2. díl - Vyznavači ohně

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: 2. díl - Vyznavači ohně

Příspěvek od Fredy »

Jo,jo malej Míro,vypadá to na Líšno.Možná ještě fotka č.11 v parku,ale je to z toho špatně rozpoznatelné.....No to víš,Zelenka jako žák Sequense ví,kde má točit..... 8-)
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 2. díl - Vyznavači ohně

Příspěvek od Willy Kleiber »

Fredy píše:Jo,jo malej Míro,vypadá to na Líšno....
Milovníkům Líšna doporučuji komedii z 80.let s P. Kostkou "Vpodstatě jsme normální". Tam si užijete dosyta exteriéru i interiéru zámku a zahrady ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 2. díl - Vyznavači ohně

Příspěvek od nalim159 »

Pokud fan klub sežene nějaké drobné, je možno zakoupit nyní vhodný objekt pro setkání klubu :D

http://www.sothebysrealty.cz/cs/property_detail/100/
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 2. díl - Vyznavači ohně

Příspěvek od Willy Kleiber »

nalim159 píše:...vhodný objekt pro setkání klubu ...
To rozhodně, ale povšimněte si, že zámek nabízí makléřka paní Daňková, a v minulosti byl zámek v majetku Daňků (Kolben-Daněk)... Zřejmě potomkyně slavného rodu... :o
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 2. díl - Vyznavači ohně

Příspěvek od děda Dejmek »

malej Míra píše:Přátelé, snad mé malé "deja vu" uvedete na pravou míru, ale při sledování nedávno reprízovaného TV filmu Zd. Zelenky Bankrotáři jsem si uvědomil, že při nějké (asi hospodské) debatě se už zmiňovalo, že některé exteriéry se natáčely na Líšně. Mimochodem si prohlédněte v přiloženém odkazu fotografii č. 8/20 a bude vám to jasné. Ať jsem hledal, jak jsem hledal, tady na fóru jsem to zmíněné nenašel. ;) :D
Bankrotáři z Líšna určitě jsou, ale zrovna foto 8/20 , resp. 11, určitě ne ;)
Z Líšna přidám Malvínu a Já, spravedlnost.
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 2. díl - Vyznavači ohně

Příspěvek od malej Míra »

děda Dejmek píše:...Bankrotáři z Líšna určitě jsou, ale zrovna foto 8/20 , resp. 11, určitě ne ;)...
Přiznám se, pane kolego, že jste mě znejistěl. Byl jsem si úplně jistý, že fotka č. 8 je z plácku před zámkem, odkud vyjížděl Autobus řízený Mílou Besserem tak říkajíc "do šišek", ale tyď jsem si všiml té skruže v levé části snímku a nevybavuji si, že by na Líšně něco takého bylo... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 2. díl - Vyznavači ohně

Příspěvek od děda Dejmek »

malej Míra píše:...ale tyď jsem si všiml té skruže v levé části snímku a nevybavuji si, že by na Líšně něco takého bylo... ;) :D
Přesně, nic takovýho tam není a ani žádná okna v přední části, kolem vstupní brány, nejsou ;)
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
jasny.sokol
kapitán
Příspěvky: 429
Registrován: ned 12. dub 2009 21:41:46
Bydliště: Příbor

Re: 2. díl - Vyznavači ohně

Příspěvek od jasny.sokol »

Tak jsem v neděli sledoval tv Nova a dávali komedii s Petrem Kostkou V podstatě jsme normální a asi v půlce filmu je tam zámek Líšno. Jak exteriéry tak i interiéry....
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 2. díl - Vyznavači ohně

Příspěvek od Willy Kleiber »

jasny.sokol píše:Tak jsem v neděli sledoval tv Nova a dávali komedii s Petrem Kostkou V podstatě jsme normální a asi v půlce filmu je tam zámek Líšno. Jak exteriéry tak i interiéry....
:roll: Ano, pane kolego, stačilo se podívat o pár příspěvků výš...
Ale na druhou stranu je pravda, že ta koupelna, kde jsem "byl uškrcen" :) se jeví, že se nachází opravdu na Líšně.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 2. díl - Vyznavači ohně

Příspěvek od Honza Zeman »

V sobotu jsem na Lisne zminoval jeden film, kde si vybavuji pana Tomsu, jak se diva z okna zamku svleceny do pul tela a "frotyruje" se rucnikem. Ted jsem si na ten film vzpomnel, jedna se o Ja, spravedlnost. Role pana Tomsy tam je opravdu jen tahle jedna, jinak se dej odehrava venku i uvnitr, Karel Höger ma pokoj dokonce stejny jako trojice Mauer, Lipinsky a Kleiber a jednou si i myje ruce v te vane :) . Film jinak docela zajimavy, Lisno predstavuje sanatorium, kde po valce schovavaji Hitlera a Karel Höger jako cesky lekar je tam unesen, aby predstavoval jeho osobniho lekare. Mimo jine si zde zahraji i Narenta a Sevcik s tradicne kvalitni nemcinou ;) .
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 2. díl - Vyznavači ohně

Příspěvek od Salaba »

Hombre píše: ..."Já, spravedlnost"... Mimo jine si zde zahraji i Narenta a Sevcik s tradicne kvalitni nemcinou ;) .
Díky pane předsedo za tip na (pro mě naprosto neznámý) zajímavý film. Zajímavá psychologická role lékaře s tradiční bravurou a noblesou zahraná Karlem Högrem, Fritz Diez je jako 'Ádovo' dvojče, Jiří Vršťala, Oto Ševčík a Jindřich Narenta jako 'echt' gestapáci - zvláště pan Narenta, tohle je snad jeho životní role ;) (chvílema jsem si díky jemu připadal jako v Petchkově paláci za okupace :o :shock: ). Jinak pěkná vzpomínka v záběrech na Líšno.... A taky už mi bylo jasný, proč v 'Sanitce' tak dlouho netrpělivě čekali na ty "jugoslávský IMVéčka" - když je gestapáci měli ukrytý v bývalém kostele sv. Máří Magdalény, nyní Českém muzeu hudby :) ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 2. díl - Vyznavači ohně

Příspěvek od White Lines »

Kdyby mel nekdo zajem tak Honzovo prvni sluzebna v Katerinske Hore je na prodej. https://reality.bazos.cz/inzerat/11229 ... ysluni.php
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 332
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: 2. díl - Vyznavači ohně

Příspěvek od tajemník Šanda »

Barák by neškodil...
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 2. díl - Vyznavači ohně

Příspěvek od Honza Zeman »

To by byla klubovna :halo:
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 2. díl - Vyznavači ohně

Příspěvek od Salaba »

Hombre píše: stř 18. pro 2019 17:30:59 To by byla klubovna :halo:
To by byl přímo výletní hotel Fanklubu mjrZ. :) Přidávám ještě jeden odkaz kde je víc fotek interiéru - http://www.molikreality.cz/prodej-komer ... kt-vysluni

Jak je vidět, památná chodba ke dveřím služebny SNB také už vypadá dost zchátrale... "Ttttaaabááák dáš??" pamatujete? ;-)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Odpovědět