Chytáky

Všeobecná diskuze o seriálu
Odpovědět
Hanele
pokladník fanklubu

Re: Chytáky

Příspěvek od Hanele » čtv 29. zář 2016 15:41:54

OK, o nic nejde, jen je to skutečně odvážná hypotéza... ;-)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."

heinrich
poručík

Příspěvek od heinrich » čtv 29. zář 2016 15:52:44

Hanele píše:OK, o nic nejde, jen je to skutečně odvážná hypotéza... ;-)
Jako bych nic nenapsal :spam:
Ttttatata tabák dáš?

nalim159
major

Příspěvek od nalim159 » čtv 13. říj 2016 8:25:51

malej Míra píše:Tak teď jsem z toho poněkdu zmatený, jedná se o dva výskyty, nebo myslíme jeden a ten samý (Bláha-Šimek v LdH)?
Já bych to tedy s dovolením uzavřel :)

Chatrč č. 1: https://youtu.be/WOyFbbK4GWg?t=52m40s
Chatrč č. 2: https://youtu.be/ssHbu2eEE0s?t=32m30s
Ale, čože...? Na návštěve?!

malej Míra
předseda

Příspěvek od malej Míra » pon 17. říj 2016 20:13:15

No skvěle, tak jsme se po půlroce dozvěděli správné řešení. Vítám Tě, Nalime, znovu mezi námi... :halo:
Mám ti ukázat jak plave?

Lipinski
major

Příspěvek od Lipinski » pon 17. říj 2016 20:33:55

Jo, já moc děkuju, než jsem to napsal, nezaznamenal jsem si to a ty Modrý světla zapomněl. Dobrý je, že to v obou případech říká Bláha - jednou postava a jednou herec.

A ještě jeden chyták mam, tentokrát to vim přesně. Možná už to tu teda bylo, tak se kdyžtak omlouvám:

Kde se v seriálu říká, že je něco hustý?

Dávám to i kvůli tomu, že se dneska tenhle přívlastek nadužívá a hodně lidí má dojem, že s nim přišli teenageři nebo mladý lidi poměrně nedávno. Ale zřejmě to tak neni, i když tak hojně se to dřív nevyskytovalo.
Mezi náma je rozdíl, tak se taky podle toho ke mně chovej!

Hanele
pokladník fanklubu

Příspěvek od Hanele » pon 17. říj 2016 21:26:28

Pane kolego,
bohužel vás musím znovu zklamat, už se to tu řešilo... A také znovu nabádám, než zadáte chyták, zadejte vždy pro jistotu dané slovo/výraz/jméno do vyhledávacího řádku, aby se předešlo zbytečnému dublování! :plesk:
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."

Lipinski
major

Příspěvek od Lipinski » pon 17. říj 2016 22:15:04

Ano, to jsem zkoušel, ale přímo ze sekce "Chytáky" se mi nic neobjevilo. Nebudu se probírat víc než sto deseti stranama týhle sekce, pardon. A napadá mě, že nový členy fóra by to třeba taky mohlo zajímat, ale jestli je to nutný, můžu to smazat, pořád jsme v jedničkách a nulách, není nic jednoduššího.

Hanele
pokladník fanklubu

Příspěvek od Hanele » úte 18. říj 2016 5:37:38

Já když zadám slovo "hustý" do vyhledávacího řádku, tak mi vyjedou jen 2 strany výskytů a asi třetí zmínka je hned to, co jste měl na mysli a několikrát se to tam v různých sekcích opakuje, dokonce i s podobným komentářem o dobovosti tohoto slova...
Mazat se to nemusí, ale je to škoda i pro vás, protože stejnou operaci jako já může udělat kdokoliv a chyták pak rázem přestává být chytákem... Navíc se nám to tu zbytečně zahlcuje. Ale sorry, že prudím ;-)

Lipinski
major

Příspěvek od Lipinski » stř 19. říj 2016 13:57:49

Hanele píše:Já když zadám slovo "hustý" do vyhledávacího řádku, tak mi vyjedou jen 2 strany výskytů a asi třetí zmínka je hned to, co jste měl na mysli a několikrát se to tam v různých sekcích opakuje, dokonce i s podobným komentářem o dobovosti tohoto slova...
Mazat se to nemusí, ale je to škoda i pro vás, protože stejnou operaci jako já může udělat kdokoliv a chyták pak rázem přestává být chytákem... Navíc se nám to tu zbytečně zahlcuje. Ale sorry, že prudím ;-)
To je fakt, asi jsem předpokládal, že by někoho bavilo pátrat normálně při sledování jednotlivejch dílů. Taky nerad zahlcuju fórum, všechny sekce, kam jsem psal, jsem si třeba několikrát přečet, ale tuhle ne, trochu si myslim, že se tu můžou zopakovat nějaký věci, třeba nechtěně, protože ten samej chyták nebo to samý téma, co už na fóru je, napadne novýho uživatele, a je to tady tudíž volnější, navíc se většinou omlouváme předem.

Ovšem chytáky mi asi nejdou, pokaždý je to faux pas, spíš mě napadlo, jestli existuje nějakej moderátor, co by tyhle poznatky nějak přesouval do správnejch vláken nebo sekcí, tzn. právě případ se slovem "hustý" zařadit k podsekci "Hon na lišku" ze sekce "Jednotlivé díly seriálu". Teda pokud zrovna tenhle poznatek stojí za to. Stejně i s filmem "Osud člověka", kterej v MS sleduje Irena Lhotová - jsou o něm zmínky, ale na úplně jinejch sekcích, přitom je to bez diskuze důležitá citace uměleckýho díla a někdo, kdo by chtěl znát "detailně rozebraný" díl Modrá světla, by se to měl dozvědět právě tam. Na fóru je spousta různejch novejch a cennejch detailů a poznatků, ale v roztříštěný podobě, to je škoda, si myslim.

Ale pokud votravuju já, tak se samozřejmě taky omlouvám, je to jen nápad.

Hanele
pokladník fanklubu

Příspěvek od Hanele » stř 19. říj 2016 16:49:37

Máte ve všem pravdu, pane kolego. Musí se na tom zapracovat. Třeba to čeká zrovna na vás ;-)

Lipinski
major

Příspěvek od Lipinski » stř 19. říj 2016 20:36:14

Ja bych myslel někdo, kdo má s fórem víc zkušeností, ale tady to asi nemá smysl řešit.

Hermine von Paulsen
kapitán

Příspěvek od Hermine von Paulsen » pát 03. bře 2017 15:13:37

Je to kozene a nie je to kabelka.
Visi to v priestore, ale luster to nie je.
Je to preparat, ale sa neuziva.
Namiesto kormidla ma chvost.

Co je to a v ktorom dieli sa vyskytuje?

(Pozn.Lipinski: Vy to urcite viete, chvilu si to nechajte pre seba, nech mozu hadat i ostatni ;-) )

Hombre
bývalý předseda - na odpočinku

Příspěvek od Hombre » pát 03. bře 2017 15:47:04

Čistě náhodou to vím, protože jsem si toho nedávno všiml, když jsem zkoušel hledat tu mořskou panu co tu bylo za hádanku. Jde o krokodýla, který visí u starýho Klugeho v hospodě na sále? :dance:
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......

Hermine von Paulsen
kapitán

Příspěvek od Hermine von Paulsen » pát 03. bře 2017 16:12:06

Hombre píše:Čistě náhodou to vím, protože jsem si toho nedávno všiml, když jsem zkoušel hledat tu mořskou panu co tu bylo za hádanku. Jde se o krokodýla, který visí u starýho Klugeho v hospodě na sále? :dance:
Gratulujem :best:

Lipinski
major

Příspěvek od Lipinski » pát 03. bře 2017 18:01:43

Já právě původně myslel, že to je ta mořská panna...

Odpovědět