12. díl - KLEŠTĚ

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Salaba »

malej Míra píše:...Dr. Salaba se na mě možná naštve :mrgreen: )
Ale nenaštve pane kolego ;) Jen si nemyslím, že lázeňství má klesající význam v rámci zdravotní péče...kde jinde si lépe odpočinout než v lázních! Vemte třeba ty Sluneční - Slunce dává zdraví! :D ;)
Článek o nynějším osudu Kyselky je zajímavý, postup výměny majitelů (včetně superpodnikatele z Dagestánu :? :cry: ) tak trochu nastavuje zrcadlo :mrgreen: úspěšné privatizaci v 90.letech u nás...Ale to už by bylo na politickou diskusi a byla by škoda si tím tady kazit čas a náladu ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od White Lines »

Willy Kleiber píše:... že interiéry se točily přímo ve vile "Mimóza"...je to samozřejmě ateliér.
Tak já už opravdu nevím.Po prvním rozhovoru mi správce vily Margareta (Mimóza) řekl, že interiéry se točili tam a Bláhův pokoj byl natáčen v podkroví vily.V červenci jsem s ním opět mluvil a říkal, že se tam netočilo.Prý prošel všechny pokoje a nenašel žádnej kterej by odpovídal seriálu. :| Nedávno jse mi také dostal do rukou Československo-Polský film Slaná růže z roku 1982 ve kterém jsou také záběry z vily Margareta.Ovšem například schodiště je úplně jiné než v seriálu.Mě osobně k vile z druhé poloviny 19. století pasuje více to schodiště z filmu Slaná růže.No můžete porovnat. ;)

Obrázek
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Willy Kleiber »

White Lines píše:Tak já už opravdu nevím...
Aha...Tak mě napadá jedině ještě podívat se do origo scénáře, jestli tam je u příslušného obrazu značka A nebo R ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od White Lines »

Zapoměl jsem ještě dodat adresu místa kde byla zabita Inka.Takže - Olšová Vrata 83, Karlovy Vary, okres Karlovy Vary.Přesněji byla kamera někde tady - 50°14'17.840"N, 12°55'43.330"E ;)
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od White Lines »

Místo je docela podobné, i když mi tam chybý ta zatáčka vzadu. Možná opravdu vyfotit z větší dálky nebo až opadají stromy. Kde se místo nachází? ;) :)
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Willy Kleiber »

White Lines píše:... Kde se místo nachází? ;) :)
Určitě to je na trase Praha-KV, že...Jel jsem tam nedávno, a pár míst mi to tam hodně silně připomínalo...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od White Lines »

Já bych tipnul silnici KV-Praha, konkrétně směr z Prahy a silnici mezi koncem dálnice a Řevničovem. ;)
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od White Lines »

Počkejte tak teď se v tom nějak ztrácím. Můžete dodat GPS souřadnice? :D
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Willy Kleiber »

pan Černý píše:..., že to ono není.
No podle všeho opravdu ne, ta silnice se lomí úplně jinak v seriálu ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Doktor Vesely »

Přátelé, posílám odkaz na dokument jak to opravdu s Kyselkou je. https://skydrive.live.com/redir.aspx?ci ... gjW!5uE%24
Je to opravdu zajímavé čtení. Zvlášť pro milovníky Mattoni. Ještě že se vaří pivo :) a pálí slivovica.
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Salaba »

Jen takový postřeh z dnešního přímého přenosu předávání cen Českého lva - jeden z oceněných ve své děkovné řeči děkoval i hlavnímu sponzoru firmě Mattoni a ve svém poděkování zmínil, že pokud ona firma je tak šlechetná, že podporuje kulturu, český film i literaturu měla by najít i dost šlechetnosti a konečně začít zachraňovat alespoň něco z toho co zbylo z lázní Kyselka /když už v podstatě hlavní finanční zisk asi zcela v nepředstavitelných částkách získává jen tím, že stáčí minerální vodu z hlubin naší země.../ :( .
Pan generální ředitel Karlovarských minerálních vod (taloš!) Alessandro Pasquale se tvářil, jako kdyby právě spolkl zkaženou ústřici... :geek:
Naposledy upravil(a) Salaba dne sob 03. bře 2012 22:28:05, celkem upraveno 1 x.
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Bína »

Salaba píše: jako kdyby právě spolkl zkaženou ústřici... :geek:
Mám pocit,že se ptal kolegy vedle, kdo to je a kdo si to dovolil říci. Potom také asi říkal "Ten si už u filmu neškrtne" :)
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od White Lines »

Tak jsem se po roce opět vydal do Kyselky, na místo kde pracoval Čadek. ;) ODKAZ NA FOTKY
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Fredy »

Díky za fotky pane kolego 8-) .Škoda,že dnešní majitel to nechal zdevastovat do takového stavu,je to smutný pohled.... :(
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od White Lines »

Richard Lipinski píše:Myslíš, že je to atelier už od chvíle, kdy se za Igorem zaklapnou vchodové dveře?
Ještě jednou bych se vrátil k těm interiérum. Myslím že ve vile Margareta se natáčeli scény toho přízemí kde Igor řiká primářovi, že ubytoval Kulhánka noblesně atd a jdou nahoru po schodech (schodiště má dřevěné, hnědé zábradlí stejně jako ze záběrů z filmu Slaná růže),v dalších záběrech (Kulhánek-Bláha se naklání přes zábradlí a poslouchá rozhovor Igora s primářem a záběr na ně jak vyšli schody a jdou k němu do pokoje ) je už zábradlí železné a bílé...takže to už bude nejspíš ateliér ;) ... můj názor ;)
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Odpovědět