Historie.cs

Všeobecná diskuze o seriálu
Odpovědět
Hombre
bývalý předseda - na odpočinku

Historie.cs

Příspěvek od Hombre » čtv 15. říj 2015 14:46:11

V úterý se mnou proběhlo natáčení do tohoto diskuzního pořadu, kdy jsem byl osloven tvůrci, abych něco pověděl o fanklubu, protože se jeden díl bude věnovat právě našemu seriálu. Natáčeli jsme v obci Vojkov, zrovna v úterý, když byla ta největším zima, takže snad z toho půjde něco použít :P . Kdo tento pořad nezná, tak se jedná o studiovou diskuzi historiků o různých obdobích našich dějin, u toho se objevují prostřihy na různé filmové ukázky atd. Tak to zřejmě bude i tentokrát. Vysílat by se mělo asi 7.11.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......

Elden
kapitán

Re: Historie.cs

Příspěvek od Elden » pát 16. říj 2015 10:52:38

Tak to je skvělé. Díky za zprávu, to si nenechám ujít.

Fredy
kapitán

Příspěvek od Fredy » pát 16. říj 2015 20:12:22

Paráda předsedo!Už si začínám programovat DVD rekordér! 8-)
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."

Bína
kapitán

Příspěvek od Bína » pon 09. lis 2015 19:48:01

V sobotu 7.11.15. to šlo ve 21.05 na ČT 24. Kdo neviděl možné dohledat někde v ivysíláníČT.
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!

fotograf Pospíšil
strážmistr

Příspěvek od fotograf Pospíšil » úte 10. lis 2015 7:18:21

"Když se chceš pomstít živým, podřežeš jim stromy... Ale když podřežeš lidi, podřezávat stromy je už zbytečný...."

Přemek77
strážmistr

Příspěvek od Přemek77 » stř 11. lis 2015 9:56:09

Kde je asi konec družební kronice? :)
mjrZeman2.jpg
mjrZeman2.jpg (55.24 KiB) Zobrazeno 2536 x
"Ve vlastních názorech se shodnu s každým." (Ivan Kraus)

Hermine von Paulsen
kapitán

Příspěvek od Hermine von Paulsen » pát 26. srp 2016 12:04:49

Hombre píše:V úterý se mnou proběhlo natáčení do tohoto diskuzního pořadu, kdy jsem byl osloven tvůrci, abych něco pověděl o fanklubu...Kdo tento pořad nezná, tak se jedná o studiovou diskuzi historiků o různých obdobích našich dějin, u toho se objevují prostřihy na různé filmové ukázky atd. ....
Ja som to nasla dnes tu: https://www.youtube.com/watch?v=h9Lj1rXmLik , hned som si to i cele pozrela a pekne ste tam hovorili Hombre. :)

Co sa tyka diskusie, Daniel Ruzicka a Vladimir Kucera na mna posobili zosnurovano a uzkoprso, tendencne.

Naopak velmi inovativne, k veci a mudro hovoril historik Kamil Cinatl najme v case 13:25-14:45 dalej 15:20 az 15:53 Voci Kucerovmu vyroku v case 43:50 ktory sa tykal Zeny za pultom, Cinatl velmi trefne reagoval 44:10-45:03.

Historik Petr Bednarik mal tiez pocas celej relacie realisticky pohlad, ale samozrejme co sa tyka nejakych prognoz do buducnosti v zavere relacie, to si mohol odpustit, nakolko ma vediet, ze on ako historik nema kristalovu gulu na predpovedanie buducnosti, dokonca aj u profesionalnych prognostikov a sociologov doteraz vzdy cas ukazal, ze sa mylili, a nastalo v spolocnosti to, co nikto z nich nepredpokladal.

FANYNKA AGENTA BLÁHY
strážmistr

Příspěvek od FANYNKA AGENTA BLÁHY » čtv 01. pro 2016 12:10:01

Mě docela zarazila informace o tom, že se přesně neví kteří vokalisté nazpivaly Bič Boží!
Vedou se spekulace.
Já jsem z Jihlavy, jestli to víte.... A byly jsme krajani se Standou...

spravodajca
poručík

Příspěvek od spravodajca » pon 02. led 2017 13:55:57

Je tam veľa zaujímavých momentov. Historik Kamil Cinatl ma zaujal, keď povedal, že používa ukážky zo starších filmov vo výuke, a pobavil, keď povedal, že keď premietol študentom ukážku z filmu Ján Roháč z Dubé, aby podnietil diskusiu o bitke pri Lipanoch, tak mu odkázali, že je to z Pána prsteňov.

Ale ako píšem, v tejto časti historie.cs je veľa zaujímavých myšlienok.
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..

Hermine von Paulsen
kapitán

Příspěvek od Hermine von Paulsen » pon 02. led 2017 14:39:42

FANYNKA AGENTA BLÁHY píše:Mě docela zarazila informace o tom, že se přesně neví kteří vokalisté nazpivaly Bič Boží!
Vedou se spekulace.
Nebude to nieco podobne ako ked kadejaki spevaci naspievaju napr. tych modrych smolkov, zmodifikuju im hlasy a zmluvne su viazani, ze nesmu svoju identitu prezradit? Asi nie. Skor by som povedala, ze ti vokalisti mlcia, lebo sa nazdavaju, ze by im to mohlo poskodit karieru, alebo popularitu. Z toho by sa dalo snad usudit, ze to boli ludia, ktori dodnes su aktivni v "show-biznise". Nevidim dovod preco by sa obycajny Janko Mrkvicka, k tomu nechcel hlasit.

Hanele
pokladník fanklubu

Příspěvek od Hanele » pon 02. led 2017 15:48:42

Hermine von Paulsen píše: Skor by som povedala, ze ti vokalisti mlcia, lebo sa nazdavaju, ze by im to mohlo poskodit karieru, alebo popularitu. Z toho by sa dalo snad usudit, ze to boli ludia, ktori dodnes su aktivni v "show-biznise".
Já se obávám, že ti lidé - vzhledem k době, která od natáčení uplynula - už dnes mají pěveckou kariéru dávno za sebou a mají zcela jiné starosti... ;-)
Důvod je myslím úplně jiný - tehdy se tak neřešilo, kdo konkrétně nazpíval či nahrál určitý filmový part, podstatný byl autor hudby (v našem případě Zdeněk Liška), případně celé hudební těleso a jeho dirigent (obvykle FISYO a Belfín, Koníček, Klemens nebo jiné známé jméno).

Mluvili jsme kdysi s Martinem Rudovským, archivářem FOKu, který se hudbou Zdeňka Lišky detailně zabývá, a ten nám řekl, že u Biče božího nejsou dochovány žádné záznamy o tom, kdo tuto píseň nahrál či nazpíval... Rozhodně se tehdy nepředpokládalo, že se píseň stane takovým kultem a nebyl důvod to zaznamenávat :njn:
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."

Hermine von Paulsen
kapitán

Příspěvek od Hermine von Paulsen » pon 02. led 2017 21:12:47

Hanele píše: Já se obávám, že ti lidé - vzhledem k době, která od natáčení uplynula - už dnes mají pěveckou kariéru dávno za sebou a mají zcela jiné starosti... ;-)
...u Biče božího nejsou dochovány žádné záznamy o tom, kdo tuto píseň nahrál či nazpíval...
Je mi to jasne, ale predsa, ti ludia fyzicky existovali, sa mi zda divne, ze nikomu sa za tie roky nepochvalili, ze si tam zaspievali. Bolo to kultove uz i pred 25-imi rokmi. Aj keby to hovorili len vo svojom okoli, mundpropaganda by sa rozsirila. Ale vyzera to, akoby sa prave chvalit nechceli. Skoda.

Odpovědět