Výročí vysílání majora Zemana

Všeobecná diskuze o seriálu
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Výročí vysílání majora Zemana

Příspěvek od Elden »

Nevím, jestli už se to tu neřešilo někdy dřív, ale nikde jsem na to přes vyhledávání nenarazil:

Dnes je tomu 35 let, co měl v Československé televizi premiéru 1. díl seriálu Třicet případů majora Zemana - tedy 11. ledna 1976, u příležitosti 30. výročí vzniku Sboru národní bezpečnosti (SNB).

Dnešní datum je tedy dost velký důvod k oslavě, což je třeba zapít na nejbližším srazu ;)

Celý článek k výročí je zde (jsou to poslední čtyři odstavce textu): http://magazin.ceskenoviny.cz/kalendari ... dna/579793
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Výročí vysílání majora Zemana

Příspěvek od Honza Zeman »

Pane kolego, mate cist vsechny prispevky, predevsim ty od predsedy :D . V sekci Ostatni je tema Major Zeman v rozhlase, kam jsem neco napsal. Navic je dobre si obcas nacist i hlavni stranku webu... ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: Výročí vysílání majora Zemana

Příspěvek od xvladv »

Je už to hodně dlouho,ale pamatuji si to,když šel v televizi Major Zeman poprvé.Utíká to. :)
Přeneste palbu na mě.
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Výročí vysílání majora Zemana

Příspěvek od Elden »

Tak to se omlouvám, budu číst pozorněji. Bylo mi divné, že by taková událost nebyla známá :) Úvodní stránku načítám, ale mám asi uloženou starou verzi titulní stránky v cachi a pak nevidím zásadní věci :)
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Výročí vysílání majora Zemana

Příspěvek od Honza Zeman »

U prilezitosti tohoto vyroci se dnesni Nedelni Blesk venuje na ctyrech stranach i serialu. Hned v uvodu si ale sam pod sebou podrezal vetev: "Mladsi lide, kteri neznaji komunistickou propagandu (kterou serial obsahuje), jej povazuji za kultovni". Pokud se teda nekdo z nas povazujete za mladeho (ja treba ano :D ), tak jsme asi uplni blbci :o .
Jinak clanek obsahuje vsem zname informace, je to prakticky opsana kniha pana Ruzicky, i od nas se urcite cerpalo. Dal jsou uvedeny nazory na serial pana Brabce, pani Obermaierove a pana Jelinka. Pan Brabec o serialu pry uz nechce vubec slyset :D , tady bych pany redaktory uvedl na pravou miru: Jak od koho a jak pro koho.
Dal jsou pak uvedeny osudy pani Dolezalove, Williga, Veskrnove, Kaisera, Razlove a Zelezneho. Na posledni strane je pak nekolik odpovedi i pana Kubicka k dilu Studna.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Výročí vysílání majora Zemana

Příspěvek od Honza Zeman »

Jen pro poradek odkaz na clanek v Blesku o serialu k 35. vyroci uvedeni v televizi.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Výročí vysílání majora Zemana

Příspěvek od prof. Braun »

Nedělní Blesk jsem "prečítal" už v neděli. Ve většině souhlasím s předsedou. Nicméně jedno pozitivum na tom článku shledávám, a sice že ho můžeme brát jako potvrzení skutečnosti, že Vovka Železný skutečně hrál v 30PMZ. Pokud vím, dosud jsme to neměli za 100% potvrzené. Nebo se mýlím?
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Výročí vysílání majora Zemana

Příspěvek od huba.buba »

prof. Braun píše: na tom článku shledávám, a sice že ho můžeme brát jako potvrzení skutečnosti, že Vovka Železný skutečně hrál v 30PMZ. Pokud vím, dosud jsme to neměli za 100% potvrzené. Nebo se mýlím?
No :) - připadá mi to , jako bych to už před pár lety četl v trošku jiné podobě z bratrského deníku Aha! Vesměs jsou to posbírané informace od nás. Pochybuju , že by autor článku si dal práci s tak přesnou analýzou. Jednoduše oprášil už jednou napsané. A ty bláboly viz. např. pan Brabec?? K smíchu! :lol: Když teď panu Brabcovi zavolám , tak se vsadím , že v tom , co v tomto článku je jím ,,citováno,, nemá namočenej ani jeden prst. Nebo varianta druhá , že by jsme před měsícem seděli v restauraci u majora Zemana s nějakým dvojníkem.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Baresi
poručík
Příspěvky: 168
Registrován: stř 01. pro 2010 19:13:08
Bydliště: Cep 7 ,Třeboň

Re: Výročí vysílání majora Zemana

Příspěvek od Baresi »

Snad nechcete brát Blesk jako něco (ani nevímjak to pojmenovat) co by mělo přinášet seriozní informace.....? :shock: Jen ty příběhy postav....Takových pánů herců ve významných rolích a oni vyberou toto...Vždy když řeším tento komunisticko-demogratický konflikt vybaví se mi p.Brzobohatý ve filmu Všichni dobří rodáci se vracejí.....
Někdo má rád černý a někdo zase blondíny ale mezi náma v barvě vlasů to není..
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Výročí vysílání majora Zemana

Příspěvek od Honza Zeman »

A mame tady dalsi sdelovaci prostredek, ktery pripomina toto vyroci, byt opravdu dost zvlastnim pristupem. Casopis Instinkt ve svem poslednim cisle, ktere vyslo vcera, uvadi tento hodne podivny text a zrejme ho nemysli vazne. Udajne kdysi v dobach fungovani radia Limonadovy Joe se jakysi pan Lumir Tucek a Dusan Vselicha pokusili novymi dialogy predabovat puvodni serial a uvest ho v televizi. Z toho ale seslo kvuli autorskym pravum, nakonec vznikl nejaky dokument "Konecne pravda" a pri tvorbe tohoto dila autori objevili puvodniho scenaristu serialu, jakehosi Frantiska Sipala, ktery serial napsal v roce 1968 a chtel v nem ukazat pravdive praci Bezpecnosti, a jak komuniste drzi narod v klestich. Serial se pry tak natocil, ale u schvalovacky to neproslo, naopak si ho soudruzi "predabovali podle sveho" a vznikl nynejsi rudy paskvil :D .
Treba v dilu Mimikry byl podle pana Sipala Kajik Vondrich chudak nemocny cukrovkou, ktery si mel pichat inzulin a ne drogovy dealer....

No celkove ten clanek stoji tak za odplivnuti, nejspis to ma slouzit jako recese, kterou se autor clanku ohani, pokud mluvi o fanklubu, kde se sdruzuji fandove :roll: . Prinesu ho na nejaky sraz a muzete se pokochat, kolegove, recesiste :x :shock: :lol:
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Výročí vysílání majora Zemana

Příspěvek od Dobesch »

Pokud se kolem toho mota Lumir Tucek (ted je casto k videni v Na stojaka), tak bych to jako recesi bral.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Výročí vysílání majora Zemana

Příspěvek od nalim159 »

Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Výročí vysílání majora Zemana

Příspěvek od malej Míra »

Zmíněný článek jsem si se zájmem přečetl. S nadhledem jsem se pobavil, nicméně jedna věc mě zaujala a to autentická fotografie z oné slavné besedy, která předcházele první porevoluční repríze v r. 1999 na ČT1. Je na ní vidět moderátor Marek Wolner, člen "bojovníků za svobodu", paní Obermajerová a dotyčný nám neznámý tehdejší fanoušek 30PMZ, snad z Brna... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Výročí vysílání majora Zemana

Příspěvek od knihomol »

Náhodou, pánové, na netu jsem si tehdy tuto parodii, kdy byl seriál nadabován v opačném duchu - krutí policisté a hodní členové kapely Mimikry - pouštěl a královsky jsem se bavil, bohužel šlo o datový proud zabezpoečený proti stažení do počítače a stránky posléze zmizely, takže od té doby marně tuhle parodii hledám...
Hajný Bosák
strážmistr
Příspěvky: 32
Registrován: pát 27. čer 2008 15:34:34

VŘSR nebyla v říjnu, Lenin se jmenoval Uljanov ...

Příspěvek od Hajný Bosák »

... a Major Zeman byl na obrazovky POPRVÉ UVEDEN ne v lednu 1976, ale již v dubnu 1975. Nějak se mi nezdála ta premiéra ke Dni SNB, neboť SNB vznikl již 17.4.1945 v Košicích. Navíc jsem měl pocit, že jsem Zemana viděl již dřív a nemýlil jsem se. Poprvé se Jan Zeman na obrazovkách zaskvěl dne 18.dubna 1975 ve 20,15 na I.programu ČST v předpremiéře jednoho z již dokončených dílů jako připomínka 30.výročí vzniku SNB. Jako důkaz přikládám fotokopii z dobového programového týdeníku. Pro naše vědecké bádání je to jistě velice zajímavý fakt.
Přílohy
Zeman.jpg
Zeman.jpg (147.2 KiB) Zobrazeno 6325 x
To jste nemusel, pane Mutl ...
Odpovědět