Nejstrašidelnější scéna

Všeobecná diskuze o seriálu
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Nejstrašidelnější scéna

Příspěvek od Honza Zeman »

Po herecke strance byly ty pohyby napadem pana Crhy, takze to tam pan Sequens nechal, pokud si dobre pamatuju. Po odborne strance by to urcite mohl byt priznak psychomotorickeho neklidu, silneho rozruseni, vzruseni a agitace...
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Holka z letiště
strážmistr
Příspěvky: 64
Registrován: stř 31. bře 2010 12:16:22
Bydliště: t.č. Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejstrašidelnější scéna

Příspěvek od Holka z letiště »

Agitace?

A to v medicínském anebo sociologickém smyslu? :D
Mluvilo se sice tehdy o tom, že starej Brůna byl šoférem Jana Masaryka, tak že by agitoval za znovuobnovení třetí republiky? Anebo za legální držení zbraní včetně sekyr, krumpáčů apod.?
Vy musíte být sexy! Rozumíte! Sexy!! Jinak je všechno v hajzlu!!!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Nejstrašidelnější scéna

Příspěvek od Honza Zeman »

Samozrejme, ze jsem to myslel jako agitovane vedomi a ne agitace pro neco, to me v tu chvili ani nenapadlo :D
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Nejstrašidelnější scéna

Příspěvek od prof. Braun »

Jako malej jsem se nejvíc bál těch vysmátejch mnichů z Rubínových křížů. Co se Studny týká, tak mi vždycky běžel mráz po zádech při otvírání hrobky, a pak když se mladej Brůna drápal ze studny a padal na něho starej. Dědek se sekyrou mi přišel spíš nechtěně komickej... Dneska mi jako nejstrašidelnější scéna připadá - stejně jako malýmu Mírovi - Jiřka s Bláhou v pelíšku! :lol: Mimochodem, nedávno jsem si pouštěl Kvadraturu ženy a tam je taky pěkně hororová hudba! Hlavně ty ženský hlasy nebo vokály (odborníci prominou, jsem hudební analfabet) - úplně jsem viděl tu nešťastnici, jak ji rozřezávaj, její tělo hážou do Vltavy a její duch při tom úpí jako nebohá Rusalka bledá... brrr!!
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
torst
kapitán
Příspěvky: 316
Registrován: pon 23. úno 2009 10:54:08
Bydliště: Kateřinská Hora

Re: Nejstrašidelnější scéna

Příspěvek od torst »

Arnold Hackl píše:A taky utopení Willyho. Ten Rudiho ksicht nemá chybu. :mrgreen:
To co předved Haničinec v těch několika vteřinách patří do zlatého fondu světové filmařiny !! Buď je fakt ujetej, nebo jde o fantastickej výkon geniálního herce. Možná spíš obojí dohromady.
Tak řekni jak to tenkrát bylo ! Mluv za nás, Honzo !
Uživatelský avatar
filatelista Kloc
čekatel SNB
Příspěvky: 7
Registrován: úte 23. říj 2012 21:26:14

Re: Nejstrašidelnější scéna

Příspěvek od filatelista Kloc »

Když nepočítám Studnu, která je opravdu děsivá, tak úžasnou atmosféru mají rozhodně bažiny v Bestii a topící se Zázvorková. Šumava skrývá holt netušené možnosti :)
"No to je rarita, pane Brož"
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Nejstrašidelnější scéna

Příspěvek od malej Míra »

V každém případě se určitě všichni shodnem na tom, že dramatičnost strašidelných scén vyniká díky skvělému hudebnímu pozadí... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
FANYNKA AGENTA BLÁHY
strážmistr
Příspěvky: 43
Registrován: úte 29. lis 2016 1:20:00
Bydliště: Jihlava

Re: Nejstrašidelnější scéna

Příspěvek od FANYNKA AGENTA BLÁHY »

Pro mě to není kupodivu Studna ale třeba hořící Kyliánka,bažiny, opuštené nádraží v Bestii a vůbec celej ten díl je velmi ponurej!
Souhlasím i se scenama s Vrahama v poli když se objeví před Blankou, z?tah ve stohu !
Ani smrt v odkališti v PD není pro mě zrovna hezká scéna!
Za vše také může ta hudba!
Já jsem z Jihlavy, jestli to víte.... A byly jsme krajani se Standou...
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Nejstrašidelnější scéna

Příspěvek od Fredy »

To jsem rád,že zabodoval i Trnov!Dyk já tam hraju takovýho neškodnýho strejdu :( To všechno vona,Berta!Budiž jí rašelina lehká.....
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Nejstrašidelnější scéna

Příspěvek od Lipinski »

Je toho moc, ve Studni je to scéna z hrobky, kdy je Zeman fakt superdrsnej: "Rakve jsou pootevřený, opravdu se dobejval k mrtvým. Proč, to se snad dovíme." A následně: "To už je náš úděl; dívat se na mrtvý, abychom našli pravdu pro živý."
Ve Vyznavačích ohně je tíživá a strašidelná celá ta imprese zámku s hudbou.
I osamělej pohřebáckej vůz jedoucí nocí působí strašidelně, mniši tomu pak ještě dodávaj (RK).
A příjezd do liduprázdnejch Karlovejch Varů a Bláhův pohled po sejmutí obvazů nevěstí nic dobrýho (Kleště).

A opakuju to, ale souhlasim se scénou ve VSSVP - Blanka a maskovaný ozbrojenci připomínající přízraky. Tam přestává veškerá sranda. Podobně pak na schůzi. A monolog kapitána o špatným svědomí je taky dost strašidelnej, řek bych.
Naposledy upravil(a) Lipinski dne stř 04. zář 2019 10:09:35, celkem upraveno 1 x.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
hrabě Kaunitz
strážmistr
Příspěvky: 43
Registrován: sob 10. pro 2016 20:45:27

Re: Nejstrašidelnější scéna

Příspěvek od hrabě Kaunitz »

No těch strašidelných scén je v seriále povícero-to všichni víme :) Takže i já bych teda z dovolením přispěl troškou do mlýna.Pro mě je strašidelné třeba to jak v díle "tatranské pastorale"Martin Gajdoš pátrá z baterkou v kotelně chaty Šohaj po scénáři.Nebo vloupání se do pokoje šoférů,toho tatranského frajera co nikdy na žádnou horu nevylezl zloděje Vladka Horňáka z téhož dílu.A ještě pak např. v rubínových křížích kterak R.Lipinski kráčí vstříc setkání z Rudim do zbořeniště kláštera podkreslenou temnou Liškovou varhanní toccatou. :-o
Víte co je to halbmensch?
Uživatelský avatar
Holka z letiště
strážmistr
Příspěvky: 64
Registrován: stř 31. bře 2010 12:16:22
Bydliště: t.č. Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejstrašidelnější scéna

Příspěvek od Holka z letiště »

V každým díle je aspoň jedna pěkná strašidelná scéna - v tom je seriál taky unikátní, v té gradaci napětí, samozřejmě lvím podílem Liškovy hudby.
Kromě jmenovaných pro mě jsou taky:
1. BL - kdy Rosemarie Fantová vkráčí s hradcem do sklepa vily a je tam mrtvý Fanta a ona pak bere ostřelovačku
2. VsP - kdy Blance do kuchyně vkráčí ti dva agenti CIC
3. PD - Rusňákovo utopení v kališti se strašidelnou elektronickou hudbou

Pro ty, kdo se rádi bojí zafačovaných obličejů, doporučuji španělský horor Chronocrimenes :-)
Vy musíte být sexy! Rozumíte! Sexy!! Jinak je všechno v hajzlu!!!
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Nejstrašidelnější scéna

Příspěvek od pplk Žitný »

"1. BL - kdy Rosemarie Fantová vkráčí s hradcem do sklepa vily a je tam mrtvý Fanta a ona pak bere ostřelovačku" Ovšem jedná se o díl Modrá světla a nikoliv Bílé linky.
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
Holka z letiště
strážmistr
Příspěvky: 64
Registrován: stř 31. bře 2010 12:16:22
Bydliště: t.č. Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejstrašidelnější scéna

Příspěvek od Holka z letiště »

podplukovníku, máte recht...
Vy musíte být sexy! Rozumíte! Sexy!! Jinak je všechno v hajzlu!!!
Uživatelský avatar
porláďa
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: úte 28. kvě 2019 21:12:54
Bydliště: Kladno

Re: Nejstrašidelnější scéna

Příspěvek od porláďa »

Docela zlá byla scéna ve Strachu, kdy Jula jde k obětem s chloroformem a nejhorší jak jde podříznout toho policajta (kapitán?) na strážnici...
"Tohle já neprodávám, pane..." "Já to taky nekupuju, matko, já to zabavuju, z moci úřední"
Odpovědět