1. díl - Smrt u jezera

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Willy Kleiber »

Pokud vím, tak zatím nebyl identifikován rybník, u něhož byl zastřelen Zeman st. Nevím, jestli to bude něco platné, ale: obraz, kdy strážmistr Pecha pozoruje Zemana na loďce začíná pohledem přes Pechu, jak rozhrnuje křoví - a v tomto záběru v levém horním rohu zřetelně vidět, že rybník se nachází u nějakého zámku :!: ale kde...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Willy Kleiber »

pan Černý píše:... že se nejedná pouze o jeden rybník...
To je klidně možné, taky se tomuto názoru nebráním. Ale určit aspoň, který rybník je tento konkrétní, to je výzva... :D
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Dobesch »

Z tohohle pohledu by se mohlo (tak na 99%) jedna o Rybnik u Krčského zámku. S tím by i korespondovalo sdelení, že se to točilo v Praze "u Labutě " ta není dalko a v době natačení to byla skutečně jedna z mala hospod v okoli, takže protagonistum mohla utkvět v paměti. V onom zamecku je moznost ubytování.

Na druhou stranu v zaberech z BEnatske noci je v jednom zaberu celkem rychle jedouci auto na pozadi domu - tato moznost vsak u tohoto rybniku celkem chybi :-( :-( resp. moznost by byla ze by to auto jelo to "slepou pred zamkem". ale to mi zas prijde jako velka nahoda ze by zrovna v momente nataceni....
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Dobesch »

A kdyz na to tak koukam a sumiruju tak je otazka zda se Benatska Noc netocila na jenom miste ---snadny pristup k budovani tech staveb, stabu a tak a dalsi zabery se pak nedelali nekde jinde... i kdyz z nekterejch zaberu to vypada ze Zeman starsi mohl ZAmek videt ...budu muset zajit na pruzkum :-)
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od malej Míra »

Jsem přesvědčen, že se jedná o montáž záběrů z několika rybníků. U Labutě jsem nic autentického neobjevil, ale to nemusí nic znamenat, viz Benátská noc. Byl jsem se také podívat u rybníka v Šeberove (neplést se Šeberákem!), u jeho vzdutí je místo, kde se klidně mohla točit ona střelba, bohužel pozadí bylo změněno pozdější výstavbou. Rozhodně bych na toto téma svolal koncilium... :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Dobesch »

No to stavidlo je videt jak u vyšeřování tak u Benatský noci a vypada stejně (rozhodně jinak než u ECHT Labuťskýho rybníčku) a když Honza vesluje "pod zamkem" je tušitelné v mlze ale tady už bych za podobu ruku do ohně nedal ......na druhou strany když je Benátská noc tak mi ten rybníček přijde mnohem menší (komornejší) než rozlehlá plocha rybníčka "pod Zámečkem" kde následně vesluje Honza
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Willy Kleiber »

No tak z těch fotek teda nejsem vůbec moudrej :shock: ...tohle bude jedna ze záhad míst natáčení...

To vpravo je tedy návrh té podezřelé vrby, zpod které střílel vrah?
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Dobesch »

No ja bych skouknul stavidlo :-) ono je taky dost mozne ze se za tech 30 let trosku upravily brehy...stoupla hladinka.... :D
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Honza Zeman »

Je to zahada, kterou nepomuzou rozlousknout ani fotky z alb, protoze tam zadny prukaznejsi snimek neni :cry: . Z Benatske noci jen zabery na slavici, ze kterych je videt, ze to byl spis Benatsky den :D a z opacneho veslovani Honzika tam je jen starej Pecha cumici v detailu.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Willy Kleiber »

pan Černý píše:... a willimu velká poklona za to odhalení, ...
Ó díky, to je právě ten můj smysl pro detail, který vyúsťuje v hledání nedostatků :D
Včera jsem se znova díval na celý obraz Benátské "noci", a je to tak chaoticky sestříháno, že prakticky není možné udělat si obrázek situačním rozvržení kolem rybníka.
V jednu chvíli je rybník zabírán jakoby z pohledu Zemana st. (ovšem bez něj), potom je pohled od něj již s ním, a okolí je zase jiné... Tady je to filmařská latina jak zvon.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Dobesch »

No ja pobývám nahore na Libuši, ale vzasade az vecer po praci (teda nekdy uz od 15:00) --- pres den Vysocany :-(........... a priznam se na tu scenu s veslujicim Honzou sem si vunec nezpomnel ..vzdycky sem jen bral tu scenu s vysetrovanim a z Benatske noci. A jak rikam klicem ke vsemu asi bude to stavidlo u toho bych rekl ze se moc nezmenilo ...podle nej to 100% neni Labuti rybnik, ani ten Rybnicek u najezdu na Jizni spojku....
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Richard Lipinski
strážmistr
Příspěvky: 52
Registrován: pát 30. kvě 2008 8:12:16
Bydliště: Praha/Písek

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Richard Lipinski »

včera jsem měl chvíli času (před příjezdem řemeslníků), tak jsem tam vyrazil, zběžně jsem to prošel a všímal se hlavně stavidel, ale nic co by se podobalo místům z vyšetřování vraždy Zemana seniora jsem tam nenašel.
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Dobesch »

JInak takova drobnost --vsimli jste si ze rano kdyz Cetnici vysetrujou vrazdu tak 1. nikde neni jedina znamka toho ze by tam vecer pred tim byla "veselice" :D a navic vsechno bylo vozraly a este vyspava a pod. se dozvime ale u vysetrovani neni ani jeden cumil. Navic v nekterych zaberech "pres" rybnik zmizela i tribuna/altan :o JE to drobnost ale proste to vypada jk kdyby se to tocilo s casovym odstupem --- klidne mohlo --v tech scenach nejsou titiz herci.

K tomu rybniku co vesluje Zeman souhlasim s panem Černym.. a ten druhy vypustak stoji za zkouknuti :-)
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Dobesch »

Ctvrtek -- u me zatim dobry :-) nevim o nicem. Resp. vylet do Krče
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Arnold Hackl »

Výborně, už čekám na soukromou zprávu. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Odpovědět