Víte, že......

Všeobecná diskuze o seriálu
Odpovědět
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Víte, že......

Příspěvek od děda Dejmek »

nalim159 píše:No a v roce 2009 byl v Praze 8 odhalen Pomník Operace Anthropoid...

A jako největší filmové dílo vnímám film Atentát.
Právě takový pomník jsem měl na mysli. A i tenhle byl odhalen poměrně pozdě.

Na Atentátu mi vadí, že samotná scéna atentátu, je utnutá, děj přeci ještě pokračoval dál a to poměrně dramaticky, nechápu že toto tvůrci vypustili.
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Víte, že......

Příspěvek od Dobesch »

Jiank pomniku "v zatacce" na Praze 8. On neni osklivej, on je na svem miste...bohuzel kdyz sem ho videl z dalky vypada spis jak pomnik divadelnich klaunu :oops:

Co se tyce scen z filmu Atentat --- osobne si myslim ze by mozna byla idelani nejaka kompilace Atentatu, Operace Daybreak a tusim Sokolova ...proste v kazdem z tech filmu je neco. O duvodech proc Atentat je takovy jaky je nam myslim rekl pan REZISER dost. Muzeme s tim nesouhlasit.......

Stejne me osobne nejvic vadi skoro totalni ticho okolo skupina SILVER B ...kolik lidi vi, jak tato skupina, byt sve ukoly diyk okolnostem nemohla plnit, skoncila.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Víte, že......

Příspěvek od nalim159 »

Dobesch píše:ticho okolo skupiny SILVER B
Já to vidím jako ticho kolem všech výsadků mimo Antropoid a Silver A, i když ani tyto dva zřejmě neznámnější výsadky neplní zrovna učebnice dějepisu a nezajímají veřejnost o moc víc, než všechny další výsadky. Ano, o Silveru B neví nikdo nic, ale je to jiné v případech např. Barium, Clay (což byla v podstatě nejúspěšnější akce, minimálně co se týče počtu splněných úkolů a odvysílaných relací), ale nakonec i Out Distance, Tin apod.? Co se týče Claye - velitel tohoto výsadku Antonín Bartoš vydal v emigraci v USA velice zajímavou knihu Clay Eva volá Londýn. No a každý rok se koná v den výročí výsadku této skupiny na naše území vzpomínkový noční pochod, letos to bude již 8. ročník, startuje se v obci Racková, délka pochodu je nějakých 35 km, jde se po +/- stejné trase, po jaké šli parašutisté po přistání při hledání první záchytné adresy.

Ještě k Silveru B - shodou náhod je (resp. byl) Jan Zemek dědeček mé kamarádky...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Lída
kapitán
Příspěvky: 443
Registrován: úte 08. úno 2011 7:47:06

Re: Víte, že......

Příspěvek od Lída »

Tak nevím, jestli tohle píšu do správné sekce, ale před chvílí jsme se doma koukali na film Hodíme se k sobě, miláčku a malá část děje se odehrává na zámku v Libochovicích a VÍTE, ŽE ;) na zdi tam visí Kateřina z Laubringenu? Je na stejném místě jako v seriálu, akorát není Kateřině úplně vidět do tváře, má tam vždy sloup nebo useknutou hlavu :D , ale je to skutečně ona. Ještě připomínám, že film je z roku 1974...
Děcka pustnou, učitelé se snaží...
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Víte, že......

Příspěvek od děda Dejmek »

Lída píše:... na zdi tam visí Kateřina z Laubringenu? Je na stejném místě jako v seriálu, akorát není Kateřině úplně vidět do tváře, má tam vždy sloup nebo useknutou hlavu :D , ale je to skutečně ona...
Paní kolegyně, nechci Vám kazit radost, ale Kateřina to není. Paní na obraze je jí sice skutečně podobná, ale ve skutečnosti se jmenovala jinak. Ale jak, to už si nevzpomenu... :(
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Lída
kapitán
Příspěvky: 443
Registrován: úte 08. úno 2011 7:47:06

Re: Víte, že......

Příspěvek od Lída »

Ach jo :( ... No jo, vy na tý Vltavě máte holt přehled... ;)
Děcka pustnou, učitelé se snaží...
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Víte, že......

Příspěvek od děda Dejmek »

Rád bych se ještě vrátil k polemice a normální diskusi, o účinkování Železného v seriálu. Já si pořád myslím a určitě nejsem sám, že je to on. To že někdo (ještě ke všemu syn) někomu řekl, že tam nehrál, neberu jako bernou minci. Nechápu vyvolanou hysterii okolo tohoto tématu - mazání přízpěvků bez vysvětlení a odůvodnění (nemluvím o neslušnosti), upozorňování,tady i jinde,že nejde o Železného a následné vysvěvětlování, že je to určitě Hejný a to bez jakýchkoliv pochybností - i člověk s poruchou vnímání musí rozpoznat,že se jedná o úplně jinou tvář,že...
ObrázekObrázek
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Víte, že......

Příspěvek od Honza Zeman »

Nevim kdo komu co smazal, ja nikomu nic, ale pokud se zamyslim a kouknu na vek pana Zelezneho, tak by mu v dobe nataceni 17. dilu melo byt cca 31 let, to uz je celkem dost na tak mladou postavu, kterou ten studentik bezesporu je.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Víte, že......

Příspěvek od malej Míra »

K tomu mazání. Sám sobě jsem zkrátil svůj příspěvek a to pouze z toho důvodu, že jsem nechtěl psát kdo z našich řad byl čí spolužák atd. Nicméně to stejně už bylo venku, takže je to jedno. Jsem hluboce přesvědčený, že se jedná o Hejného, i výše uvedené skutečnosti tomu napovídají. Zkuste nám to vyvrátit... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Víte, že......

Příspěvek od prof. Braun »

děda Dejmek píše:
Lída píše:... na zdi tam visí Kateřina z Laubringenu? Je na stejném místě jako v seriálu, akorát není Kateřině úplně vidět do tváře, má tam vždy sloup nebo useknutou hlavu :D , ale je to skutečně ona...
Paní kolegyně, nechci Vám kazit radost, ale Kateřina to není. Paní na obraze je jí sice skutečně podobná, ale ve skutečnosti se jmenovala jinak. Ale jak, to už si nevzpomenu... :(
"Kateřina" tam visí pořád, koukněte se na odkaz:
http://www.zamek-libochovice.cz/panoram ... o_Mg%3D%3D
Možná už jsem to tady někde psal, ale myslím, že jde o Terezii z rodu Dietrichsteinů. Na zámku jsem byl naposledy loni v létě, ale z výkladu si moc nepamatuju, protože mě uchvátilo, že je tam spousta "rekvizit" z Dámy z erbem. Kromě obrazu např. i ten prosklený stoleček s dopisy, které psal básník Goethe Ulrice von Levetzow... :)
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Víte, že......

Příspěvek od děda Dejmek »

malej Míra píše:K tomu mazání. Sám sobě jsem zkrátil svůj příspěvek...
Já nemluvil o Vašem, ale o svém, takže nechápu... :roll: Ale to už nechme být, mazalo se, maže se a mazat se bude. Demokracie není zadarmo, že ;)
malej Míra píše:...Jsem hluboce přesvědčený, že se jedná o Hejného, i výše uvedené skutečnosti tomu napovídají. Zkuste nám to vyvrátit...
A já zase, že to Hejný není. Podoba, respektive nepodoba, je jasná. Dále pak hlas, taky úplně jiný. Takže o neHejném nemůže být řeči.
Ano, Hombre má pravdu ve věku, ikdyž známe hodně rolí, kdy mnohem starší hráli mnohem mladší, že. A pak mi nehraje to, že by se pan Ž. jakkoliv nebránil tomuto nařčení, když v 90tých letech, týden co týden, rudý vzteky práskal pěstmi do stolku, že se seriál v jeho televizi vysílat nebude. Všichni víme co je zač, ten by se soudil až do roztrhání těla, kor s bulvárem. A jestli mě paměť neklame, informace o jeho účinkování, proběhla i v tehdy ještě seriózním tisku.
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Víte, že......

Příspěvek od nalim159 »

A co se zeptat někoho, kdo u toho byl? Paní Paulová, Mrkvička - třeba by si vzpomněli. A paní Havlová třeba nakonec taky :D .
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Víte, že......

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:A co se zeptat někoho, kdo u toho byl? Paní Paulová, Mrkvička - třeba by si vzpomněli. A paní Havlová třeba nakonec taky :D .
To je nápad, zavoláme Vaškovi, ať se Dáši zeptá... :mrgreen:
Ne, teď vážně, Jana Paulová by asi byla snáz kontaktovatelná a určitě potvrdí, že to byl Hejný, koneckonců byli v té době spolužáci. To snad hovoří za vše, že dědo? ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Víte, že......

Příspěvek od prof. Braun »

S Janou Paulovou jsem mluvil, respektive esemeskoval asi před půl rokem. Vůbec si nevzpomíná, že by v tomhle díle byla! Pamatuje si jenom sestřičku Kamilu... Opět jsem se přesvědčil, že na hereckou paměť se nedá příliš spoléhat.
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Víte, že......

Příspěvek od děda Dejmek »

malej Míra píše: ...Jana Paulová určitě potvrdí, že to byl Hejný, koneckonců byli v té době spolužáci. To snad hovoří za vše, že dědo? ;) :D
Ano, to jsem se dočetl taky, ale považovat to za jasný důkaz? To snad ne :roll:
prof. Braun píše:S Janou Paulovou jsem mluvil, respektive esemeskoval asi před půl rokem. Vůbec si nevzpomíná, že by v tomhle díle byla!
Takže asi tak :lol:
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Odpovědět