1. díl - Smrt u jezera

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:...V RK stoprocentně! Ale ve Smrti u jezera ve skutečném jedoucím vlaku rozhodně být nemusel :)
Já myslím, že spor není o tom, jestli byl Mistr ve vlaku v dílu "Smrt u jezera" nebo ne, ale o tom, kde se ten vlak natáčel. A jestliže se obě scény natáčely tentýž den na stejném místě, jak nám mistr tvrdil, tak byl na místě natáčení a proto může tvrdit, že se obojí točilo na stejném místě. A o to nám přeci jde... ;) :D
Mluvíme o natáčení exteriárů, ne toho, jak se uvnitř vagónu Kalina povaluje na slamníku, nebo co to bylo.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:... tentýž den na stejném místě, ...
Tak takhle to bylo...no potom tomu maximálně rozumím! V SUJ vlak bez Mistra, který jen přihlížel, aby se za chvilku z téhož vlaku stal vlak v RK s Mistrem :x Další důkaz filmařské latiny a mistrovství p. Sequense.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Willy Kleiber »

Nějak to tady usnulo, ale trápí mě hodně významné neodahlené místo natáčení - Prágrova hospoda :( kdosi nadhodil, že to skutečná hospoda ve Slivenci...neznám, neviděl jsem, může někdo potvrdit?
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Salaba »

Přátelé tak takhle to dnes vypadá v místech a okolí rodného Honzíkova domku a našich příjemných setkávání v restauraci u zbraslavského přístavu (pan předseda možná přidá ještě další aktuální info, já našel náhodou tyhle smutné fotky... :( ) Snad bude v létě na zahrádce pod kaštany líp... Aáááá jak jsem dodatečně zjistil, pan předseda byl rychlejší, poprosím ho tedy o korekturu příspěvku, díky! ;)
Přílohy
zbraslav levy breh - sjezd z mostu.jpeg
zbraslav levy breh - sjezd z mostu.jpeg (110.3 KiB) Zobrazeno 5366 x
zbraslav smer pristav.jpeg
zbraslav smer pristav.jpeg (40.99 KiB) Zobrazeno 5364 x
zbraslav protejsi breh via Komorany.jpeg
zbraslav protejsi breh via Komorany.jpeg (122.39 KiB) Zobrazeno 5367 x
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
PETR
čekatel SNB
Příspěvky: 1
Registrován: úte 15. lis 2016 20:15:56

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od PETR »

V čase 4:06 kdy Jan Zeman kouká z vlaku na "domov" jedná se o vesnici Vrchotovy Janovice na Benešovsku. Filmováno z trati Olbramovice-Sedlčany.
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Fredy »

Dík za info! :)
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
jasny.sokol
kapitán
Příspěvky: 429
Registrován: ned 12. dub 2009 21:41:46
Bydliště: Příbor

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od jasny.sokol »

Ahoj,
Minulý týden při sledování Smrti u jezera na Jojce mě napadla otázka.... Je známo místo, kde jede vlak s vězněmi na začátku dílu? Myslím tím hned úvodní záběr, kdy jede vlak a děti na něho mávají z tanku a pak běží k trati. Dle záběru a trati bych řekl, že to bude někde na Brdsku, možná trať do Mníšku pod Brdy (i ty záběry na domy, bych řekl že pozadí jsou pohoří Brdy), ale netuším.... Tak víte někdo, kde se jízda vlaku točila?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Lipinski »

No mně se zdá, že je to napsaný o dva příspěvky vejš...
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět