Kouření postav v seriálu

Všeobecná diskuze o seriálu
Uživatelský avatar
Sestra Marie
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: ned 24. úno 2013 15:20:50
Bydliště: Olomouc

Re: Kouření postav v seriálu

Příspěvek od Sestra Marie »

Vlákno věnující se alkoholu tady není? To by nebylo marné :)
... Bůh tomu chtěl...
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Kouření postav v seriálu

Příspěvek od Hanele »

Samostatné vlákno ne, ale už se to tu jednou probíralo v chytácích...
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Kouření postav v seriálu

Příspěvek od Lipinski »

Cigára maj estetickou kvalitu, to je jasný. Kouř v potemnělým promítacím sále v KŽ vypadá na filmu skvěle, kouření asi pomáhá při přemejšlení. Když jsem ale šel za mámou do práce a v kanclu hulilo šest lidí, už to tak estetický nebylo.

Myslim, že i chrup většiny herců i lidí v tý době nes zjevný stopy po působení tabáku. U vraha jako Šmíd mi to nevadí, u Drahuše Maxový dost. Ale patří to k době, maj to i francouzský herci, byly prostě trochu jiný kritéria na vzhled.

Úplně nejlepší mi připadá, když si před první hodinou v Marečku, podejte mi pero Kroupa st. přisedá k Plhovi a v pozadí přejde chlápek s cigárem v puse. Ve škole!
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
KarlikovaP
čekatel SNB
Příspěvky: 2
Registrován: úte 19. dub 2016 9:17:29

Re: Kouření postav v seriálu

Příspěvek od KarlikovaP »

To se mi zdá i na tu dobu přehnané. Tedy alespoň za nás v sedmdesátých letech se už ve škole kouřit nesmělo ;-)
Naposledy upravil(a) KarlikovaP dne pon 26. zář 2016 18:03:43, celkem upraveno 1 x.
30 případů majora Zemana je hra stejně skvělá, jako seriál.
Uživatelský avatar
Vondra
strážmistr
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 14. srp 2008 14:42:00

Re: Kouření postav v seriálu

Příspěvek od Vondra »

Lipinski píše:Cigára maj estetickou kvalitu, to je jasný. Kouř v potemnělým promítacím sále v KŽ vypadá na filmu skvěle, kouření asi pomáhá při přemejšlení. Když jsem ale šel za mámou do práce a v kanclu hulilo šest lidí, už to tak estetický nebylo.

Myslim, že i chrup většiny herců i lidí v tý době nes zjevný stopy po působení tabáku. U vraha jako Šmíd mi to nevadí, u Drahuše Maxový dost. Ale patří to k době, maj to i francouzský herci, byly prostě trochu jiný kritéria na vzhled.

Úplně nejlepší mi připadá, když si před první hodinou v Marečku, podejte mi pero Kroupa st. přisedá k Plhovi a v pozadí přejde chlápek s cigárem v puse. Ve škole!
Eva Hudečková měla už v 26 letech zjevný stopy působení tabáku na chrup??
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Kouření postav v seriálu

Příspěvek od Lipinski »

[/quote]Eva Hudečková měla už v 26 letech zjevný stopy působení tabáku na chrup??[/quote]

Zdá se mi, že dost, v tý scéně, jak ji Lída navštíví, je to vidět. Může to bejt i kafem, nečistily se tolik zuby jako dneska, všechno se všim.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Kouření postav v seriálu

Příspěvek od heinrich »

KarlikovaP píše:To se mi zdá i na tu dobu přehnané. Tedy alespoň za nás v sedmdesátých letech se už ve škole kouřit nesmělo ;-)
Ještě na začátku 80.let směli "večerní" studenti kouřit v kuřárnách v budově školy. Ale ve třídách samozřejmě ne.
Ttttatata tabák dáš?
Uživatelský avatar
Antonín Drábek
poručík
Příspěvky: 256
Registrován: stř 04. pro 2019 22:48:13
Bydliště: Buštěhrad

Re: Kouření postav v seriálu

Příspěvek od Antonín Drábek »

S vyse zminovanym "estetickym" vyznamem koureni by se dalo souhlasit, asi to vypadalo jakoze huste. Ja si jen vzdycky rikam, jak to vsude okolo tech kuraku muselo smrdet. Nabytek, sedacka, potahy, koberce, zavesy, zaclony, obleceni... no humus nepredstavitelnej, v podstate nevyvetratelnej smrad. A kourili ve scenach uplne vsichni. Cest nacelnikovi sifreru :)
Von měl klobouk, starej, zelenej jakoby, jako maj haj... jako mysliveckej, jakoby, a vůbec ho nesundal z hlavy. A voči... ty byly divný. Takový... vostrý!
Odpovědět