Díl, který se vám nejméně líbí??

Všeobecná diskuze o seriálu
Odpovědět
zapatak
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: sob 17. led 2009 20:07:47
Bydliště: Strasswalchen, Österreich (Rakousko)

Re: Díl, který se vám nejméně líbí??

Příspěvek od zapatak »

Loupez sladkeho "I"
Lod do Hamburku Me bi zajimalo jestli to fakt nahravali v Hamburgu, ale muselo to byt v "Speicherstadt"
"Wenn Sie eine Karte von Österreich nehmen, finden Sie eine Stadt namens Linz, dort wurde ich geboren, aber nicht als Österreicher sondern als Tscheche"
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Díl, který se vám nejméně líbí??

Příspěvek od Koštýř »

Růže (chrpy) pro Zemana... :roll: Ten konec seriálu mohl být přece jen nějak záživnější.. Trapná přestřelka, tajemná francouzka, rodný domek u dálnice -CO TO SAKRA JE?! :| :x :evil: Natočte někdo 31. díl.. a pořádně! ( nebo když tak remake s Michelle Mercierovou :lol: --Peyraca si střihne Žitný.. :mrgreen: ;) )
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Martin Kabát
strážmistr
Příspěvky: 77
Registrován: sob 20. pro 2008 21:37:02

Re: Díl, který se vám nejméně líbí??

Příspěvek od Martin Kabát »

Vidím to stejně - Růže pro Zemana. Zmatený a nezáživný děj, protivný Zeman před důchodem... :? :roll: Námět příběhu sám o sobě špatný není, dal se podle něho vytvořit mnohem lepší scénář... :( Naopak tu přestřelku tvůrcům klidně odpouštím, akční scény v Zemanovi přecijen nejsou důležité.
Nejvíce mi ale vadí, co tu provedli se Salabou: z původního sice podvodníčka, ale v jádru dobráckého filuty, který si chce hlavně užívat života, dokud to jde, tu udělali obyčejného hajzla, který se účastní kšeftů s drogami... :x :? :roll: No fuj! S tím se nikdy nesmířím, já si Salabu budu pamatovat jako toho veselého rošťáka z Bílých linek... ;) :D
Pozitivem jsou pouze hezká hudba a pár filosofujících dialogů mezi Zemanem, Žitným a Mercierovou o složitosti moderního světa.
"Doba střelců minula..."
"...teď je potřeba dostávat se jim pod kůži jinak. Ideologickým útokem! Pozvolna rozkládat jejich systém zevnitř, tvářit se loajálně, nestrašit..."
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Díl, který se vám nejméně líbí??

Příspěvek od Honza Zeman »

Mozna by opravdu bylo lepsi, kdyby doslo k realizaci posledniho dilu podle predlohy dramaturga Prochazky a ne podle pana Sequense, tezko rict... :?
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: Díl, který se vám nejméně líbí??

Příspěvek od Žitný »

Takový díl není!Každý má něco co je třeba ocenit.Nedělal bych rozdíly.Jeden díl např.vyniká zápletkou,jiný scénářem jiný exteriéry atd atd.Jsou všechny tak nějak pěkné.
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Díl, který se vám nejméně líbí??

Příspěvek od Salaba »

Martin Kabát píše:...Nejvíce mi ale vadí, co tu provedli se Salabou: z původního sice podvodníčka, ale v jádru dobráckého filuty, který si chce hlavně užívat života, dokud to jde, tu udělali obyčejného hajzla, který se účastní kšeftů s drogami... :x :? :roll: No fuj! S tím se nikdy nesmířím, já si Salabu budu pamatovat jako toho veselého rošťáka z Bílých linek... ;) :D ...
No pane kolego upřímně mně se to taky moc nelíbilo :evil: :mrgreen: Ale co, život jde dál...a jak se praví v Koránu, nejlepší je to po .... :mrgreen: Jinak souhlasím s kolegou žitným, že v seriálu prostě není díl který by se zemanologovi líbil nejméně :geek: :D ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Díl, který se vám nejméně líbí??

Příspěvek od prof. Braun »

Já mám problém se Štvanicí - i přesto, že v ní vystupuju... :lol: Myslím, že právě kvůli ní spousta diváků seriál zavrhla šmahem. Ale po formální nebo čistě řemeslné stránce je Štvanice hodně dobrá. Oceňuji především "flashbacky"! Jak už zde bylo řečeno - na každém dílu se dá najít něco špatného i něco dobrého.
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Díl, který se vám nejméně líbí??

Příspěvek od Bína »

Hostinskej už tolik nelemtejte :lol: .Opakujete se.
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Díl, který se vám nejméně líbí??

Příspěvek od malej Míra »

prof. Braun píše:Já mám problém se Štvanicí...
Uznávám, že "Štvanice" může být pro někoho hůře koukatelná, zejména pro příznivce klasických detektivek. Na druhou stranu si u tohohle dílu velmi vážím jiné věci - to, jak se autorům podařilo elegantně a mistrně vybruslit z ožehavého tématu roku 68. Když si uvědomíme, že šlo o normalizační seriál, nikde po tanku ani památky a nebýt Maštalířovy hlášky v následujícím dílu: "...nevím co by se mnou bylo, kdyby nebyli bývali přišli", jako by ani okupace nebyla. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Díl, který se vám nejméně líbí??

Příspěvek od malej Míra »

pan Černý píše:...To, že řemeslně je to velmi dobře zvládnuto netřeba pochybovat, myslím, že všichni dohližitelé si na díl z tohoto roho důkladně posvítili...
Ze srovnání původní verze "Hrdelní pře", z které se bohužel dochovala pouze povídka, scénář, záběr v titulcích seriálu a pár fotek z natáčení v Týnském chrámu, s tím, co nakonec vzniklo, je vidět, že se hodně přetáčelo, stříhalo apod. Ale nakonec se koza nažrala a vlk zůstal celej... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Díl, který se vám nejméně líbí??

Příspěvek od strejda.ohon »

Zajímavý, jak hitparáda o nejmíň oblíbenej díl pasuje na pokyn soudružky Balašový o střídání vážnejch a naopak odlehčenej témat. Jak to tak pročítám, obecně jsou nejmíň oblíbený právě ty díly, který tak úplně nezapadaj do představy o detektivním seriálu, respektive díly, u kterejch je docela problém, do jakýho žánru je vůbec zařadit. Teď nemám na mysli čistej úlet jménem Třetí housle. :mrgreen: Třeba často zmiňovanej ŠaV. Je to ještě krimi nebo už komedie? Je tam sice vražda, ale ta snaha o legraci je taky evidentní.
Já osobně si myslím, že to míchání žánrů úplně šťastnej nápad nebyl. Sice nemůžu říct, že by pro mě byl nějakej díl úplně nekoukatelnej (pokud má člověk rád trochu trapnosti a kouzlo nechtěný legrace, je třeba bizarní scéna se svatebním kočárem dokonalá :mrgreen: ). Ale zase na druhou stranu, kvůli odlehčení určitě pár zajímavějších námětů spadlo pod stůl. A to je trochu škoda.
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Díl, který se vám nejméně líbí??

Příspěvek od prof. Braun »

malej Míra píše:Když si uvědomíme, že šlo o normalizační seriál, nikde po tanku ani památky a nebýt Maštalířovy hlášky v následujícím dílu: "...nevím co by se mnou bylo, kdyby nebyli bývali přišli", jako by ani okupace nebyla. ;) :D
O to právě soudruhům šlo - jako by ani okupace nebyla... Když se ve škole vykládalo o ruských tancích, tak jedině o těch "osvoboditelských" z května 1945. O okupantech ze srpna 68 se buď mlčelo, nebo mlžilo ("bratrská výpomoc"). Právě v tomhle je Štvanice přesným odrazem doby - nikoli však roku 1968, ale "normalizačních" let, ve kterých seriál vznikal... Mimochodem, Štvanici si pouštím, kdykoli mám depresi a chci si v ní "porochnit" (ano, dá se to nazvat i duševním masochismem :lol: ). V jaké náladě si ji pouštíte vy?
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Díl, který se vám nejméně líbí??

Příspěvek od prof. Braun »

strejda.ohon píše:pokud má člověk rád trochu trapnosti a kouzlo nechtěný legrace, je třeba bizarní scéna se svatebním kočárem dokonalá :mrgreen: ).
Třetí housle miluju právě kvůli téhle scéně! Vždycky mě odrovná Kalina, kterak s lišáckým úsměvem mává stařenkám nad hrobem... A pokaždý si přitom vzpomenu na Menšíkovu historku o bábě-čiperce z Nuslí!
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
MK604
strážmistr
Příspěvky: 23
Registrován: sob 07. bře 2009 16:22:18
Bydliště: 5437 Connecticut Avenue, NW; Washington DC, 20015

Re: Díl, který se vám nejméně líbí??

Příspěvek od MK604 »

Ja primo nemam rad Romanci o nenapadne pani, hodne kriku a histerie. Dale nemam rad 31. dil serialu ;)
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Díl, který se vám nejméně líbí??

Příspěvek od malej Míra »

MK604 píše:...Dale nemam rad 31. dil serialu ;)
Nechte mě hádat. Že by proto, protože neexistuje?! ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět