Seriálová hudba!

Všeobecná diskuze o seriálu
Odpovědět
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od malej Míra »

Včera při projekci Rukojmí z Bella Vista v kině MAT padla zajímavá otázka, kterou mě kupodivu za těch 15 let, co se seriálem zabývám(e) nikdy nenapadla řešit, co že je to za odrhovačku, kterou zpívá ten páreček pouličních muzikantů naproti Penzionu König, Täubchenweg 7, Kiel. Zjistil jsem, že se jedná o lidový kuplet, která má kořeny už v roce 1911 (autor Textu Ludwig Wolf) a zpívá se o pořádném klukovi z Hamburku, který běhá po ulici, honí klackem obruč (kdysi oblíbená dětská hra i našich pra-babiček a pra-dědečků), v druhé ruce má obložený chleba se sýrem a v refrénu se zpívá o kradení jablek a lezení přes plot. Pokud máte, vy němčináři, deprese, že zpívanému textu skoro nerozumíte, nic si z toho nedělejte, jde o těžký hovorový dialekt, kterým se mluví především na severu Německa. Zajímavost - bratr autora textu James zahynul za 2. světové války na našem území v koncentračním táboře Terezín. Písnička existuje na youtube v desítkách verzí, v posledních letech se používala jako hymna bundesligového klubu Hamburger SV a od loňska má na fasádě domu, kde Ludwig Wolf žil, bronzovou plastiku kluka s obručí a chlebem. Více zde...
Tady přikládám jednu ze současných verzí... :)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Jiljí
strážmistr
Příspěvky: 79
Registrován: ned 29. čer 2008 9:25:05

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Jiljí »

výtečně, miniaturní miroslave! tenhle song mě vždycky při sledování Rukojmího zvedal ze židle, ale nikdy jsem neměl odvahu si o něm zjistit pravdu! :victory:
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 337
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od tajemník Šanda »

Dokonalá prácička! Teď už snad jen určit píseň, kterou si píská Willy Kleiber.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Uživatelský avatar
Antonín Drábek
poručík
Příspěvky: 272
Registrován: stř 04. pro 2019 22:48:13
Bydliště: Buštěhrad

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Antonín Drábek »

Skvela prace, hezky sepsany, uplne mi zo zvedlo naladu (y)
Odrhovacka je to skvela a nejspis tam u Hamburku tak tradicni, ze v RzBV nemohla zaznit jina.
Hezky se tohle dozvedet. Zdalo by se, ze po ctyriceti letech sledovani serialu uz se z nej neda vytezit nic noveho, ale opak je pravdou. Rada lidi tady by si zaslouzila titul z tricetpripadumajorazemanalogie (y)
Von měl klobouk, starej, zelenej jakoby, jako maj haj... jako mysliveckej, jakoby, a vůbec ho nesundal z hlavy. A voči... ty byly divný. Takový... vostrý!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od malej Míra »

I když to tak nevypadá, stále je co objevovat. Dnes se na Fb objevila otázka, jakou skladbu od Mozarta poslouchá Zeman s doktorem Wolfem u kávy na začátku Vyznavačů. Nejdříve jsem hledal mezi koncerty pro lesní roh (který tam skutečně zní), ale ukázalo se, že se jedná o skladbu Ein musikalischer Spaß pro 2 lesní rohy a smyčcový kvartet, kdo umí anglicky, více se o skladbě dozví tady, komu sedí více němčina, tak tady a komu ani jeden, může si pustit alespoň jinou živou interpretaci zde. :)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Hanele »

Já jsem si říkala, že už se to tu na fóru jednou řešilo, a taky že jo! ;-) B-) :dance:

http://forum.majorzeman.eu/viewtopic.php?p=14910#p14910
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od malej Míra »

A, tak to se omlouvám, to mi tehdy proklouzlo... 🤭
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Je obdivuhodné tohle vyšťourat... A jedno, že se to povidlo nezávisle na sobě dědovi Mlejnkovi i malému Mírovi... Smekám.. před oběma... :)
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Přemek77
poručík
Příspěvky: 101
Registrován: čtv 30. dub 2009 19:14:35

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Přemek77 »

Kolegové zemanolozi,

mám prosbu. Na konci diskusního pořadu Babylon věnovaného majoru Zemanovi se objevila tahle pozoruhodná úprava Liškovy znělky k seriálu. Nevíte někdo z vás, kdo to dělal? Díky.
https://ulozto.cz/file/ObRjzdyTOZDa/30p ... znelka-mp3
"Ve vlastních názorech se shodnu s každým." (Ivan Kraus)
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Není to nějaké J.A.R nebo něco takového???
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Lipinski »

Trochu to Romanem Holým cejtit je, ale nedá se k tomu skoro nic najít. A je to celkem povedený.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Lipinski »

Já jsem skrze hledání našel tohle video od jednočlennýho elektroprojektu Hermafrodit hudebníka Tomáše Zavadila. Je to hodně poplatný době, ale zajímavě a ne úplně blbě udělaný. Jeho další věci jsou mnohem zajímavější, ale je to dost minimal.

https://www.youtube.com/watch?v=eK-MK275UaA


Poznámka - zadal jsem název projektu do zdejšího vyhledavače a nic, tak snad nic po nikom neopakuju.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Honza Zeman »

Ten videoklip Majormix je docela známý, vím o něm. Dokonce znám člověka, který v něm účinkuje, byl také občas na srazu. Je to ten kluk co tam drží letadlo evokující díl Mimikry. Zeptám se jestli si nepamatuje něco k tomu natáčení.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Bláha
major
Příspěvky: 698
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Bláha »

Kamarád je vyznavač skladatele Zdeňka Lišky a pátrá po písničce z dílu Konec velké šance"Jede se závod velký šance".Nevíme jestli je autor Liška.Nedá se to někde stáhnout?
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Píseň se jmenuje "Závod velký šance", hudbu složil Zdeněk Liška, slova napsal Vladimír Sís... Píseň zpívala Věra Příkazská... Píseň nevyšla na žádném nosiči samostatně a tak je dostupná asi pouze verze ze zvukové stopy z onoho dílu...

Zde jsou slova a akordy a to je asi maximum, co je (vyjma oné zvukové stopy z dílu) všechno, co lze sehnat... http://pisnickovnik.sweb.cz/z/zavod-vel ... kordy.html
---------------------------------------------------------------
Podobná píseň (atmosférou, pocitem) mi přijde píseň "Grand Prix" z filmu Pokus o vraždu... Hudba a slova opět dvojice Liška/Sís, zpívá Hana Buštíková a skupina Bukanýři (některé zdroje uvádějí skupinu Golem)... Zpěvačku ve filmu hraje Jana Brejchová...
https://www.youtube.com/watch?v=aEDSDo59KJ8
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Odpovědět