Lehčí chytáky pro začínající účastníky fóra

Všeobecná diskuze o seriálu
Odpovědět
Lupa
strážmistr
Příspěvky: 57
Registrován: stř 17. úno 2016 21:08:20

Re: Lehčí chytáky pro začínající účastníky fóra

Příspěvek od Lupa »

Ze by to bol let s Jirkom Hradcom na hemelke za majorom Slarom s pateho oddeleni ministerstva vnútra ? Alebo by to ešte mohol byť let do nemocnice s Lidou šanghajskym expresom.
Uživatelský avatar
torst
kapitán
Příspěvky: 316
Registrován: pon 23. úno 2009 10:54:08
Bydliště: Kateřinská Hora

Re: Lehčí chytáky pro začínající účastníky fóra

Příspěvek od torst »

sakra, lidi, přešlápněte si !! Stojíte si na vedení !!!
Tak řekni jak to tenkrát bylo ! Mluv za nás, Honzo !
Lupa
strážmistr
Příspěvky: 57
Registrován: stř 17. úno 2016 21:08:20

Re: Lehčí chytáky pro začínající účastníky fóra

Příspěvek od Lupa »

Ze by bol povazovany za let zlanenie do studne ? Inak ma nenapada uz nic co by mohlo byt povazovane za let pripadne nieco kde by bol vo vzduchu.
Potom uz len lietanie k oblakom od zamilovanosti ked v prokletem dedictvi druhy krat stretol Blanku.
Alebo vyletenie s koze od jedu v premietacej sale ked si premietali film zo Sipom pri identifikacii Truhlarove ?
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Lehčí chytáky pro začínající účastníky fóra

Příspěvek od heinrich »

Při výbuchu v dole určitě musel letět několik metrů, i když to nebylo vidět.
Ttttatata tabák dáš?
Uživatelský avatar
torst
kapitán
Příspěvky: 316
Registrován: pon 23. úno 2009 10:54:08
Bydliště: Kateřinská Hora

Re: Lehčí chytáky pro začínající účastníky fóra

Příspěvek od torst »

Jééé tak zpět, omlouvám se všem, má nepozornost. Měl jsem samozřejmě na mysli Pastorále, a Lipinski to už odhalil několik příspěvků zpět. ... Ale když se dívám na mou reakci, ta byla na jinej nápad. Tam došlo k nějakému přepisování !! Trochu podraz, ne? Nevalíte na mě chatrč ?
Tak řekni jak to tenkrát bylo ! Mluv za nás, Honzo !
Lupa
strážmistr
Příspěvky: 57
Registrován: stř 17. úno 2016 21:08:20

Re: Lehčí chytáky pro začínající účastníky fóra

Příspěvek od Lupa »

To prepisovanie je myslene asi na mna. Ziadnu chatrc nenavilekam. Prvy prispevok ( 3.9. o 18:17 ) som menil , lebo som tam dopisuval tu poslednu vetu ze to bolo myslene k teme vlakov a druhy prispevok ( 5.9. o 9:14 ) som prepisuval zasa kvoli poslednej vete o vyleteni s koze.... Nebolo mi uplne jasne ake lietanie bolo myslene kedze uz boli asi vsetky mozne druhy vymenovane...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2105
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Lehčí chytáky pro začínající účastníky fóra

Příspěvek od Lipinski »

Já přepisuju furt, třeba když něco píšu rychle a opakuju stejný slova, taky když blbě formuluju (podle mě) a tak.

A mam radost, že sem na to přišel. včera jsem si strašně moc lámal hlavu, že když už ne letadlo, tak co se tim myslí. Ale líběj se mi právě ty přenesený významy, jako že Honza v 68. letěl z práce a tak.

Jo, a k těm vlakům; v seriálu to sice neni ukázaný, ale když byl kriminalistickej kongres v Berlíně a zároveň akce v Bílejch linkách, tak měl Zeman určitě příležitosti projet se S-bahnem nebo U-bahnem. Ale je to jen fantazie, starej Pavlásek by mě s tim vyhodil.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
torst
kapitán
Příspěvky: 316
Registrován: pon 23. úno 2009 10:54:08
Bydliště: Kateřinská Hora

Re: Lehčí chytáky pro začínající účastníky fóra

Příspěvek od torst »

no, dopsat řešení rébusu do týden stareho příspěvku, to je bouda ! kdo to má zjistit? Tohle vás teda v SS moc dobře nenaučili !
Tak řekni jak to tenkrát bylo ! Mluv za nás, Honzo !
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Lehčí chytáky pro začínající účastníky fóra

Příspěvek od heinrich »

Také si přihřeji polívčičku, ona sama ta otázka byla zavádějící, nemělo jít o tryskáč, balón atd., takže to byla chatrč na nás hádající. (y)
V TP letěl asi nejspíš vrtulovým letadlem do Popradu, takže to nebyl tryskáč, ale letadlo to bylo.
Ttttatata tabák dáš?
Uživatelský avatar
torst
kapitán
Příspěvky: 316
Registrován: pon 23. úno 2009 10:54:08
Bydliště: Kateřinská Hora

Re: Lehčí chytáky pro začínající účastníky fóra

Příspěvek od torst »

no jistě, musel jsem trochu zamlžit, aby to nebylo zas tak do očí bijící !
V TP letěl Iljušinem IL18. ... jedna z mých dětských lásek ...
Tak řekni jak to tenkrát bylo ! Mluv za nás, Honzo !
Uživatelský avatar
torst
kapitán
Příspěvky: 316
Registrován: pon 23. úno 2009 10:54:08
Bydliště: Kateřinská Hora

Re: Lehčí chytáky pro začínající účastníky fóra

Příspěvek od torst »

tak zase z jiného soudku : o dvojrolích už se tu psalo dost. Ale najdete min. jednu scénu, kdy je český herec, jinak normálně česky mluvící, "předabován" jiným českým hercem? Nemám na mysli němčinu vloženou do úst např. Munzarovi, to ne. Myslím CZ za CZ. A osobně by mě zajímal důvod. No, třeba měl zrovna od foniatra předepsaný hlasový klid ...
Tak řekni jak to tenkrát bylo ! Mluv za nás, Honzo !
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Lehčí chytáky pro začínající účastníky fóra

Příspěvek od Hanele »

Důvod je většinou velmi banální: když se dělaly postsynchrony, daný herec nebyl k dosažení, tudíž jeho part přemluvil kolega. Aspoň takto nám Jan Pohan, herec s naprosto charakteristickým hlasem, zdůvodnil, proč ho v Kleštích přemluvil ne tak výrazný Jiří Němeček... ;-)
Zdá se, že to byla naprosto běžná praxe (viz i jiné filmy). Dalším důvodem samozřejmě může být i nevhodnost hlasu daného herce pro daný typ (to platí např. pro Josefa Kubíčka, jehož ve Studni přemluvil Jiří Zahajský.)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Lehčí chytáky pro začínající účastníky fóra

Příspěvek od heinrich »

Děkuji za vysvětlení, protože mě tato otázka při sledování napadne, proč zrovna J.Pohana někdo přemlouvá, když jeho hlas je(byl) jeden z nejlepších?
Ttttatata tabák dáš?
Uživatelský avatar
torst
kapitán
Příspěvky: 316
Registrován: pon 23. úno 2009 10:54:08
Bydliště: Kateřinská Hora

Re: Lehčí chytáky pro začínající účastníky fóra

Příspěvek od torst »

Aha, mladej Brůna. Tak toho jsem si za ty roky vůbec nevšim a přitom hlavní postava! A vidím, že těch případů bylo opravdu víc.
Já jsem to zaregistroval jsem u jiného herce, je to menší role a tak napovím : Něco kolem sportu.
Tak řekni jak to tenkrát bylo ! Mluv za nás, Honzo !
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Lehčí chytáky pro začínající účastníky fóra

Příspěvek od Hanele »

Máte asi na mysli Antonína Hardta jako maséra, jehož přemluvil Josef Vinklář (Romance o nenápadné paní)... ;-)
Soupis všech takovýchto případů je zde B-) (takže to na fóru není žádná novinka)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Odpovědět