Byl by seriál působivější ČB anebo tak, jak je - BAREVNÝ?

Všeobecná diskuze o seriálu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Holka z letiště
strážmistr
Příspěvky: 64
Registrován: stř 31. bře 2010 12:16:22
Bydliště: t.č. Praha
Kontaktovat uživatele:

Byl by seriál působivější ČB anebo tak, jak je - BAREVNÝ?

Příspěvek od Holka z letiště »

Dovolím si založit toto nové téma, pokud bude pro ostatní takříkajíc "fresh" a zajímavé.

Na mě působí některé filmy jako Spalovač mrtvol, Strach, Po stopách krve lépe, když jsou černobílé. Je to takové víc ponuré, temné, vyniknou kontrasty například. Ale i barevné filmy můžou působit děsivě. Hitchcock natočil mistrovské Psycho ČB, i když předtím skoro všechny filmy barevně, včetně Ptáků, Vertiga aj.

Kdybych si měla představit, že Honza bude ČB, nebyl by víc působivý? Nebyl by víc děsivý? Nezapsal by se víc jako dobrá detektivka, dobrý horor anebo dobrý politický kabaret? To je otázka... Asi bychom přišli o všechnu tu barvu - třeba na moři, na Kubě nebo prostě jen ten občasný ruměnec na Lídině tvářičce. :lol:

Já hlasuji tak, že bych chtěla vidět tu černobílou verzi - a já jí vlastně mohu vidět! Když si vypnu barvy u monitoru! :D
Vy musíte být sexy! Rozumíte! Sexy!! Jinak je všechno v hajzlu!!!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Byl by seriál působivější ČB anebo tak, jak je - BAREVNÝ?

Příspěvek od Honza Zeman »

Velmi zajimavy napad, tohle me ani nikdy nenapadlo, pustit si nejaky dil cernobile. Ted jsem si zkusmo stahnul barvy v prehravaci v PC a dily vypadaji dobre. Urcite jsem pro, abychom si nekdy pri projekci pustili dil bez barvy, zvlast ty "silnejsi", jako treba Vyznavaci, Rubinove krize, Kvadratura....

Duvod, proc byl serial natacen do barvy je nasnade, melo jit o "poctu" SNB, tak to asi muselo dobre vypadat. Na druhou stranu treba serial "Hrisnaku" si ani barevny nedovedu predstavit, stejne jako zminovane detektivky.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Byl by seriál působivější ČB anebo tak, jak je - BAREVNÝ?

Příspěvek od nalim159 »

Myslím, že to je hlavně věc zvyku. Hříšňáci jsou čb, a zdá se nám to tak samozřejmé, ale čtyři celovečerní filmy jsou v barvě, a to se nám zdá taky samozřejmé.

Navíc bych řekl, že první desítka Majora se točila na nějaký jiný materiál, protože tam ty barvy nejsou tak jasné a plné, místy to je "skoro čb", viz právě Vyznavači nebo Loupež.

No a třeba právě Kvadratura mi sedí víc v barvě, čb bych ji ani vidět nechtěl.
Naposledy upravil(a) nalim159 dne pon 06. srp 2012 14:48:44, celkem upraveno 1 x.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Byl by seriál působivější ČB anebo tak, jak je - BAREVNÝ?

Příspěvek od malej Míra »

No, protože moji rodiče se stali majiteli BTV až v roce 1989, tak jsem první reprízu 30PMZ "v barvě" až v roce 1999 na ČT1. Dovedu si docela dobře představit seriál ČB, takové díly jako Vyznavači, Bestie, Kvadratura a Studna byly velmi působivé už tehdy, ale asi bych už dnes zůstal u barvy... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Byl by seriál působivější ČB anebo tak, jak je - BAREVNÝ?

Příspěvek od Dobesch »

No co se duvodu k barevnosti serial tyce - uvedomme si, ze se jednalo o televizni projekt a televize zacala vysilat v barve az od roku 1973 a to jeste omezene na 2. programu a na programu prvnim az od roku 1975 -- je tedy dost mozne ze krom oslavy SNB mohl byt serial pouzit i jako takova prvni vlastovka toho, ze sme zase o krucek dal (no sice tehdy mezi lidmi asi nebyly barevne televizory,a le to je asi jedno). Stejne tak byl televiznim projektem serial o Hrisnych lidech. Oproti tomu 4 filym s radou Vacatkem sly do kin, takze se tocilo v barve ...no a opet televizni Stedry den je opet jen CB. Jinak tehdy se bezne delalo to, ze jinak barevne filmy co v kinech sly barevne se pro televizi prepisovaly jen CB (napr. puvodni verze Sedmi Statecnych s puvodnim nejlepsim brnenskym dabingem navic zparchantela do 4:3).

Jinak je uzasne sledovat, ajk pan reziser a cely jeho team dokazal prejit od CB k Barve -- preci jen kazdy material ma sva specifika a vyzaduje trosku jine sceny a postupy. Perlickou je trebaskutecnost, ze kdyz se po revoluci natacel film Postel, tak se musel prizvat kameraman ze zahranici, protoze zadny z nasich borcu nebyl schopen (nemel zkusennosti) s natacenim na Cernobile CInemaScope
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Byl by seriál působivější ČB anebo tak, jak je - BAREVNÝ?

Příspěvek od prof. Braun »

Vzhledem k tomu, že pocházím ze Žižkova a už něco pamatuju, tak já majora Zemana viděl poprvé taky na černobílý televizi - a jak jsem tím, panečku, dodneška poznamenanej! :lol: Černobílá Studna je ještě hororovější než barevná.
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Byl by seriál působivější ČB anebo tak, jak je - BAREVNÝ?

Příspěvek od malej Míra »

Se začátkem barevného vysílání v ČST se určitě počítalo ve vlastní tvorbě už dlouho dopředu, Chalupáři, Byl jednou jeden dům a další se točily už předem v barvě. Ikdyž nutno dodat, že se jedná často o díla, která si nechávala ČST natočit Filmovým Studiem Barrandov, kde se točilo často na barevný film... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět