30 případů majora Zemana na zahraničních TV kanálech

Všeobecná diskuze o seriálu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 30 případů majora Zemana na zahraničních TV kanálech

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak v tom pripade nejak nechapu, proc v CT nebyla vule prodat prava TV Barrandov. Stejne JOJ plus lidi chytaji na satelitu. Asi zaplatili vic.... :?
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: 30 případů majora Zemana na zahraničních TV kanálech

Příspěvek od huba.buba »

Třeba ho hodlá nasadit CT sama ? 8-)
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 30 případů majora Zemana na zahraničních TV kanálech

Příspěvek od malej Míra »

huba.buba píše:Třeba ho hodlá nasadit CT sama ? 8-)
Tomu moc nevěřím, i jiné veskrze "neškodné" seriály ČT radši prodá, než by je sama vysílala a za utržené prašule seká nové inscenace, TV filmy a seriály jak Baťa cvičky. Nutno uznat, že se mezi tou kvantitou semo tamo i nějaká ta kvalitka najde. Ikdyž - jak s oblibou říkám - teprve čas ukáže, co je vlastně kvalita... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 30 případů majora Zemana na zahraničních TV kanálech

Příspěvek od Honza Zeman »

Mel jsem moznost shlednout serial v tom ruskem zneni z vysilani TV Mir. Je to opravdu k popukani, nekolik unifikovanych hlasu pomoci overvoice technologie premlouva dialogy hercu, ktere jsou v pozadi tlumene slyset :D . Verze to je z televiznich betakazet s tragickou kvalitou prvni serie, typickym zlepsenim od 12 dilu, dale kvadratura a treti housle opet pokulhavaji, proste tak, jak to bezelo u nas. Tatranske pastorale pochopitelne s vystrizenym jmenem Jiriny Drahotove. Navic dily trvajici pres hodinu nepochopitelne useknuty a rozdeleny na dve casti s titulkem na konci - konec prvni casti. Druha cast zacina opet znelkou i s hlasem Milana Friedla, pak je hned strih a jede se dal od mista, kde to skoncilo minule :P . V pravem rohu je pak menici se logo v podobe peticipe rude hvezdy :D. Nejake dalsi postrehy treba nekdy na srazu.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
myr60
poručík
Příspěvky: 145
Registrován: pon 20. dub 2009 0:48:00

Re: 30 případů majora Zemana na zahraničních TV kanálech

Příspěvek od myr60 »

Dakujem za postrehy - poucne!
Poliaci stale vysielaju "citany dabing" a len s 1 citajucim, takze niekolko hlasov je celkom dobre :-)
Mam par otazok k veci:
1. preco bolo meno Drahotove vystrihnute?
2. videli ste uz na rusoch(?), alebo ak budete vidiet diely Kaluni a Stvanice - je to presne to, co pozname z DVD? Raz tu sla diskusia o tom, ze niekto si pamatal aj ine zabery a dialogy (o STB a pod). Ospravedlnujem sa, nepamatam si nick toho prispievatela a teraz to narychlo neviem najst, ale ked som vtedy tie prispevky cital, mal som pocit, ze kedysi velmi davno som to iste v TV videl a pocul aj ja. Teraz popisujete, ze na tej ruskej TV stanici ide to, co slo u nas pred casom v TV, tak by som poprosil o postrehy ohladom zhodnosti alebo rozdielnosti tychto 2 dielov. Vdaka!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 30 případů majora Zemana na zahraničních TV kanálech

Příspěvek od Honza Zeman »

Zadne prekvapujici momenty v techto dilech nejsou, jsou to ty verze, ktere vsichni zname. A jmeno Jiriny Drahotove/Moniky Betakove bylo vystrizeno proto, ze tenkrat emigrovala jeji predstavitelka, herecka Eva Sitteova. Na vydanych DVD uz jsou titulky kompletni.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: 30 případů majora Zemana na zahraničních TV kanálech

Příspěvek od huba.buba »

TV Barrandov nakonec uspěla v jednání s ČT - náš seriál se na této stanici rozjede už příští měsíc!
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
quellen
strážmistr
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 29. kvě 2008 18:21:14
Bydliště: Chile
Kontaktovat uživatele:

Re: 30 případů majora Zemana na zahraničních TV kanálech

Příspěvek od quellen »

Neříkal jsem to?
Nikam nepojedeš, ztvrdneš tady.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 30 případů majora Zemana na zahraničních TV kanálech

Příspěvek od Arnold Hackl »

Připomínám, že na JOJ PLUS začíná major Zeman už příští úterý v 19:55, nahradí tedy Inženýrskou odyseu.
Takže kdo ještě neviděl, má možnost. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 30 případů majora Zemana na zahraničních TV kanálech

Příspěvek od Honza Zeman »

Ale je to hezky, jak k nam doputuje serial pekne z vychodu. Z Ruska pres Slovensko zase do Cech :lol:
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 30 případů majora Zemana na zahraničních TV kanálech

Příspěvek od Arnold Hackl »

Doufám, že tento trend bude pokračovat a odvysílají ho i soudruzi v NDR. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
myr60
poručík
Příspěvky: 145
Registrován: pon 20. dub 2009 0:48:00

Re: 30 případů majora Zemana na zahraničních TV kanálech

Příspěvek od myr60 »

Pozerali ste niekto prve 2 diely na JOJ PLUS? Co hovorite na technicku kvalitu? Obraz otrasny - v prvom dieli zretelne blikanie v istych scenach, v druhom zase rozmazavanie pohybujucich sa casti obrazu pri tmavych scenach. Zvuk otrasny - aktivovali nejaky automaticky vyrovnavac hlasitosti, takze ked je nejaky hlasny ruch, automaticky sa to snazi stisit a nasledna rec je taka ticha, ze prve slabiky su nezrozumitelne, kym sa opat hlasitost zvysi. Som skratka sklamany a nabuduce si v case vysielania budem pustat prislusne diely z DVD. Pred par rokmi, ked serial vysielala Prima, som taketo problemy nepozoroval.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 30 případů majora Zemana na zahraničních TV kanálech

Příspěvek od Honza Zeman »

Nevidel jsem, ale holt asi televize pousti serial z klasickych betakazet, kde je obrazova kvalita spatna. Pochybuji, ze by serial vysilali z vydanych DVD disku... Stejne tak tomu asi bohuzel bude i v pripade TV Barrandov.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: 30 případů majora Zemana na zahraničních TV kanálech

Příspěvek od Bína »

myr60 píše:Pozerali ste niekto prve 2 diely na JOJ PLUS? Co hovorite na technicku kvalitu? Obraz otrasny
Včera jsem neviděl ale v prvním dílu jsem si také všiml že kvalita je dost mizerná. :( Chvílema se obraz uplně klepal.
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 30 případů majora Zemana na zahraničních TV kanálech

Příspěvek od Arnold Hackl »

Já jsem si všiml hlavně toho "rozmazavania pohybujucich sa casti obrazu pri tmavych scenach".
Všiml jsem si toho u Dr. Wolfa, když šel v noci parkem, tak jeho tělo (tmavý vojenský plášť) se na tmavém pozadí pohybovalo o dost jinak, než jeho obličej. Ale to bych spíše přikládal špatnému přístroji, případně nekvalitnímu algoritmu při převodu do digitálu nebo nekvalitnímu algoritmu při kompresi nebo prostě někdo jen šetřil datovým tokem.
Ale přiznám se, že mě ta nekvalita ani moc nepřekvapila, od prvních dílů se myslím nedají čekat zázraky.
Spíše je škoda, že do toho dali imperialističtí štváči reklamu na své kapitalistické pozlátko. :mrgreen:
Ale i to se dalo čekat.
Celkově jsem ale rád, že to vůbec nějaká televize vysílá, protože se přiznám, že už jsem tak zlenivěl, že se mi už nechce ani dávat DVD, případně VDV do přehrávače.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Odpovědět