Seriálová hudba!

Všeobecná diskuze o seriálu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Hanele »

nalim159 píše:Myslím, že hudba byla složena pro film, nakonec to i kdosi nazpíval...
A já myslím, že ten "kdosi" shodou okolností nazpíval i další Liškovu píseň, tentokrát v našem seriálu - Bláznivej den ve Třetích houslích ;) Tipuju Aleše Ulma 8-)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od nalim159 »

Hanele píše: Tipuju Aleše Ulma 8-)
To teda koukám, zase jsem o něco poučenější :)
Já si A. Ulma pamatuju pouze z Kufru, ale že zpíval, to jsem netušil. Jen teda nevím, jak se mohl stát ze zpěváka (Rejžek by řekl "ze silně normalizačního zpěváka") dramaturg... Díky za podnětnou zprávu ;)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:...Ulma pamatuju pouze z Kufru, ale že zpíval, to jsem netušil...
Skutečně je to tak, Aleš Ulm byl dříve klasickým středoproudým zpěvákem. Jen jak ho kontaktovat a potvrdit teorii o té písničce? ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Fredy »

Mám na něj maila do České televize,kde dělá šéfdramaturga zábavných pořadů.Psal jsem mu kdysi něco kvůli silvestrům Vladimíra Menšíka a odpověděl mi....Takže to můžeme zkusit touto cestou.. ;)
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Hanele »

Nebo mě ještě napadlo zeptat se pana Rudovského, odborníka na Zdeňka Lišku - třeba by věděl i tohle... ;) Protože jinak to nejde nikde dohledat :?
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od malej Míra »

Fredy píše:Mám na něj maila do České televize...
Hanele píše:Nebo mě ještě napadlo zeptat se pana Rudovského, odborníka na Zdeňka Lišku...
Tak nejlépe zkusit obojí... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Fredy »

Jste někdo schopen poslat mi ukázku, o které mluvíme, v MP3?Abych to mohl poslat panu Ulmovi.Pošlete mi to,prosím,na soukr.zprávy.Díky.
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od malej Míra »

Už jsme to tady několikrát řešili, hudební klasiku v našem seriálu, nicméně opakování je matka moudrosti (a otec blbosti) a tak si dovolím shrnout a připomenout:
Oscar Straus - Walztraum předehra
Widorova Toccata
Verdi - Vilém Tell předehra, tu tedy Zdeněk Liška do silvestrovského dílu poněkud zmermomocnil... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Koštýř »

Hanele píše:
nalim159 píše:Myslím, že hudba byla složena pro film, nakonec to i kdosi nazpíval...
A já myslím, že ten "kdosi" shodou okolností nazpíval i další Liškovu píseň, tentokrát v našem seriálu - Bláznivej den ve Třetích houslích ;) Tipuju Aleše Ulma 8-)
No Aleš Ulm byl sice také zpěvák (viz např. song Nataša..), ale možná bych si tipnul i Pavla Lišku. Myslím zpěváka, kterého znali v SSSR...a pak v NDR :D
Oba byli v té době na vrcholu, resp. "populární" a měli podobné hlasy. Rozhodně je divné, že zpěvák není uveden v titulcích Plavení hříbat - natož pak v 30PMZ.
Plukovník se svými rozsáhlými kontakty by snad mohl tuto záhadu objasnit, což? :)
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od plk.Žitný »

No řekl bych že tihle to hrají přesněji /v Zemanovském duchu/

https://www.youtube.com/watch?v=cJ-gzmGu1J4
https://www.youtube.com/watch?v=tmFane5N-Ss
https://www.youtube.com/watch?v=oJNC1EuYMkg


A nejsem si úplně jistý zda by matka představená a Krásnopolský farář měli radost z téhle verze.... :mrgreen:
je to v čínském podání /bicí se do kostela moc nehodí/, ale mysleme si,že to hrají Mimikry..
/Ale podle mě to není tak špatné.../

https://www.youtube.com/watch?v=tJi0qWX2d7g
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Salaba »

plk.Žitný píše: ...A nejsem si úplně jistý zda by matka představená a Krásnopolský farář měli radost z téhle verze.... :mrgreen:
je to v čínském podání /bicí se do kostela moc nehodí/, ale mysleme si,že to hrají Mimikry...
No nevím jestli soudruzi z Čínské lidově-demokratické republiky svým pojetím "toccaty" nešlápli malinko vedle... :? 8-) Trochu mi to přijde, že si nejdřív dali lahvinku nějakého 'místního' tramínku a pak Chung Tchiao Volfštát a Phang Thao Michálek zasedli k bubínku a kompaktním rudým klávesám zn. 'Hnuyojde' a jali se páně Widora hráti po svém... :roll: :D
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Hanele »

Koštýř píše:... možná bych si tipnul i Pavla Lišku. Myslím zpěváka, kterého znali v SSSR...a pak v NDR :D
Rozhodně je divné, že zpěvák není uveden v titulcích Plavení hříbat - natož pak v 30PMZ.
Pane kolego, musím vám dát za pravdu s Pavlem Liškou. Aspoň se to uvádí v této anotaci filmu Plavení hříbat ;) A zvukově to taky odpovídá - viz zde: https://www.youtube.com/watch?v=FUJQw35GtpA
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od malej Míra »

Salaba píše:...soudruzi z Čínské lidově-demokratické republiky...
Jen si dovolím drobnou korekci, jedná se o Činskou lidovou republiku, tedy zkráceně ČLR. Proč to vlastně píšu? V angličtině se People’s Republic of China zkracuje pro nás Čechy kouzelnou zkratkou P.R.C. :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Salaba »

malej Míra píše:
Salaba píše:...soudruzi z Čínské lidově-demokratické republiky...
Jen si dovolím drobnou korekci, jedná se o Činskou lidovou republiku, ...
Jj i modří vědí, že Čína je zatím jen "lidová", ale chtěl jsem těm snaživým soudruhům z 'P.R.C.u' dopřát také trochu té 'demokracie' :D Ještě bych chtěl prosím podotknouti, že Jihoafrická republika se zkracuje na pro nás vtipné 'JAR' :mrgreen:
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od malej Míra »

Omlouvám se za odchýlení od tématu, doufám, že ještě tento příspěvek ujde smazání, nicméně mi to nedá. Marně si lámu hlavu, jak by český význam zkratky JAR mohl souviset s Jihoafrickou republikou, ale zkratka u Číny jednoznačně vysvetluje, proč se jedná o nejlidnatější zemi... :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět