Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Všeobecná diskuze o seriálu
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 334
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Příspěvek od tajemník Šanda »

Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Příspěvek od nalim159 »

Právě jsem se dočetl, že šéf kontrarozvědky v roce 1968 byl jistý plk. Klíma. Klíma, Klíma, Klíma... To už není moc daleko od Kalina, co říkáte? A navíc:

Situace v zemi se přitom zostřovala, rostla kriminalita a ze všech směrů se aktivizovala rozvědná činnost západních zpravodajských služeb, které přešly k zesílenému organizování vnitřní podvratné činnosti proti státu a jeho zřízení. Zprávy o tom Dubček nečetl a dal najevo, že je číst nechce.

Jakže to bylo v seriálu? Neupozorňoval Kalina taky ministra, který mlčel?
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Příspěvek od Salaba »

Přidávám tip na nabídku z MFF Fresh Film Fest . Asi pro nás se tam nic zásadního nedozvíme ale co kdyby náhodou... ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Příspěvek od Fredy »

Díky kolego Salabo za tip na Fresh Film Fest.Docela by mne zajímala ta přednáška Daniela Růžičky z ČT o "našem" seriálu.Dokonce jsem si s ním psal před několika měsíci mailem,že až budeme mít stálou "klubovnu",že by rád přišel na pivo a na pokec,pokud by byl tedy zájem.... ;)
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Příspěvek od Salaba »

Fredy píše:Docela by mne zajímala ta přednáška Daniela Růžičky...dokonce jsem si s ním psal před několika měsíci mailem....
No vida, tak uvidíme, co se z toho nakonec vykotí... ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Příspěvek od Fredy »

Přidávám info na akci Fresh Film Fest 2012 s doprovodným programem o mjr.Zemanovi: http://www.freshfilmfest.net/177-doprov ... -s-debatou
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Příspěvek od Honza Zeman »

Pokud se nekdo chce na debatu vypravit a netusi kam, tak to bude v experimentalnim prostoru NoD, Dlouha 33, Praha 1. Tam se take nachazi hudebni klub ROXY. Ja jsem bohuzel az do vecera v praci.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Příspěvek od Fredy »

Byl někdo z fanklubu včera v tom NoD(Roxy)?Docela by mě zajímalo,jak to tam probíhalo.Já byl bohužel na svatbě,takže jsem se nemohl zúčastnit :cry:
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Příspěvek od Salaba »

Fredy píše:Byl někdo z fanklubu včera v tom NoD(Roxy)?Docela by mě zajímalo,jak to tam probíhalo.Já byl bohužel na svatbě....
A já zas cestou za obchodem pane kolego :( Škoda, do poslední chvíle jsem myslel, že to hrdelní soutěskou stihnu dřív a zúčastním se debaty, ale Arny chtěl zas ňáký špeciality tak se to ve White Lines protáhlo.... :? :cry:
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Prolínání skutečností a fikce v seriálu - Kuffa

Příspěvek od Lipinski »

Salaba píše: ned 02. zář 2012 16:20:40A já zas cestou za obchodem pane kolego :( Škoda, do poslední chvíle jsem myslel, že to hrdelní soutěskou stihnu dřív a zúčastním se debaty, ale Arny chtěl zas ňáký špeciality tak se to ve White Lines protáhlo.... :?
Doktůrku, Vy ste baron Prášil, že jo? Já mam v rajchu eště svý lidi, co se z gestapa nenpadně přesunuli do Stasi, a teď sem dostal na stůl hlášení, jak se v týhle době motáte kolem výroby superfosfátovejch hnojiv v Cottbusu a čucháte novej kšeft s jednim slovenskym inženýrem z StB za zádama všech. Přitom se děláte, že to sou je vejšplechty a že sou důležitější věci. Vy ste číman!

Ale abych jen neudával - na Slovensku jsou v náckovsý lsns nějakej táta i syn Kuffové a bráha táty je kněz, co si např. o homosexuálech myslí docela zajímavý věci. A pochopitelně projevil podporu bráchově a synovcově partaji. Ten táta a syn, to ani nevim, jestli myslej.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Štefan_Kuffa

https://sk.wikipedia.org/wiki/Marián_Kuffa

Takže bacha na drogy zadarmo vod příbuznejch z Levanty.
Naposledy upravil(a) Lipinski dne stř 03. čer 2020 3:29:03, celkem upraveno 3 x.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Lipinski »

prof. Braun píše: čtv 16. črc 2009 22:24:03To, že jsou v díle z roku 1968 vidět pražské budovy z pozdějších let, je chyba (ohlídat si to měl minimálně filmový architekt). I když je pravda, že v tomto případě to nebije do očí tolik jako pankrácké věžáky v retrokomedii Anděl svádí ďábla, odehrávající se v době první republiky...
To samý platí i o filmu Smrt černého krále. Je to v těch scénách kolem Moučkova baráku, jak tam večer jde spát Pépi Kapsa a Král tam pak přijde ráno s penězma.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 334
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Příspěvek od tajemník Šanda »

Na youtube se v říjnu objevil relativně zajímavý pořad: https://www.youtube.com/watch?v=iVoQPRFW2ck Odkazy na nevyřešené kauzy padesátých let ilustruje, mimo jiné, i "krvavá plánická pomsta", a to dokonce i se záběry z odpovídajícího dílu 30 PMZ. Autorem dokumentu je Petr Bahník.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Sachlova
čekatel SNB
Příspěvky: 9
Registrován: pát 11. čer 2021 10:18:15

Re: Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Příspěvek od Sachlova »

Doporučuji podívat se na Utajené příběhy českých dějin, 6. díl Prokletí štěchovického pokladu (Prima zoom). Je tam odkaz na díl Poselství z neznámé země. Docela zajímavé ;-)
Lenko, Leničko, říkal mi mockrát :stop:
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Příspěvek od heinrich »

Ttttatata tabák dáš?
Alvi
poručík
Příspěvky: 203
Registrován: úte 27. říj 2020 13:17:06

Re: Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Příspěvek od Alvi »

Děkujeme, zajímavé, jste bystrý, nestihl jsem to sem dát, také jsem koukal. Možná přidat i do sekce dílů - studna.

heinrich píše: stř 13. dub 2022 10:34:55 Kdo ještě neviděl - https://www.youtube.com/watch?v=TEyilEd1gjU
Odpovědět