Seriálová hudba!

Všeobecná diskuze o seriálu
Odpovědět
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Seriálová hudba!

Příspěvek od opat Adamíra »

Tak a já bych se rád zeptal na to nejdůležitější, alespoň pro mě o celém seriálu. Kde se dá sakra sehnat hudba? Vždyť tolik krásných písniček, které jsem si pouštěl tolikrát dokola mi chybí. Tak namátkou "Jednou až odtroubí k poslední leči" nebo "Jede se závod velký šance", "možno tou dolinou ide ten voz".... Takových se vyskytuje nepočitatelně, jsou to i skladby beze slov, ale mají svou nepopsatelnou hodnotu.

Chápu, že na nějaký soundtrack se tehdy nemyslelo. Dnes je nasnadě otázka, zda-li si někdo nedal práci s hledáním po archivech, nebo přes google. Já třeba veskrze neuspěl. Je někdo schopný dostat ty písničky "ven" a celé? Jde to nějak?

Pamatuji si, že na původních stránkách existoval nějaký soundtrack. Alespoň tedy obal s názvy, které snad někdo vyzjistil, nebo vymyslel.

Pojďme dát řeč :).
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
Jirka
strážmistr
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:25:25
Bydliště: Centrální sklad obuvi, Gottwaldov
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Jirka »

Úvodní znělka je na http://rudoarmejec.narod.ru/index2.htm (Československé písně - úplně dole)
„Šaráda pokračuje“
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od opat Adamíra »

Jo, úvodní znělka, těch je všude dost :cry: ... Na to jsem zapomněl upozornit.

Slyšel jsem, že snad Závod velký šance nazpívala Pilarová, ta deska se nějak jmenovala, bylo to na původním fóru, nevzpomenete si?
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od huba.buba »

Soundtrack jako takový nikdy nikde nevyšel. To , co bylo na stránkách majorzeman.cz ,byla pouze ,,domácí výroba,, Mám doma obě verze těchto neoficiálních soundtracků, jde však jen o písničky a melodie vytípané z filmového pásu.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od opat Adamíra »

Obrovská škoda :(.... Dohledat by to asi zpětně nešlo, neví o něčem některý z tvůrců? :(
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Honza Zeman »

Pokud vim, tak vzdycky byl problem u vdovy po panu Liskovi, nebyla svolna pro nejake vydani. Vzpominam si, ze i kvuli necemu jinemu ji volal pan Sequens a take neuspel.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od knihomol »

To mi povídej, pan Sequens ji volal i kvůli medailonu, aby vzhledem k tomu, za jakých podmínek vzniká, svolila s užitím hudby za přátelskou cenu a byl velmi ostře odmítnut, byl z toho pak několik dnů špatnej - říkal, že ne z toho, že to odmítla, ale ze způsobu, jak s ním po letech hovořila.
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od opat Adamíra »

Jasně, takže s tím asi ani nepočítat. Nechám si zajít chuť a pouštět si budu vybrané pasáže pouze v jednotlivých dílech. Lidská hloupost asi nezná mezí, škoda.
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Willy Kleiber »

Tak to je docela síla a hlavně škoda, jaký postoj má paní Lišková k celé věci.
Jediným řešením by bylo dohledat partitury a nechat znovu všechny skladby nahrát, nebo aspoň v nějakém notovém programu zapsat a např. jako midi nahrát...protože originál soundtrack už do kupy nikdo nedá.
Já osobně jsem v hudbě celkem zručnej :oops: tak bych mohl zkusit, a už jsem si taky pár melodií ze Zemana do midi převedl,jen tak,podle ucha,a celkem to šlo...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od opat Adamíra »

Takový pokus by myslím komunita MZ ocenila.
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
m6ak
strážmistr
Příspěvky: 22
Registrován: pát 30. kvě 2008 16:13:41
Bydliště: Zahradnictví v Liboci
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od m6ak »

Snad se nepletu, ale ani na starých stránkách, ani na fóru nebyl text ústřední písně z baru White Lines. Snažil jsem se ho odposlechnout, sepsat a přeložit. Leč s některými částmi mám potíže. Trochu to upravím a můžu to sem později dát. Zabýval se tím někdo? Nebo je snad k dispozici originální scénářový text?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Willy Kleiber »

m6ak píše:... originální scénářový text?
Myslím, že je uveden v literární předloze k Bílým linkám, v knize.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
kapitán Hejduk
strážmistr
Příspěvky: 55
Registrován: pon 02. čer 2008 9:55:23
Bydliště: Hradec K.

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od kapitán Hejduk »

m6ak píše:text ústřední písně z baru White Lines
Na starém fóru jsem uveřejnil 1. sloku podle odposlechu. V dalších slokách jsem měl vždy potíž s nějakým slůvkem. Ve scénáři by to možná šlo najít, ale bohužel, lidé, kteří mají přístup ke scénářům, na žádné takové dotazy neodpovídají. Naopak povídky byly převedeny na web (péčí Quellena), ale tam je ten text úplně jiný, takže si nepomůžeme.
Kompjůtry nikdy nelžou, s tím se smiřte, soudruhu !
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Willy Kleiber »

Apropó - kde vlastně skončily orig. scénáře???
Domníval jsem se, že fanklub je držitelem těchto drahocenností, nebo se pletu? :?:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Arnold Hackl »

Předpokládám (a doufám), že leží na svém místě, to je v pracovně pana režiséra.
Pokud vím, tak si je členové fanklubu vždy pouze půjčovali.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Odpovědět