12. díl - KLEŠTĚ

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Honza Zeman »

Opet vyborny detektivni smysl pana kolegy z Varu :) , ja myslel, ze uz to tam vubec nestoji, parada ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od White Lines »

Hombre píše: ja myslel, ze uz to tam vubec nestoji, parada ;)
Děkuji, ono to tam opravdu za pár let stát nebude, stav budov je opravdu velmi kritický.Škoda! ;)
Naposledy upravil(a) White Lines dne ned 20. bře 2011 19:36:42, celkem upraveno 1 x.
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od White Lines »

Chtěl bych se vás ještě zeptat zda tyto místa jsou stejná, kameny už tam nikde nejsou ale tak 40 let je 40 let a voda se asi trochu zvedla.Neni to vyfocené úplně ze stejného úhlu ale tam nahoře to pohoří vypadá docela stejně.Taky toto je místo je mezi Karlovými Varami a Kyselkou a v obou městech se natáčelo.

ODKAZ
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Salaba »

White Lines píše:Chtěl bych se vás ještě zeptat zda tyto místa jsou stejná...
Pane kolego, dle mého hodnocení místa jsou velmi podobná - nyní zřejmě řeka coby tréningové místo vodního slalomu? Tomu by odpovídala i zvýšená hladina řeky, přeci jen všechny ty "šutry" jen tak nikdo nepřemístí. :D
Jinak fotky z místa kde bydleli Čadkovi jsou perfektní, i když po letech bohužel smutná nostalgie vzhledem k tomu jak to tam vypadá... Dobré dát sem i GPS souřadnice pokud bychom se tam chtěli podívat ještě před tím než více zahlodá zub času :cry: ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od White Lines »

Stavím se tam někdy v týdnu lépe nafotit to místo u řeky.Místo kde bydlel Čadek a Inka je tady 50°15'35.239"N, 13°0'1.669"E , adresa je Kyselka 37.Ovšem těžko se tam dostává, zepředu ze silnice je to celý zabarikádovaný a dostat se tam dá pouze ze zadu po prudkém svahu.Také tam nejspíš nocují bezdomovci. ;)
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od děda Dejmek »

Taky bych řek, že se to podobá, skvělá práce, pane kolego.
Ta kyselka už tehdy při natáčení vypadala jako rozvalina, to je úplný zázrak, že to ještě stojí dodnes... :)
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Salaba »

White Lines píše:...ovšem těžko se tam dostává...
O to více díky za skvělé fotky a detektivní pátrání pane kolego!!! ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od White Lines »

děda Dejmek píše:...vypadala jako rozvalina, to je úplný zázrak, že to ještě stojí dodnes... :)
Velká škoda, že nechali takové krásné historické budovy takhle zničit, všude propané střechy, vymlácená okna atd...
TAKTO vypadala budova zepředu v roce 2008, dnes je to ještě horší.
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Salaba »

White Lines píše: Velká škoda, že nechali takové krásné historické budovy takhle zničit, všude propané střechy, vymlácená okna atd...
Hmmm, opravdu smutný pohled :cry: . Myslel jsem si, že takové barbarství dokáží jen komunisté z minulého režimu...ale jak vidět možná ještě lépe se mu daří v našem novodobém skvělém kapitálismu... :(
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od White Lines »

Tak lépe už to nevyfotím, on totiž kus břehu tam už neni, protože místo je upravené na tréningové místo vodního slalomu, voda se zvedla a všechny kameny jsou na jedné hromadě.Jinak myslím, že místo je správné. ODKAZ
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od malej Míra »

Tak super! Při příštím výletu do KV sháním rybářský prut a gumáky. Některá z účastnic si jistě ráda zaplave po proudu řeky obličejem dolů... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Hanele »

Salaba píše:Hmmm, opravdu smutný pohled :cry: . Myslel jsem si, že takové barbarství dokáží jen komunisté z minulého režimu...ale jak vidět možná ještě lépe se mu daří v našem novodobém skvělém kapitálismu... :(
Tak páni kapitalisti dílo zkázy skutečně dokonali... :evil:
http://www.novinky.cz/domaci/241095-laz ... quale.html
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od malej Míra »

Pečlivě jsem celý článek pročetl a chápu to tak, že řada budov se zachránit dá a majitelé stáčírny jsou připraveni přispět. V tomto smyslu mi přijde titulek poněkud zavádějící. Inu novináři... :roll:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Hanele »

Děkuji, pane kolego, za důkladné přečtení a omlouvám se za mystifikaci. Já jsem článek jen přelétla a důvěřovala titulku... :oops:
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od malej Míra »

Ne, to je v pořádku. Prostě novináři často napíší do titulku něco, co není pravda jen aby přitáhli pozornost, v samotném článku se pak čtenář dozví "něco trochu jiného". Bohužel někteří lidé čtou jen titulky, nebo zahlédnou titulek u novin v trafice a udělají si ne úplně správný závěr. Tady jde o to, že lázně nepůjdou zachránit jako celek se vším všudy, ale také že ne všechny budovy jsou historicky cenné a navíc s klesajícím významem lázeňství v současném zdravotnictí (Dr. Salaba se na mě možná naštve :mrgreen: ) pro ně není využití. No nechme se překvapit dalším vývojem... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět