19.díl - TŘETÍ HOUSLE

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Odpovědět
Uživatelský avatar
Richard Lipinski
strážmistr
Příspěvky: 52
Registrován: pát 30. kvě 2008 8:12:16
Bydliště: Praha/Písek

19.díl - TŘETÍ HOUSLE

Příspěvek od Richard Lipinski »

Místa natáčení tohoto dílu, povídání a fotografie k diskuzi

Druhý z karlovarských dílů – 30 případů majora Zemana – díl 19 Třetí housle

I druhý díl začíná příjezdem do Karlových Varů, tentokráte západoněmeckého autobusu plného chovatelů se svými čtyřnohými společníky, chcete-li "psího autobusu", za rozverného prozpěvování Bláznivého dne v podání Aleše Ulma (potvrdil mi e-mailem, že tu píseň opravdu nazpíval, moc se mu údajně nelíbila, ale panu Liškovi nechtěl odmítnout) přijíždí ze směru Mariánské Lázně a zabočuje do restaurace Poštovní dvůr (http://www.postovnidvur.cz), do dvora jsem se nedostal, musíte vzít zavděk fotkami dělanými za plotem. Když autobus zajíždí do dvora, tak je vidět jakási dřevěná hradba, to jsou pozůstatky v minulosti hojně navštěvovaného letního kina, které je, vzhledem ke svému stavu, zřejmě odsouzeno k zániku.

Další střih nás zavede do obřadní síňe v ulici Krále Jiřího 1285/2, stále funguje a není problém se zde pokusit o další utajenou svatbu. Po obřadu vyrází dvojspřeží s novomanžely Zemanovými ulicí Krále Jiřího směrem k ville Ritter (ale to už je díl Kleště).

Chátrající, volně nepřístupná, ale nádherná stavba městských lázní, označena jako Lázně I. (dříve Císařské lázně) http://pruvodce.turistik.cz/lazne-i-karlovy-vary.htm, http://www.bydleni.cz/clanek/Historie-domu, je místem, kde se přímo nebo v jeho blízkosti (parkoviště) odehrává spousta situací. Jsou vidět v pozadí, když mají policisté políčeno na oktávku OE - 49 - 27, diskuse nad kávou mezi paní Mílou a V. Hankem, scéna s legitimováním pana Maška alias Peška (nebo Strausse?), zkouška hudebního tělesa pod taktovkou Doďi Břízy, konzultace k tématu nákupu psů mezi Břízou a Hankem, nahrávací studio pod pohovkou s následnými skotskými střiky, zkoumáni Škody Octavia (tentokrát KV - 73 - 65) "starou šejdířkou", balení a sbalení paní Míly Mirkem Stejskalem.

Grandhotel Pupp (dříve Grandhotel Moskva, v seriálu Hotel Ambassador) je dalším zásadním místem (http://www.grandhotelpupp.cz) zde jsou ubytováni a zároveň tráví chvíle odpočinku účastníci mezinárodní přehlídky psů, probíhá zde svatební hostina s následnou pijatikou, psí útok na Hankeho, taktická vyjednávání Majer&Záviš a ve finále výstava psů, k hotelu lze dojet směrem od Poštovního dvora, kolem Lázní I. během pár minut. Všechny hotelové interiéry jsou točeny pravděpodobně zde. Jak vidíte z fotek, tak Kavárna - Cukrárna stále funguje.

Vyhlídka, kde policisté stopují oktávku (tentokráte OE - 49 - 27) je u hotelu Ontario v ulici Zámecký vrch 20, auto přijíždí z kopce od hotelu Bristol Palace (v areálu Bristolu - nejlevnější parkovné v lázeňském centru s celodenní službou)

Link k fotografiím:

http://picasaweb.google.com/Jirkac73/TE ... ry0t6ARBLM

Za přečtení a komentáře děkuje Richard Lipinski
Uživatelský avatar
Richard Lipinski
strážmistr
Příspěvky: 52
Registrován: pát 30. kvě 2008 8:12:16
Bydliště: Praha/Písek

Re: 19.díl - TŘETÍ HOUSLE

Příspěvek od Richard Lipinski »

Dámy a pánové, nechystáte se někdo do Varů na filmový festival? Pro tuto přiležitost se otevřou brány Lázní I. (Císařské lázně) a to je ideální stav pro nafocení interiéru. Díky za zprávu! Richard
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 19.díl - TŘETÍ HOUSLE

Příspěvek od White Lines »

Tak přináším další místo natáčení.Místo kde se Bříza domlouvá s Vilibaldem Hanke o koupi psa.Místo se nenatáčelo v Císařských lázních jako ostatní záběry dílu ale v Lázních III (Mlýnské nábřeží 507/5 360 01 Karlovy Vary) kousek od mlýnské kolonády kde se na podzim v roce 1955 procházela Inka s Bláhou. ODKAZ Zároveň si myslím, že v těchto lázních se natáčela zkouška orchestru vedená Břízou.Sál jse v současnosti jmenuje Sál Antonína Dvořáka, ve kterém účinkuje Karlovarský symfonický orchestr.Můžete porovnat ZDE ;)
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 19.díl - TŘETÍ HOUSLE

Příspěvek od malej Míra »

Výborně, děkujeme za doplnění... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 19.díl - TŘETÍ HOUSLE

Příspěvek od White Lines »

Richard Lipinski píše:Dámy a pánové, nechystáte se někdo do Varů na filmový festival? Pro tuto přiležitost se otevřou brány Lázní I. (Císařské lázně) a to je ideální stav pro nafocení interiéru
Myslím, že ani o festivalu se na místa, které potřebujeme nedostaneme kvůli otřesnému stavu lázní.K našemu štěstí se zachovala i jedna císařská kabina(naštěstí to je ta ze seriálu) i když neni jisté jestli vana je původní.Historici tvrdí, že neni, město a kraj zase že je.Jinak jsou lázně v katastrofálním stavu.Trochu jsem zapátral na internetu po nějakých fotografiích. FOTO ;)
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Odpovědět