1. díl - Smrt u jezera

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Dobesch »

Willy Kleiber píše:Tak včera jsem měl cestu po Jižní spojce, provoz tradičně vydatný, takže jsem měl čas koukat po krčském zámečku a přilehlých rybnících. A doslova mě šokovalo, že inkriminovaný rybník je 10m od silnice :o (která zde předpokládám tehdy nevedla :?: )
Jasne že nevedla - teda pokud jse mysli Jižní spojka - za se zacala stavet zacatkem 80-tych let a usek Barandovský most/"D1"(Kačerov) byl z provoznen v roce 1985 - pravdepodobvne to melo co do cineni s pocatkem provozu na trace B (2.11.1985) a navaznymi zmenami v doprave v Jizni casti Prahy
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Dobesch »

Kdo ze zemanovcu by si chtel dat do trupempety v restauraci U Labute -- stejne jako herci v dobe nataceni - ma smulu --- restaurace prochazi rekonstrukci -- nevim zda se bude menit nejak zasadne (teda nepujde asi jen o interier protoze s budovy sundali vsechny reklamni cedule a napisy k restauraci patrici), ale kazdopadne oticky filmovych kostymu jiz zde asi v budoucnu nenalezneme. SKODA
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Dobesch »

TAk rekonstrukce LABUTE nabira na obratkach .. v tuto chvili jiz restaurace nema strechu (ze by tramy staly za nic) a prakticky zustavaji zachovany obvodove a par vnitrnich zdi. Vic nez rekonstrukce to vypada jako rizena destrukce. :evil:
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Olga Halámková
strážmistr
Příspěvky: 70
Registrován: úte 02. čer 2009 16:12:55
Bydliště: Discoclub VŠCHT

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Olga Halámková »

hostinský Beneš píše:opravdu to vypada, ze labut vezmou i se zakladama. zrejme je potreba naka dalsi herna, mame jich v krci fakt malo :(

Doufám, že herna ne, proboha :o :o :o Alespoň tak tedy soudím z rozhovoru jakýchsi spolucestujících z autobusu 193 - ti se zmínili o tom, že mají z Labutě udělat penzion. Ovšem je to jen "jedna paní povídala", stejně se budeme muset nechat překvapit :?
Tady, tady si odpočine... dejchá... Prospí se a probere se z toho...
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Dobesch »

Jasne ze to bude herna ..od rana do vecera budou hrat Majora Zemana :D ... No Penzion by mozny vysvetloval tu sundanou strechu ..ze by to hnali "vo štok" -- i kdyz ..je to docela blizko nejakyho toho Chranenyho uzemi a tohle by urcte hodne zasahlo do razu krajiny
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od malej Míra »

Dobesch píše:...No Penzion by mozny vysvetloval tu sundanou strechu ..ze by to hnali "vo štok" -- i kdyz ..je to docela blizko nejakyho toho Chranenyho uzemi a tohle by urcte hodne zasahlo do razu krajiny
...A pak už jenom "břizolit a kaličky". :lol: No pokud by ubytovací kapacitu umístili do podkroví, tak by to zase nemuselo tolik zasahovat do toho rázu. :? :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od strejda.ohon »

malej Míra píše:A pak už jenom "břizolit a kaličky". :lol:
Jen klid, Ťapko, to jsou jen nějaký pánové z Prahy. Budou renovovat! Střechu udělaj novou... Nejspíš umělý došky z NSR. Záchod zbouraj. Zápraží... Vybetonujeme. A co anglickej trávník, že by nebyl? Uděláme anglickej trávník. A bazén na tři tempa. :lol:
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od malej Míra »

hostinský Beneš píše:...jeden pan pry takhle porad fotil v chorvatsku a nakonec se z nej vyklubal uchyl.
:mrgreen: No, ale to už jsme asi trochu někde jinde... :roll:
Ono je potřeba odlišovat, co je ještě přiměřená drzost a co už je neomalenost a vlezlost. Rybník je určitě v normě. Úplné hrany jsme patrně dosáhli při naší první návštěvě Nalžovic, kde paní zrovna uklízela, kostelík byl otevřený, my jsme vešli a než stačila cokoliv namítnout, stihli jsme ledacos vyfotit. Pochopitelně se na nás obořila, ale podařilo se nám to zahrát do autu, když jsme ji po pravdě vysvětlili kdo jsme a co tam chceme. Ale asi bych to už znova nezkoušel. Nehledě na to, že kostel je obvykle zavřený... :(
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Dobesch »

Nebudu delat citace, ale zrovna pri foceni v okoli Krcskeho zamecku sme se pohybovali pouze po cestach, ktere jsou volne pristupne. To ze na miste "hraze" stoji golfove odpaliste jeste neznamena, ze se tam neda jit (ostatne vsude je to vec domluvy) a tady dokonce vede cesta a za odpalistem je budka kde se pujcuje nacini ci co a plati "vstupne". Predpokladam, ze pokud by nechteli aby tam nekdo chodil, tak to resi jinak --jsou tam i mista co jsou SKUTECNE za plotem a tam jsme nesli. Prakticke jedina chvile, kdy jsme slezli z cesticek, byla, kdyz sme se sli podivat zda na tom strome opodal skutecne visi venecek jako na pomnicku. Ono asi v lednu, kdy se golf moc nehraje, Vam tam nerekne nikdo nic --nebo nam aspon nerekl a ze se v blizkosti mistni pohybovali...zatimco v lete, kdy tam bude spousty golfuchtivych vas pozenou --ale mozna ze ne kvuli vstupu na pozemek, ale kvuli bezpecnosti. Golfovym mickem to BOLIIIIIII. Jinak v lednu se sice nehral golf, zato se tam tusim vesele rybarilo..myslim ze tam meli ceduli na tema zaplat si hodinu a sedni kolem rybnicku a lov. A na zaver .. to ze mame fotky ze zahrad apod. je nekdy dilem drzosti, ale casto i veci domluvy. Sposuta lidi, kdyz se jim vysvetli o co jde to bere spis s humorem.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od prof. Braun »

Chci se jen zeptat, proč nejsou fotky Zemanova rodného domku v Místech natáčení, když jsou ve Srazech... :?
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od malej Míra »

Úvodní scény, příjezdu vlaku s vězni se prý točily na trati Sedlčany - Votice, při včerejším setkání nám to řekl pan Brabec. Máme o čem přemýšlet... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od prof. Braun »

malej Míra píše:Úvodní scény, příjezdu vlaku s vězni se prý točily na trati Sedlčany - Votice, při včerejším setkání nám to řekl pan Brabec. Máme o čem přemýšlet... ;) :D
Ach jo, tak už je to venku dřív, než jsem se tam dostal! :cry: Byl to totiž můj "tajný" soukromý tip. Podle mne se na té trati točila také úvodní jízda vlaku v Rubínových křížích... Ale jak říkám, ještě jsem se tam nedostal, takže to nemůžu tvrdit na 100%. :cry: :cry:
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:Úvodní scény, příjezdu vlaku s vězni se prý točily na trati Sedlčany - Votice, ...
A p. Brabec se jich taky zúčastnil??? Vždyť v knize píše, že se celá scéna (samozřejmě logicky kromě záběrů na vlak - celků) točila na odstavné koleji u hostivařských ateliérů, kde "vyběhl vždycky chlap s větví, aby to dělalo dojem míjejícího stromu" :shock:
Přece v těch celkových záběrech na vlak se p. Brabec nevyskytuje...tak proč by ho tahali na trať Sedlčany - Votice???
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Bába kořenářka »

Minimálně v RK podle mně v jedoucím vlaku být musel... Mluvil o tom velice přesvědčivě...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Willy Kleiber »

Bába kořenářka píše:Minimálně v RK podle mně v jedoucím vlaku být musel... Mluvil o tom velice přesvědčivě...
V RK stoprocentně! Ale ve Smrti u jezera ve skutečném jedoucím vlaku rozhodně být nemusel :)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Odpovědět