Nejkovanější komunista a Největší imperialista v seriálu

Všeobecná diskuze o seriálu
Uživatelský avatar
Baresi
poručík
Příspěvky: 168
Registrován: stř 01. pro 2010 19:13:08
Bydliště: Cep 7 ,Třeboň

Re: Nejkovanější komunista a Největší imperialista v seriálu

Příspěvek od Baresi »

Taky jsem se chtěl nad tímto tématem zamyslet....Nějak pořád nemůžu vymazat z hlavy větu kterou mi řekl můj táta když jsem se ho ptal kdo je ten komunista ? Byl to zhruba rok 1986 a ptal jsem se proto že se o nich vyprávěli vtipy ale tajně...Na mou otázku mi byl popsán komunista osmdesátých a devadesátých let jako hajzl a prospěchář.Člověk který vše co má má jen díky stranické legitimaci a ne díky tomu co umí popřípadě co dokázal...Zkrátka a dobře svině.....Řekl jsem "tati ale děda je taky komunista"a nyní ta věta která mi příjde na mysl pokáždé když koukám na Honzíka,otec tenkráte pravil " děda je jinej komunista......Víš on zažil válku a po válce bylo takové nadšení a lidi byli rádi že můžou zase normálně žít chodit do práce atd..Děda to vždycky myslí dobře chodí na akci "Z" aby pomáhal lidem a nikdy svou příslušností nikomu neublížil naopak věří a vždy věřil že jde o dobrou věc..." No a proto já říkám není komunista jako komunista....A proto pro mne Kalina,Žitný,a hlavně Honzík tak nějak patří do té samé kategorie jako Děda...Nejprve bojovali proti gestapu za republiku...no a pak se ten jejich boj nějako zvrtnul měl stále stejnou taktiku boje jen ten nepřítel byl malinko jinej ....ale věřili stejně jako děda v dobro věci..."Jen ať si jdou ........"říká přeci Kalina...Jako zlom byl samozřejmně osmašedesátej...a ten jen dokazuje má slova..Kdo podle mne byl kovanej komouš zůstal (Stejskal) oproti tomu Ti špatní komunisti dostali padáka...Honzík ,Kalina ..no a Žitný ten raději zmizel....Takže kovanejch dobrejch komunistů tam máme několik ,počínaje starým Zemanem přes Mutla s Kalinou až po mladýho Zemana...No a těch sviní...Stejskal ,Ševčík a jim podobní a to hlavně proto že zradili v osuma šedesátým jinak Mirka jsem měl rád a nezasloužil si takovej konec...A impérialisti...Samozřejmně Bláha ,Hackl a jeho VL kumpáni a taky Daneš a jeho okolí...Jedna taková myšlenka ...Ten Daneš nevím proč ale něco mi říká že v reálu to má být p.Václav Havel ?
Někdo má rád černý a někdo zase blondíny ale mezi náma v barvě vlasů to není..
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Nejkovanější komunista a Největší imperialista v seriálu

Příspěvek od malej Míra »

Baresi píše:......Ten Daneš nevím proč ale něco mi říká že v reálu to má být p.Václav Havel ?
Nee. Už jsme to někdy někde řešili, že tomu tak není. Možná v rámci "syntézy" postav se v Danešovi objevují prvky Havla, ale skutečnou předlohou byl někdo jiný, musel bych to dohledat, ale třeba pomůže někdo, kdo ví z fleku... Asi bychom to měli doplnit i do sekce "Skutečnosti" na hlavních stránkách. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Nejkovanější komunista a Největší imperialista v seriálu

Příspěvek od Honza Zeman »

Profesor Braun to zminuje v tematu k Mimikram, ze Pavel Danes mel predstavovat spisovatele Jana Beneše. Osobne jsem byl tenkrat pritomen krtu knihy Daniela Ruzicky na jeho pozvani a prave i tam byl pritomen Jan Benes. I tohle tam o sobe zminoval. Dokonce pri obnovene premiere vysilani serialu na TV Prima v roce 2004 podal trestni oznameni. Vice se lze docist na strankach Totalita.cz a prilohy o serialu.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Baresi
poručík
Příspěvky: 168
Registrován: stř 01. pro 2010 19:13:08
Bydliště: Cep 7 ,Třeboň

Re: Nejkovanější komunista a Největší imperialista v seriálu

Příspěvek od Baresi »

Jako nováček,moc děkuji za Tyto pro mne velmi zajímavé informace..Nevím jestli Vás to provází také ale nějak mne nutí v seriálových osobách hledat osoby zkutečné :-)
Někdo má rád černý a někdo zase blondíny ale mezi náma v barvě vlasů to není..
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Nejkovanější komunista a Největší imperialista v seriálu

Příspěvek od malej Míra »

To si myslím, že je naprosto normální. Navíc uznávám, že Václav Havel je podstatně známější než Jan Beneš... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Baresi
poručík
Příspěvky: 168
Registrován: stř 01. pro 2010 19:13:08
Bydliště: Cep 7 ,Třeboň

Re: Nejkovanější komunista a Největší imperialista v seriálu

Příspěvek od Baresi »

Ještě v jedné věci by jste mi mohli poradit...V nedávné minulosti při uvedení seriálu na obrazovky provázela jednotlivé díly zajímavá diskuze,vlastně jakási knfrontace zkutečnosti s seriálem...Jsou někde tyto diskuse k zhlédnutí ? Děkuji
Někdo má rád černý a někdo zase blondíny ale mezi náma v barvě vlasů to není..
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Nejkovanější komunista a Největší imperialista v seriálu

Příspěvek od malej Míra »

Myslím, že bychom tady v těch tématech neměli dělat bramoračku, proto v této diskusi pokračujeme zde... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Mestrey
poručík
Příspěvky: 114
Registrován: pát 06. čer 2008 20:16:19
Bydliště: La Paz, Obispo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejkovanější komunista a Největší imperialista v seriálu

Příspěvek od Mestrey »

Jako opravdový komunista vystupuje Blanka Svobodová-Mutlová-Zemanová. To je jasný.
Imperialistu jsem nezaregistroval,ale jeden mě napadl : asi Spellman,takový představitel nové generace co střídá starou ligu typu MEstreye.
Hackl a spol to jsou jen postavy cizího boje.....
Wo ist der Kerl ??!!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Nejkovanější komunista a Největší imperialista v seriálu

Příspěvek od nalim159 »

Tak Spellmana já osobně vidím jako takového lepšího poskoka mistra Mestreye, prostě vedoucí archeologů s kořeny v CIA.
Hackl jen jako postava cizího boje? Pro mě je Arnie imperialista no. 1 ;) .
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Nejkovanější komunista a Největší imperialista v seriálu

Příspěvek od Arnold Hackl »

Děkuji Ti náčelníku, že ses mě zastal. :mrgreen:
Ono asi záleží, co si kdo pod slovem imperialista představí.
Já si myslím, že by to měl být člověk, který má nějaké vedoucí postavení.
A to buď v nějaké firmě nebo možná i v nějaké zpravodajské službě či v organizaci, která se snaží svrhnout komunistický režim.
Nebo alespoň jak se říkalo kdysi nějaký štváč, která se snaží svrhnout komunistický režim.
A tam mi tedy Spellman nepasuje - nic neřídí a komunismus má taky asi na háku.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Mestrey
poručík
Příspěvky: 114
Registrován: pát 06. čer 2008 20:16:19
Bydliště: La Paz, Obispo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejkovanější komunista a Největší imperialista v seriálu

Příspěvek od Mestrey »

Ale pánové, Hackl a imperialista? To byla jen prodloužená ruka nějaké zájmové skupiny z anglie. Jakmile měl jet mezi opravdové imperialisty z Ameriky do Franfurktu byl hned podělanej.
Spellman a archeolog? Možná jako krytí dobré , jinak střelec a navíc ho začala zajímat východní Evropa jak se zmínil Jirkovi.Ne ne , to byl agent CIA a myslím velká figura.
Wo ist der Kerl ??!!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Nejkovanější komunista a Největší imperialista v seriálu

Příspěvek od Arnold Hackl »

Akorát že ho z té východní Evropy zajímala akorát "Venus of Věstonice". :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Mestrey
poručík
Příspěvky: 114
Registrován: pát 06. čer 2008 20:16:19
Bydliště: La Paz, Obispo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejkovanější komunista a Největší imperialista v seriálu

Příspěvek od Mestrey »

Kolego, nechci citovat ale dovolím si malou repliku o Spellmanových spádech:
Hradec: ".. z jakého hlediska? Archeologického?"
Spellman: "...to taky."
Wo ist der Kerl ??!!
Uživatelský avatar
Leopold Fanta
čekatel SNB
Příspěvky: 8
Registrován: stř 09. úno 2011 21:12:37

Re: Nejkovanější komunista a Největší imperialista v seriálu

Příspěvek od Leopold Fanta »

Imperialista asi Arnie nebo básník Daneš a komunistka ,šéfka JZD Anka Šandová
Poslouchej ty spratku,tebe nesnáším,mě nikdo komandovat nebude, já nejsem žádnej tvůj překupník.
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: Nejkovanější komunista a Největší imperialista v seriálu

Příspěvek od xvladv »

Nejkovanější komunista v seriálu,je jich tam více.A vesměs za své přesvědčení položili život.Otec H.Zemana,Mutl,Vašek Kalina,Hradec a mjr.Zeman,který přežil.A největší imperialista je Arnold Hackl. :)
Přeneste palbu na mě.
Odpovědět