15. díl - Kvadratura ženy

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nerajohn
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: sob 31. kvě 2008 18:35:00
Bydliště: Hellborn
Kontaktovat uživatele:

15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od Nerajohn »

Tady je myslím jasno, že oním jezem je skutečný jez na Vltavě v Klecánkách. A to před levým ohybem řeky u Roztok.
Letenské sady jsou také jasné. Pokud si vzpomínám, scény před úřadem, kde pracoval Šíp a Málek, a kde měl Míra zaparkovanou Octavii, byly natočeny někde v Holešovicích. Scény s prozkoumáváním břehu taky podle mě pocházejí z okolí řeky mezi Prahou a Klecany.
Za tohle chcípneš, rozumíš ?
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od Salaba »

pan Černý píše:... tak jsem to tady trochu zkonkretizoval...
Pane Černý tak už konečně s pravdou ven! :evil: Odhoďte tu svoji masku mladého člena našeho fanklubu (který nedávno oslavil teprve své -cáté narozeniny ;) ) a odhalte jakou funkci jste zastával v týmu pana režiséra Sequense v době natáčení 30PMZ. :o Jinak si už neumím Vaše informace (či snad detektivní čuch hodný rady Vacátka) o místech natáčení vysvětlit :D
Ten břeh odkud Honza s Mirkem Stejskalem pouštějí onu pneumatiku by snad měl být v místech před Roztokama, dokonce snad přímo tam kde poslal balík po vodě sám Slávek Šmíd - více možná doplní kolega HubaBuba.
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od huba.buba »

Salaba píše: - více možná doplní kolega HubaBuba.
To místo znám velice dobře - je to blízko železničního přejezdu před Roztokama. Leč v současné době se tam staví nová komunikace, tudíž místo již dávno neodpovídá minulosti.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Michálek
strážmistr
Příspěvky: 57
Registrován: pon 11. črc 2011 15:17:55
Bydliště: Praha

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od Michálek »

Dodám jen pro kompletnost míst a všeobecné upřesnění, že scéna, kdy jede Honza Zeman v autě k nalezené mrtvole u jezu, je záběr na jedoucí auto zvenčí pořízen z dnešní ulice V zámcích přes Vltavu do oblasti bývalé obce Sedlec, dnes části Prahy 6. Auto je zachyceno zhruba v místech, kde bývala velká odstavná plocha a stanice příměstského autobusu, který jezdil z Dejvic do Roztok a přilehlých vesnic. Místo se prakticky od té doby nezměnilo, nakonec kdo by boural vilky, že?
Spálili jsme s panem farářem to ďáblovo poselství!
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od huba.buba »

Michálek píše:Dodám jen pro kompletnost míst
Tady to samozřejmě všichni známe.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od malej Míra »

Nevím, jestli někdo sledujete nyní opět reprízovaný seriál o Karlu Hašlerovi - Pražský písničkář. Jen bych chtěl upozornit, že hned v prvním díle vysedával Hašler (Viktor Preiss) se svou nastávající - Zdenou Frimlovou (Dana batulková) na zahrádce restaurace v Hanavském pavilonu. Tedy o nějakých padesát let později by jim stačilo se podívat přes zábradlí a mohli by sledovat ten cirkus, když Honza sebere Věru Hanouskovou a Láďa odloví jejího foxteriéra Terika... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Antonín Drábek
poručík
Příspěvky: 256
Registrován: stř 04. pro 2019 22:48:13
Bydliště: Buštěhrad

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od Antonín Drábek »

Řeka nelže...
Přílohy
20220927_115623.jpg
Von měl klobouk, starej, zelenej jakoby, jako maj haj... jako mysliveckej, jakoby, a vůbec ho nesundal z hlavy. A voči... ty byly divný. Takový... vostrý!
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od Lipinski »

malej Míra píše: pon 12. pro 2011 11:06:30 Nevím, jestli někdo sledujete nyní opět reprízovaný seriál o Karlu Hašlerovi - Pražský písničkář. Jen bych chtěl upozornit, že hned v prvním díle vysedával Hašler (Viktor Preiss) se svou nastávající - Zdenou Frimlovou (Dana batulková) na zahrádce restaurace v Hanavském pavilonu. Tedy o nějakých padesát let později by jim stačilo se podívat přes zábradlí a mohli by sledovat ten cirkus, když Honza sebere Věru Hanouskovou a Láďa odloví jejího foxteriéra Terika... ;) :D
Tenhle můj komentář by asi patřil do sekce o televizní tvorbě, ale mě zmíněnej seriál nikdy neoslovil, dokonce ani osobnost Karla Hašlera mi dlouho nebyla ničím známá kromě bonbónů, až později jsem se dozvěděl, jak zajímavej a rozporuplnej byl jeho život.

Ale taky teda trochu přispěju k Hanavskýmu pavilonu - mohla se dívat i Regina Rázlová, kdyby se děj filmu Za volantem nepřítel odehrával o šestnáct let dřív.
Stejně tak Petr Čepek v Motivu pro vraždu a taky by se to muselo dít o šestnáct let dřív. Obojí 1974.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět