Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Všeobecná diskuze o seriálu
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od pplk Žitný »

Taktéž budova MTTÚ (Mezinárodní telefooní a telegrafní ústředny) se svou typickou čtyřhrannou věží zakončenou přesahující střechou se čtyřmi podpěrami pod úhlem 45st. v Olšanské ulici na Žižkově, která se několikrát mihne v záběrech kdy Zeman rozmlouvá se Ševčíkem, v roce 1968 ješte neexistovala! Byla postavena v letech 1970-74....
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od prof. Braun »

To, že jsou v díle z roku 1968 vidět pražské budovy z pozdějších let, je chyba (ohlídat si to měl minimálně filmový architekt). I když je pravda, že v tomto případě to nebije do očí tolik jako pankrácké věžáky v retrokomedii Anděl svádí ďábla, odehrávající se v době první republiky...
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od malej Míra »

strejda.ohon píše:...Tak kde je ta hranice...? :D A nepište mi, že ve zdravém rozumu. :lol: :lol:
Tak si myslím pane kolego, že jste si tímto odpověděl sám... ;) :D
pan Černý píše:...Nemyslím, že hledání staveb, které se v záběru objevit neměly, protože vyrostly později, než kam spadá děj není to ořechové, toto filmaři moc ovlivnit nemohli, pokud nechtěli udělat rozmaz na pozadí...
Přesně tak. Myslím si, že za chybu lze považovat jednoznačně pouze to, co mohli filmaři ovlivnit. To panorama Prahy k zmíněnému záběru rozhodně patří, proto jim prominu, že tam zahrnuli dvě stavby, které ve skutečnosti vznikly o (z hlediska časové osy seriálu pouhé!!!) ca. 4 roky později. Dnes samozřejmě existují nákladné filmové technologie, kdy lze z obrazu něco vyjmout, či tam něco doplnit, anebo rozpohybovat již nežijícího herce z fotografie a podobná kouzla, ale o tom se tehdejším filmařům mohlo jen zdát. Buďme trochu velkorysí, tohle opravdu spíš patří k zajímavostem, než do nedostatků. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Dobesch »

Dobesch si pamatuje :-) ... a to je co rict .. uz jen proto, ze onen pan Prokurator se obesil v katastru obce BABICE --- teda ne tech (ty) Babic(e), ale Babic kousek od Tynce nad Sazavou. Chtelo by se rict JE VSECHNO JENOM NAHODA :D urcite to tu bude nekde ve foru rozebrany podrobnejc
Možno tou dolinou ide ten voz.........
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od strejda.ohon »

Možnost zbourání hotelu IC kvůli natáčení byla, doufám, pochopena, jako pokus o vtip... ;) I když já osobně bych se teda v historickym centru Prahy bez týhle, údajně typický a navíc údajně povedený :!: :roll: , ukázky stylu jménem brutalismus, obešel. Ale k věci... Máte pravdu, pane Černý, že bude lepší přesunout se do příhodnějšího tématu. Tady bychom se asi fakt neustále točili na tom, co kdo bere za chybu. A o to mi, jak už jsem psal, primárně nejde. (Primárně... :roll: Já snad včera usnul v knihovně nebo co... :mrgreen: )
Uživatelský avatar
Blanka
první dáma
Příspěvky: 300
Registrován: pon 15. zář 2008 19:51:18
Bydliště: Kladno, ul. U šachty č.5

Re: Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Příspěvek od Blanka »

Tak nevim lidi.... fandíte nebo pitváte???? :)
....dejte uz pokoj s tim tridnim bojem.....
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Příspěvek od Bába kořenářka »

To se nevylučuje, ne ;)?
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od pplk Žitný »

pan Černý píše:Pánové, pánové… přece by jste nechtěli ošidit diváky o panoramata a tam nahoře jsou hezčí. Ale vážně. Pokud mě paměť neklame, tak zmiňovaný hotel patřil v té době CK Orea a zkuste odborářům zbořit hotel (navíc s časově neurčitou architekturou)
Ta architektura není pane kolego neurčitá....,viz následující odkaz:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Brutalismus

a nebo

http://cs.wikipedia.org/wiki/Hotel_Inte ... ntal_Praha
Naposledy upravil(a) pplk Žitný dne ned 02. srp 2009 8:42:30, celkem upraveno 1 x.
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Příspěvek od knihomol »

pane kolego Braune, kde jsou v Andělovi vidět moderní věžáky?
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Příspěvek od prof. Braun »

knihomol píše:pane kolego Braune, kde jsou v Andělovi vidět moderní věžáky?
Bohužel nemám Anděla na kazetě ani DVD, takže nemohu odpovědět přesně, ale pokud mě paměť neklame, tak je to ve scéně odehrávající se v Kramářově vile (tedy nikoli v Riviéře!) - když ve "dvojce" přijede na návštěvu do Prahy nějaká mladá Francouzka, do jejíž přízně se vetře ten frajer od bordelmamá... Jde buď o výhled z okna, nebo z terasy.
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Příspěvek od Willy Kleiber »

K dílu Klauni:
v knižní předloze se Danešova souputnice jmenuje Dagmar NEBLECHOVÁ, ve filmu ovšem již Konečná. Kdoví, zda důvodem změny příjmení nebylo co si spojené s touto paní: http://www.csfd.cz/herec/37205-neblechova-dasa/. :o
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
baxz
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 24. čer 2008 20:32:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Příspěvek od baxz »

vcera 12.10.09 na ct1 v tajnych akcich stb (díl Míla) bylo o vybuchu bomby na staromaku v roce 1962 tusim ze pri oslave rijnove revoluce.pripad se nikdy nepodarilo vysetrit,ale hovori se tam o tom ze v roce 1975 prisel do bartolomejske sam clovek jmenem Popelka a ten udal nejakyho emigranta s kolaborantskou minulosti Blechu, ktery byl od 68 v kanade,pak nejaky byvali ucne s kontaktama na zapad a pak i sebe,ale vse bylo nejaky zmateny,hodne meneny vypovedi,prej klasicky vykonstruovany ale dokonce tak moc silene ze to i v te dobe 2x soud smetl ze stolu a vsechny osvobodil.ten historik nebo kdo to je rika,ze jeho vysvetleni proc to vsechno po 13 letech vytahli a chteli za kazdou cenu uzavrit je,aby meli namet na dil majora zemana :D kalkuluje tim ze je to vestejne dobe kdy se major tocil a ze celkove ta konstrukce na to sedi,vybuch pri oslavach ksč,kolaborant a emigrat,zkazena mladez atd... me to teda prijde hodne pritazeny za vlasy ale mozny je vsechno...kdo chce muze se na ten dil mrknout tady http://www.ceskatelevize.cz/program/102 ... l?online=1 a udelat si vlastni obrazek
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Příspěvek od Bába kořenářka »

Zaregistrovala jsem zprávu, že v obci Babice ve volbách zvítězila KSČM... :evil: Velmi smutné... Napadá mě heslo: Kdo se nepoučí z historie, je odsouzen k jejímu opakování...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Příspěvek od Arnold Hackl »

Je to fakt, viz tady.
Zřejmě rudej vokres. :mrgreen:
Smutný to je, zřejmě jsou tam lidé v zoufalé situaci, když volí takhle.
Zrovna včera jsem se náhodou díval na nabídku zaměstnání od úřadu práce na znojemsku, což je přes kopec.
Úplně mě vyděsily nabízené mzdy, průměr byl kolem 12.500,- za měsíc a byla jich tam spousta pod 10.000,-.
Vím, že toto žádná politická strana nezmění, ale tonoucí se stébla chytá.
Ale to už jsem hodně odbočil.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Příspěvek od malej Míra »

Arnold Hackl píše:...Úplně mě vyděsily nabízené mzdy, průměr byl kolem 12.500,- za měsíc a byla jich tam spousta pod 10.000,-....
Pane kolego, jen pro upřesnění, to je pořád víc, než vydělávají třeba pokladni a doplňovači zboží v supermarketech a je celkem jedno, jestli u Vás pod Špilasem, nebo u nás v Práglu... :? Proto tolik občanů UA a SK. ;)
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět