiřího od pravoslavného kostela sv. Petra a Pavla kolem lázeňského domu Villa Ritter http://www.villaritter.com, v seriálu je dobře vidět, že v době natáčení seriálu se tento lázeňský dům jmenuje Brno. Sanitka s „nadělením“ pak vjíždí do areálu lázeňského domu Trocnov (snad stejný název?) a poté se již objevuje v areálu lázeňských domů Smetana – Vyšehrad. Vzhledem k terénu si myslím, že scény byly točeny po částech, prostor mezi Trocnovem a S-V není průchozí ani průjezdný, to znamená, že sanitka byla na další snímek umístěna již do areálu S-V, sanita zabočuje za Smetanu, tam není již dnes téměř možno zajet, obě části jsou spojeny prosklenou chodbou, dalším střihem se auto objevuje již za částí Vyšehrad, tam kde již čeká Dr. Hons na nového pacienta.

Dalším významným místem natáčení bylo městské divadlo Karlovy Vary kam jsem se propašoval v jedné z přestávek, ale bohužel divadlo bylo narvané k prasknutí, takže se špatně fotilo a navíc při pokusu nafotit přízemí jsem byl lokalizován a vyveden nějakou hysterickou ženštinou.(ještě že jsem začal prohlídku od shora). Bylo to tak rychlé, že jsem se ani nestačil zeptat, za jakých okolností je divadlo volně přístupné. Občerstvení je, myslím, na stejném místě jako v seriálu, jen už tam neseženeme oplatky za "šestšede". Pokud chcete, tak navštivte divadlo virtuálně (http://www.virtualtravel.cz/mestske-divadlo.html). Chtěl jsem ještě udělat nějaké fotky ze zadní části divadla, kde sleduje Igor z Vlásenkárny odcházející dvojici, bohužel schodiště bylo zrušeno kvůli stavebním úpravám na sousední nemovitosti.

V galerii najdete také fotky vily Mimóza, o této nádherné stavbě se již zmiňoval (a fotograficky zdokumentoval) pan Černý na svých stránkách http://pancrny.wu.cz/, já jsem pouze dofotil něco z parku. Pokud někdo z fanoušků seriálu 30 případů majora Zemana touží po nějakém artefaktu z natáčení, tak může zkusit toto: http://realitymix.centrum.cz/5354075, probíhá totiž nabídkové řízení a orientační startovací cena vily Margareta je 85.000.000,-. (nyní již není v nabídce realitní kanceláře)

Když Pavel Bláha s Inkou Čadkovou odejdou z divadla, tak se procházejí po Mlýnské kolonádě, která se nachází v samém srdci lázeňského centra, možno opět shlédnout virtuálně na: http://www.virtualtravel.cz/karlovy-var ... onada.html.

Jediné místo, které jsem nenavštívil byla stáčírna Mattoni v Horově ulici, možná se ty scény natáčely tam, ale nejsem si tím jistý. Exteriéry v seriálu mi přijdou dost nahlodané zubem času, tak si myslím, že tam nezůstal kámen na kameni.

Link k fotografiím: Kleště



Za přečtení a komentáře děkuje Richard Lipinski

______________________________________________________________
Naposledy upravil(a) Richard Lipinski dne stř 20. srp 2008 15:34:38, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Willy Kleiber »

Myslím, že nikdo z nás nepředpokládá, že interiéry se točily přímo ve vile "Mimóza"...je to samozřejmě ateliér.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Richard Lipinski
strážmistr
Příspěvky: 52
Registrován: pát 30. kvě 2008 8:12:16
Bydliště: Praha/Písek

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Richard Lipinski »

Myslíš, že je to atelier už od chvíle, kdy se za Igorem zaklapnou vchodové dveře?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Willy Kleiber »

Richard Lipinski píše:Myslíš, že je to ...
Člověče, já už jsem schopen věřit i tomu...filmaři jsou prostě podvodníci - když pro film Atentát nechal p. Sequens postavit celý interiér kostela v ateliéru. :shock:
I když v tomhle případě asi ten vstupní interiér za dveřmi bude ještě vila, ale všechno další je určitě ateliér.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Richard Lipinski
strážmistr
Příspěvky: 52
Registrován: pát 30. kvě 2008 8:12:16
Bydliště: Praha/Písek

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Richard Lipinski »

Ještě jsem se podíval na příchod Igora do vily a pak na fotky z interieru na webu firmy Lakron a odvážně si dovoluji tvrdit, že interier mohl být klidně použit do záběru, než Hons s Grebnerem vejdou do pokoje k Bláhovi. :?: :?:
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Willy Kleiber »

Richard Lipinski píše:Ještě jsem se ...
Možné to je, dalo by se to zjistit v orig. scénáři, jestli tam je A nebo R (reál).
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Richard Lipinski
strážmistr
Příspěvky: 52
Registrován: pát 30. kvě 2008 8:12:16
Bydliště: Praha/Písek

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Richard Lipinski »

Díky pane Černý! Fotky z obou dílů jsou samozřejmě k dispozici fanklubu pro umístění na novém webu. Už jsem vám je slíbil někdy v listopadu, když jsme tam s přitelkyní (nyní již manželkou) byli.........tam teprve poznala, co dokážou fanoušci MZ (byla uplně v šoku!!) :)
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od děda Dejmek »

Pár fotopostřehů ze sobotní návštěvy KV...Obrázek
V Bláhově uličce na mě úplně dejch jeho duch :) Obrázek Obrázek
Schodiště, po kterym odcházela Inka s Bláhou ještě trochu existuje, ikdyž vede do nikam...Obrázek Obrázek
...Igorovo okno z vlásenkárny...Obrázek
a Mimosa je stále na prodej, takže vy kdo ještě váháte, máte pořád možnost :) Obrázek
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Willy Kleiber »

děda Dejmek: Dobrá práce! :)
A opět mě fascinuje, co dokáže kamera, jak ta místa vypadají ve filmu mnohem větší než ve skutečnosti...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od White Lines »

Včera jsem byl fotit kolem vily Margareta(Mimóza) a správce objektu mi řekl, že interiéry se točily ve vile a pokoj Pavla Bláhy se točil v podkroví vily.
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od White Lines »

Tady přidávám fotky z míst v Karlových Varch kde se natáčel 12.díl Kleště a 19.díl Třetí housle

Odkaz na fotky ZDE
Naposledy upravil(a) White Lines dne ned 26. úno 2012 21:16:23, celkem upraveno 1 x.
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Honza Zeman »

Pekna prace, neco uz teda mame na webu, ale neco by kolega pan Cerny mohl upotrebit, neni-liz pravda pane mistopredsedo?
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od White Lines »

Hombre píše:Pekna prace, neco uz teda...
Díky, až bude lepší počasí tak se vydám do Kyselky nafotit místo kde pracoval a bydlel Čadek
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Willy Kleiber »

White Lines píše:...že interiéry se točily ve vile ...
:shock: :shock: Tak to jsem v šoku! Tipl bych to na 100 % ateliér, přece kulisy tohoto typu vidíme v mnoha filmech a inscenacích...
Jen se potvrzuje, že v seriálu si člověk nemůže být jist ničím. :x
Když vezmu paradox, že chata Šuhaj je ateliér a toto interiér...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od White Lines »

TADY přidávám ještě pár fotek z místa kde bydlel Čadek s Inkou.
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Odpovědět