Přestřelky, střelba, zásahy

Všeobecná diskuze o seriálu
Uživatelský avatar
Manitoba
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: sob 31. kvě 2008 17:02:41
Bydliště: Nákladní prostor lodi Morava

Přestřelky, střelba, zásahy

Příspěvek od Manitoba »

Jaké jsou vaše oblíbené přestřelky a střelby v seriálu???
Podle mě jistě napínavá přestřelka je Poselství z neznámé země. Sice možná trošku dlouhá, ale když jsem to viděl poprvé Jirka, Spellman, zoufalý Mestrey a přelety vrtulníku tak sem byl fakt napnutej do poslední chvíle.
Naopak střelba Láďa, Kufa, Žitný a spol. mě vždy rozesměje.
Nebojte se točo bude
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Přestřelky, střelba, zásahy

Příspěvek od heerec123 »

Pěkně udělaná je scéna po střelbě ve škole ve Vrah se skrývá v poli. Myslim, že ve svý době to muselo bejt docela působivý. Potvrdilo se mi to, když mi Petr Oliva (Karel Mutl), vyprávěl, že se tam z toho pohledu někomu udělalo špatně. Je vidět, že lidi bez netu, bulváru a tv zpráv fakt vydrželi míň...
Uživatelský avatar
Manitoba
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: sob 31. kvě 2008 17:02:41
Bydliště: Nákladní prostor lodi Morava

Re: Přestřelky, střelba, zásahy

Příspěvek od Manitoba »

heerec píše:Pěkně udělaná je scéna po střelbě ve škole ve Vrah se skrývá v poli. Myslim, že ve svý době to muselo bejt docela působivý. Potvrdilo se mi to, když mi Petr Oliva (Karel Mutl), vyprávěl, že se tam z toho pohledu někomu udělalo špatně. Je vidět, že lidi bez netu, bulváru a tv zpráv fakt vydrželi míň...
To byla celkem pěkně udělaná scéna, ale v některých dílech teda tragédie střelba bez krve a dokonce ani díra v oblečení. :?
Nebojte se točo bude
Uživatelský avatar
Džarda
strážmistr
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 29. kvě 2008 15:44:10

Re: Přestřelky, střelba, zásahy

Příspěvek od Džarda »

Přestřelka ve vyznavačích ohně (svobodovci proti bývalým ss) je taky velmi povedená ...A strážmistr Vydra se svým držením zbraně podle příručky je neopakovatelný ... ;)
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Přestřelky, střelba, zásahy

Příspěvek od Willy Kleiber »

heerec: Jako že se udělalo špatně komu? Divákům nebo někomu ze štábu při natáčení? To je moc zajímavé, slyšet informace přímo od účastníků :shock:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Přestřelky, střelba, zásahy

Příspěvek od heerec123 »

Willy Kleiber: Jednomu herci, když přišel na plac a uviděl krví pocákanou zeď s dírami po střelách a zakrvácený umyvadlo. Zřejmě slabší povaha... :) Na druhou stranu, něco podobnýho se taky přihodilo (dokonce několika lidem) při natáčení scény s letadlem v Sanitce. Musím přiznat, že v tomhle případě to úplně chápu.
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Přestřelky, střelba, zásahy

Příspěvek od Willy Kleiber »

heerec píše:Jednomu herci, ...
Souhlas! Na tu Sanitku nemám nervy taky, tam je to naprosto naturalisticky podáno...brrr
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Jirka
strážmistr
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:25:25
Bydliště: Centrální sklad obuvi, Gottwaldov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestřelky, střelba, zásahy

Příspěvek od Jirka »

Zeman je pěkný sadista. V posledním díle ve starožitnictví prostřílel člověku několikrát obě nohy :twisted:
„Šaráda pokračuje“
Uživatelský avatar
Manitoba
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: sob 31. kvě 2008 17:02:41
Bydliště: Nákladní prostor lodi Morava

Re: Přestřelky, střelba, zásahy

Příspěvek od Manitoba »

Jirka píše:Zeman je pěkný sadista. V posledním díle ve starožitnictví prostřílel člověku několikrát obě nohy :twisted:
Přesně zákeřňák jeden a to ještě netušíme co mu pak udělal bezcitný Láďa při převozu :D
Pro mě je taky nezapomenutelná scéna zastřelení Rudiho Mauera zákeřná střelba a jeho následná smrt která ho zkroutila uplně speciálně :D
Nebojte se točo bude
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Přestřelky, střelba, zásahy

Příspěvek od Salaba »

Jj, vždycky mě napadne, jak Petr Haničinec ten pád po přesném zásahu Vaškem Kalinou skvěle zahrál...možná i to byl důvod zařadit onu scénu do sestřihu úvodní znělky ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Přestřelky, střelba, zásahy

Příspěvek od Willy Kleiber »

Džarda píše:Přestřelka ve vyznavačích ohně...
Ta je dobrá, ale fór je v tom, že vždycky vidíš střílet jen jednu stranu, nikdy není celkový záběr. Proč?
Opět byl použit filmařský trik, protože dispozičně nejsou brány na Líšně proti sobě, ale kolmo, a z této pozice by na sebe obě strany ani neviděly :lol:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Nalivaj
čekatel SNB
Příspěvky: 1
Registrován: sob 12. črc 2008 8:52:41

Re: Přestřelky, střelba, zásahy

Příspěvek od Nalivaj »

Osobně mne fascinuje ve 14. díle (Konc velké šance) Bláhova střelba na Zemanovu Lídu a následně na Zemana. Dva rychlé výstřely z Bláhovi zbraně považuji za hodně nepravděpodobné.
Nebyla to totiž samonabíjecí zbraň, nabíjet se musela ručně.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Přestřelky, střelba, zásahy

Příspěvek od Honza Zeman »

Nalivaj píše:Dva rychlé výstřely z Bláhovi zbraně....
Viz tema v teto sekci Strelne zbrane a prispevek od Dzardy, kde je i foto, opravdu unikatni druhy vystrel :)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Mestrey
poručík
Příspěvky: 114
Registrován: pát 06. čer 2008 20:16:19
Bydliště: La Paz, Obispo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestřelky, střelba, zásahy

Příspěvek od Mestrey »

mě se líbí střelba v rubínových křížích na konci . Picne si i Kalina (myslím jedinkrát v seriálu) a hned do černého ( tedy do Rudyho :-)) :D
Wo ist der Kerl ??!!
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Přestřelky, střelba, zásahy

Příspěvek od Hanele »

Willy Kleiber píše:heerec: Jako že se udělalo špatně komu? Divákům nebo někomu ze štábu při natáčení? To je moc zajímavé, slyšet informace přímo od účastníků :shock:

Willy Kleiber: Jednomu herci, když přišel na plac a uviděl krví pocákanou zeď s dírami po střelách a zakrvácený umyvadlo. Zřejmě slabší povaha...

Ano, tuhle informaci nám potvrdil i pan Pohan, dokonce i se jménem konkrétního herce, kterému se udělalo zle... v seriálu je to docela tvrďák a v reálu to s ním tady zamávalo ;)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Odpovědět