12. díl - KLEŠTĚ

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Willy Kleiber »

White Lines píše:...takže to už bude nejspíš ateliér ;)
Plně podporuju Váš názor! Já si to taky vždycky myslel, že to je jasný ateliér. ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od malej Míra »

No v tomto případě na ateliér moc nevěřím, v ateliéru se schodiště nestaví, pokud to není nezbytně nutné. Nicméně tady to může být skutečné schodiště tamtéž nebo třeba taky úplně někde jinde. To se nedá takhle poznat. Bláha bydlí v podkroví a poslouchá Grebnera s Honsem (kteří jsou v přízemí) ze schodů z patra do podkroví, rozdíl mezi nimi je více než jedno patro. Chci tím říct, že jsou to jiné schody než po kterých vycházejí Grebner a Hons. Aby bylo zábradlí na schodech do podkroví jiné než na schodech z přízemí do patra, to se může klidně stát (ve škole, kam jsem chodil a shodou okolností i později na gymnáziu, jsme to tak měli i mezi různými patry), zejména pokud by se stavěly třeby dodatečně, v jinou dobu než budova. Závěry bych si z toho vyvozovat nedovolil, to by se muselo prozkoumat na místě... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Salaba »

White Lines píše:Tak jsem se po roce opět vydal do Kyselky...
Tak snad konečně alespoň nějaká snaha? http://vary.idnes.cz/karlovarske-minera ... -zpravy_pp
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:... v ateliéru se schodiště nestaví, pokud to není nezbytně nutné...
No a jak víme, že to nebyl právě tento případ? ;) :twisted: Souhlasím, že místní šetření je nezbytné pro rozkrytí. Anebo náhled do scénáře, pokud ho někdo z fanklubu má k dispozici.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od malej Míra »

Zajímavý článek na IDNES.CZ o boji proti devastaci interiérů v lázních Kyselka pomocí plakátů na pražských tramvajích - vyzývá k bojkotu Karlovarských minerálních vod. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Hanele »

Současný stav budov v Kyselce - jak je aktuálně reflektován památkáři... :?
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od děda Dejmek »

Zeman s Čadkem jdou na gábl do bývalé restaurace u staré synagogy, dnes Cantinetta Fiorentina. Také zde řádili Bouvard a Pécuchet v prvním díle.
A tady lze vidět interiéry Mimósy (Margarety), vstupní hala, schodiště, pokoje, takže žádnej ateliér, ale reál ;)

http://www.raiffnemovitosti.cz/vila-mar ... rlovy-vary
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Willy Kleiber »

děda Dejmek píše:... interiéry Mimósy (Margarety), vstupní hala, schodiště, pokoje, takže žádnej ateliér, ale reál ;)
Ale pane kolego, jak znám filmaře... ;) určitě postavili kopii interiérů Margarety v ateliéru :D Sice dávám smailíka, ale myslím to celkem vážně, a vůbec bych se tomu nedivil!
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od White Lines »

Tak koukám, že oprava Kyselky pokračuje, na fotografii č.6 můžete v pravo vidět i dům v sodovkárně kde bydlel a pracoval Čadek již s novou střechou ;) :arrow: ODKAZ
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od White Lines »

Zdravím, dnes mě kontaktoval administrátor z webu filmovamista.cz, že mu dnes někdo poslal fotografii skutečného reálného místa kde v řece plavala mrtvá Inka. Uznávám, že nově nalezené místo je reálný záběr ze seriálu. Ovšem netušil jsem, že záběr se netočil na Ohři ale na Sázavě. Autor prý zatím neuvedl souřadnice ale prý je to někde u Kamenného Přívozu na řece Sázavě. Osobně bych si tipnul na toto místo 49.8557592N, 14.5114711E ovšem nenašel jsem na Google Earthu fotku na srovnání. Jinak toto místo je asi 2,5km vzdušnou čarou od místa kde čekal Sörensen na Bláhu pod viaduktem. ;)

Záběr ze seriálu
Moje původní fotka na řece Ohři
Nová skutečná fotografie ze Sázavy
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Fredy »

Člověče,to by mohlo být ono :!: Skvělá práce ;)
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Lída
kapitán
Příspěvky: 443
Registrován: úte 08. úno 2011 7:47:06

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Lída »

:shock: ...Určitě se jedná o Sázavu - i podle těch stromů nahoře, srovnáme-li obě fotky ;) - hlavně na mě ale ihned dýchla ta atmosféra...Skvělá práce - děkujeme!!! To se tam budeme muset vydat :?:
Děcka pustnou, učitelé se snaží...
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Hanele »

Určitě, takový objev musíme vidět na vlastní oči! :) Koneckonců, kousek odsud už jsme byli při jarním putování před 4 lety... ;)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od malej Míra »

No, pane jo, to se teda Igor s Inkou proběhli, než jí to tam mohl oplatit... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ale jinak samozřejmě tleskám poctivému (zatím pro nás) neznámému nálezci... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: 12. díl - KLEŠTĚ

Příspěvek od Lipinski »

Přidal jsem do archivu na tumblr pár fotek z divadla - měl jsem kliku, že je to úplně bez lidí. Na jevišti je vidět plátno, fotil sem to na festivalu v rychlosti, už je to dýl. Myslim, že sem trefil Gräbnerovu lóži (právě ta fotka s kusem plátna) a místo u dveří v sále, odkud se Inka dívala na Bláhu/Kulhánka. Pak ještě kolonádu. Zase bez lidí - to vypadá skvěle.

Jen mě mrzí, že sem toho nenafotil víc, jezdim tam vobčas na festival promítat a na akreditaci se dostanu, kam chci. Mam fotky z Puppu, ale jen z velkýho sálu, kdybych měl to napadlo, moh sem se zeptat, jestli by mě pustili do salonku, kde měli Honza a Zeman svatební hostinu. Akorát v Elefantu Igor už neseděl, když sem tam byl na kafi.

Stačí rozkliknout první fotku.

http://richard-lipinski.tumblr.com/archive
Naposledy upravil(a) Lipinski dne sob 02. črc 2016 12:26:16, celkem upraveno 2 x.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět