Scénáře

Všeobecná diskuze o seriálu
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Scénáře

Příspěvek od Willy Kleiber »

Diskuse ke scénářům, budou zase ukázky k nahlédnutí?
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Scénáře

Příspěvek od Willy Kleiber »

Na bývalém webu bylo pár ukázek z technických scénářů, dodnes si blahořečím, že jsem si vše vytiskl a mám na čestném místě :D
Bude se v tom pokračovat? Je šance je nějak získat z pracovny p. Sequense?
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Scénáře

Příspěvek od Willy Kleiber »

Ještě dotaz na odborníky z branže - v technickém scénáři je vždy napsáno číslo záběru a druh pohledu kamery (např. 126-PD) - znamená to, že se skutečně celý seriál točil po jednotlivých záběrech (což je kolikrát jediná věta nebo grimasa postavy)?
Nebo se vždy natočil celý obraz z jednoho stanoviště kamery, potom z druhého, třetího atd., a sestříhalo se to a předabovalo???
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Scénáře

Příspěvek od huba.buba »

Scénáře jsou. Jen opakuji , že je to jen otázka času, kterého máme všichni teď v létě málo.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Scénáře

Příspěvek od Willy Kleiber »

huba.buba píše:Scénáře jsou...
Rozumím...a dám si příště pozor! :lol:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Scénáře

Příspěvek od Willy Kleiber »

Nedá mi to, abych nevznesl zase podnět k tomu, dát na web další ukázky ze scénářů - už dobu je tam jen Bestie... Případně díky za vyslyšení mého úpěnlivého volání... :D
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2529
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Scénáře

Příspěvek od Honza Zeman »

Zkousel jsem skenovat par stranek, ale ta vazba moc nedovoluje, aby to pak aspon slusne vypadalo, tak nevim. Bude to takovy nevzhledny... :roll:
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Scénáře

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hombre píše:...Bude to takovy nevzhledny... :roll:
To nevadí, prosím prosím... :oops: :oops:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Wunder Pepi
strážmistr
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 25. pro 2008 18:49:57

Re: Scénáře

Příspěvek od Wunder Pepi »

Ani nevím,u které rubriky o tom debatovat,nakonec volím tuto.Je-li opravdu o čem debatovat.Snad je to někomu z dílu Modrá světla zřejmé,ale čistě hypoteticky...chtěla H.Bízová zradit a zmizet někde ve světě nebo všechno dělala čistě proto,aby se vrátila domů,jak tvrdila Hradcovi?Někdy si při sledování tohoto dílu nejsem tak zcela jist.Možná by to stálo za úvahu.
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Scénáře

Příspěvek od huba.buba »

Wunder Pepi píše:AMožná by to stálo za úvahu.
No dozajista se chtěla vrátit !! Jiný náznak by tehdejší režim ani nedovolil.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Scénáře

Příspěvek od opat Adamíra »

Koukal jsem se na web na super ukázky scénářů z některých dílů. Mám dotaz, zda-li je to všechno, co je k dispozici, nebo jestli by nebyly ještě jiné, z jiných dílů? A pravdu!
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Scénáře

Příspěvek od huba.buba »

Ze všech dílů - ale musel bych si je znovu vypůjčit.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Scénáře

Příspěvek od opat Adamíra »

Aha, ok, myslel jsem, jestli už nejsou z dřívějška někým nascanované (kompjůtry nikdy nelžou)... Dobrá, tak zatím bych to nechal tak.
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
haryk
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: pát 01. srp 2008 9:24:04

Re: Scénáře

Příspěvek od haryk »

Willy Kleiber píše:Ještě dotaz na odborníky z branže - v technickém scénáři je vždy napsáno číslo záběru a druh pohledu kamery (např. 126-PD) - znamená to, že se skutečně celý seriál točil po jednotlivých záběrech (což je kolikrát jediná věta nebo grimasa postavy)?
Nebo se vždy natočil celý obraz z jednoho stanoviště kamery, potom z druhého, třetího atd., a sestříhalo se to a předabovalo???
Ono je to tak napůl. Když se řekne záběrová, tedy filmová technologie, myslí se tím skutečně po záběrech (tedy jedné větě, jedné grimase). Ovšem to neznamená, že kameru namíří na něčí obličej, a pak zase kameru vypnou. Vždy je herecká akce, ta se nasnímá z jenoho pohledu kamery, potom ze druhého apod. A pak se z těchto záběrů sestřihnou ty detaily (věta, grimasa). Takže herci hrají krátké úseky děje, několikrát pro různé postavení kamery. Že se natočí skutečně jen jeden kraťoučký záběr je spíše výjimka. Takže dobře sestříhat film je opravdu autorský počin - kdy bude scéna z pohledu této postavy, potom protipohled z postavení druhé postavy, celek obou postav, detail ruky, jak se herec podrbe za uchem, ...
Výraz předabování je tzv. postsynchron, kdy herec ve studiu namluví i třeba dodatečně lehce upravený text. Nebo neupravený, ale musí to být, protože při natáčení např. letělo letadlo. takže sejmutý zvuk nebyl čistý, nebo je potřeba aby to mluvil někdo jiný - třeba když v Tatranském pastorále měl písničku Štefana Kvietika nazpívat někdo jiný. Ale oni ho už nasnímali, aby si to pak ten, kdo bude zpívat, pustil do sluchátek a lépe se trefil Kvietikovi do úst.
Protože ty a já...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Scénáře

Příspěvek od Willy Kleiber »

haryk píše:...Výraz předabování je tzv. postsynchron, ...
Díky, cenné informace, některé pro mě i překvapivé.
Ale logicky mi z toho vychází, že po finálním střihu je zřejmě zhola nemožné ponechat původní zvuk a musí se to při této filmové technice vždy napostsynchronovat :?: Střih přece rozseká původní dialogy tak, že jsou většinou nepoužitelné, ne?
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Odpovědět