Výročí vysílání majora Zemana

Všeobecná diskuze o seriálu
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

výročí vysílání majora Zemana

Příspěvek od Salaba »

Hajný Bosák píše:... již v dubnu 1975... přikládám fotokopii z dobového programového týdeníku
Bravo pane kolego, skvělá badatelská práce! Co Vy tam všechno v té svojí hájence nenajdete... :D ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Výročí vysílání majora Zemana

Příspěvek od Honza Zeman »

Dobry ulovek pane kolego, to lednove vyroci je tedy asi brano az jako pravidelne uvadeni serialu v televizi.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Výročí vysílání majora Zemana

Příspěvek od malej Míra »

Ještě by mě zajímalo, který že to byl onen pilotní díl, který byl dán k dispozici divákům takto s předstihem? Snad hned ten první? ;)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Výročí vysílání majora Zemana

Příspěvek od Arnold Hackl »

Ano, podle knihy Daniela Růžičky to měl být první díl.
A prý měl velký úspěch. :mrgreen:
Taky musím poděkovat panu hajnému za jeho excelentní archiv, díky kterému teď víme, že to bylo právě 18. dubna ve 20:15.
To neuvedl ani Daniel Růžička, ten napsal jen "v dubnu". :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Výročí vysílání majora Zemana

Příspěvek od nalim159 »

A navíc se můžeme podívat na skladbu vysílání ČST. Od současnsoti se to moc neliší, jen ten hokej se teď pořádá koncem května :mrgreen: .
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Výročí vysílání majora Zemana

Příspěvek od Dobesch »

malej Míra píše:Ještě by mě zajímalo, který že to byl onen pilotní díl, který byl dán k dispozici divákům takto s předstihem? Snad hned ten první? ;)
No na ten prvni bych moc nesazel - V.Fiala napsal z knih jen Smrt u Jezera .. i kdyz by to mohl byt, ale je uveden jako autor nametu. Ale spis bych videl ten druhy kdyz na namet povidku napsal O. a pak to vypada na Ž(elezny) a ten je podepsan pod Vyznavacema ohně ... a je fakt, ze pokud to melo bejt spis k bezpecnosti, tak mozna spis ta 2 Uz je tam bezpecnost, je to hezky ponury, akcni ..boj pro SS ...jako ochutnavka si myslim ze lepsi nez Smrt u Jezera
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Výročí vysílání majora Zemana

Příspěvek od Arnold Hackl »

Daniel Růžička ve své knize píše : "televizní diváci shlédli úvodní díl seriálu".
Já se tedy domnívám, že šlo o Smrt u jezera.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Hajný Bosák
strážmistr
Příspěvky: 32
Registrován: pát 27. čer 2008 15:34:34

Re: Výročí vysílání majora Zemana

Příspěvek od Hajný Bosák »

Podle autorské dvojice Kovář-Fiala by mělo opravdu jít o Smrt u jezera (viz přehled dílů), ale s výrobou kopií tehdy byly značné potíže a kdoví, jaký díl tehdy laboratoře Barrandov dodaly jako první. Pořad totiž mohl být zařazen do vysílání (výročí nepočká), aniž byl fyzicky k disposici. Prošel jsem dubnová Rudá práva z roku 1975 od 12.4. den po dni, ale kromě recenze jsem nenašel jedinou zmínku o názvu dílu.
Přílohy
RECENZE.jpg
RECENZE.jpg (140.19 KiB) Zobrazeno 3603 x
To jste nemusel, pane Mutl ...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Výročí vysílání majora Zemana

Příspěvek od malej Míra »

Bravo, pane kolego. Vy tady taháte takovéhle "klenoty" jak králíky z klobouku. K obsahu článku: takovéhle mistrovství v tom, jak popsat kus papíru a nic neříct, to už se dneska vidí málo. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Výročí vysílání majora Zemana

Příspěvek od Honza Zeman »

Neco podobneho mame i na webu v sekci Z Tisku, ale je pravda, ze tohle je nejstarsi z objevenych.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět