Zajímavé filmařské vychytávky

Všeobecná diskuze o seriálu
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Zajímavé filmařské vychytávky

Příspěvek od heerec123 »

Willy Kleiber: Tak si to tak neber, třeba v nějakým filmu o filmu kruhovou jízdu taky uvidíš a pak budeme moct dělat osvětu společně. :lol: Asi takhle, k tématu Dabing (a zvuk vůbec) jsem nepsal nic, protože je mi to celkem ukradený (ale pobavil jsem se, to zas jo :P ), ale když jde o obrázky a hračky, který ty hezký obrázky dělaj a na který jsem prostě úchylnej, nemůžu odolat.
Naposledy upravil(a) heerec123 dne pát 27. čer 2008 11:27:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Zajímavé filmařské vychytávky

Příspěvek od Bába kořenářka »

A nemohl byste nás poučit i ohledně toho zvuku a dabingu, prosím? Nás to zajímá!!! Teda aspoň mně teda rozhodně...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Zajímavé filmařské vychytávky

Příspěvek od heerec123 »

Bába: Nemoh, na netu jsem o tom nic nenašel. :lol:
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Zajímavé filmařské vychytávky

Příspěvek od Willy Kleiber »

heeeerec: :lol:
Ale jednu věc si i jako laik nemůžu odpustit - je zajímavé, jak všechny exteriéry před kamerou vypadají mnohem větší než ve skutečnosti jsou - viz např. Líšno, náves ve Vojkově či Jinočanech.
Při osobní návštěvě místa se většinou dostaví pocit zklamání doprovázený slovy "Jé, to je malý!" :D
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Zajímavé filmařské vychytávky

Příspěvek od Salaba »

geza píše:Přiznávám, že současná práce s kamerou mě velmi irituje....
Bohužel naprosto souhlasím :cry: viz otřesná kamera v jednom z TV seriálů - a teď mě budete muset opravit - Místo nahoře?/dole?/v životě?/v růžové ordinaci?...fakt nevím přesně název protože se na TV často nedívám. Pamatuju se, že tehdy se na internetu objevila i sbírka na stativ pro onoho "pana kameramana", tak příšerně roztřesené záběry scén a dialogů herců (mnohdy poměrně kvalitních)jsem snad nikdy nikde neviděl. Natočit by to snad šlo lépe i mobilním telefonem :?
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé filmařské vychytávky

Příspěvek od Anglie »

Šlo o "Místo v životě", pane doktore. "Místo nahoře" byla první řada, kterou pro ČT točil Karel Smyczek - a povedla se. Pak se ale producenti dohodli s Novou, svěřili režii nějakému Petru Chlumskému /neznám/ a ten předvedl, že za kamerou může stát i epileptik (herci zůstali, ze seriálu jsem viděl tak tři scény).
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Zajímavé filmařské vychytávky

Příspěvek od Salaba »

Musím uznat pane kolego, že onemocnění onoho kameramana jste diagnostikoval zcela přesně ;) :D
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Tak malá oprava

Příspěvek od Anglie »

Z Chlumského tvorby jsem viděl film Stůj nebo se netrefím, to bylo celkem ok.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Zajímavé filmařské vychytávky

Příspěvek od heerec123 »

Salaba a Anglie: V případě první série Místa v životě naprosto souhlasím. To bylo něco neskutečnýho. Mimochodem, taková zajímavá náhoda 8-) je, že v době natáčení Místa v životě vysílala Nova první sérii 24 hodin, což je seriál, kterej je na podobnym způsobu snímání založenej. Problém je, že 24 hodin je akční a vpodstatě filmovej seriál, zatímco Místo v životě je taková lepší telenovela. Myslím, že tohle docela potvrzuje to, co už je tady napsaný. Když se něco používa jen na efekt, výsledkem je většinou průser. A naopak. Naštěstí. ;)
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Zajímavé filmařské vychytávky

Příspěvek od Willy Kleiber »

Zase otázka na odborníky:
Jak se točily dialogy v jedoucích autech?
Řekněme, jak jedou kriminalisté k jezu v Roztokách v Kvadratuře. Vždycky je záběr jenom na mluvícího herce, takže předpokládám,že se to točilo vždy odděleně a herci se vzájemně ani neviděli. A auto bylo taženo na přívěsu. Štimmt??? :?: :)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Zajímavé filmařské vychytávky

Příspěvek od Dobesch »

Přesně tak --auto je na takovym nizouckym "podvalniku" -- ono slovo prives u me evokuje takovej ten prives pro prepravu aut --tady to je takovej prives co je tesne nad zemi aby to nevypadalo divne pri pruhledu okynkem na okoli --proste aby to auto nebylo neprirozene vysoko nad silnici. No a jak pises nejdriv se natoci "monolog" jednoho herce ...pak se trat jede znova a toci se jinej. Navic je treba si uvedomit ze byly doby (a doba vzniku Zemana do nich mozna i zapada) kdy filmova kamera musela stat vne auta --- proste kameran s naradim by se na sedadlo spolujezdce "nevesel"). Kdo zna okoli ten se obcas musi smat jako ja u Mimiker ........ tam kdyz veze Zeman Lidku s Petrem Ivanovicem tak nejen ze je veze smer letiste (proc kdyz bydleli na Pankraci ???) ale oproti beznemu poradi "ctvrti" Borislavka--Červeny Vrch -Vokovice ...se v ruznych fazich dialogu (a strihu na Zemana a Petra Ivanovice) objevuji "pozadi v poradi " Cerveny Vrch--Borislavka--Vokovice-- Cerveny vrch-- Vokovice--Borislavka. (to je priklad poradi si ted presne nevybavim ale 100% je to na preskacku tam a zpet).

A to uz se Zeman tocil velice modernim zpusobem a bylo upusteno od tzv. Zadni projekce
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Zajímavé filmařské vychytávky

Příspěvek od Willy Kleiber »

Ad točení na přeskáčku: Anebo třeba v Tatranském pastorale - jak vezou Gajdoš se Zemanem hostinskou do Smokovce, přijíždějí dvakrát po sobě ke stejné křižovatce (záběr na Zemana a průhled ven).
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Zajímavé filmařské vychytávky

Příspěvek od malej Míra »

heerec píše:Jo a ještě jeden povedenej a docela netradiční záběr je podhled jako ze studny.
Tak tady bych připomněl náš sraz v Roztokách za účasti pana Kubíčka, kdy vyprávěl, že měli v ateliéru postavenou "studnu", což byl několikametrový válec na výšku, dole voda, v kterém ho režisér koupal v rámci natáčení několik hodin. No a detailní záběry, jak se škrábe nahoru a i pohledy nahoru se točily tak, že se ze stěny "studny daly odebírat panely a vzniklým otvorem kamara snímala. :D
Jo pane kolego, kdybyste chodil na všechny důležité akce a nejezdil jen kalit do Kadaně, tak byste to věděl... ;) :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Zajímavé filmařské vychytávky

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:Ad točení na přeskáčku: Anebo třeba v Tatranském pastorale - jak vezou Gajdoš se Zemanem hostinskou do Smokovce, přijíždějí dvakrát po sobě ke stejné křižovatce (záběr na Zemana a průhled ven).
Tohle je bohužel asi nejrozšířenější nešvar kinematografie, nějaký rozhovor se točí v jedoucím autě na jakési trase a jezdí se to tam a zpátky pořád dokola, dokud se to nenatočí. Zrovna naposledy jsem si toho všiml v TV filmu z r. 2004 "Zlatá brána" (Marta Vančurová a Andrej Bestčastnyj), který uvedla ČT1 29.06. Hodně exteriérů se točilo na Zbraslavi a např. jeden dialog hlavní hrdinky s kamarádkou se odehrával cestou z Baní dolů na Zbraslav na úrovni objektu ÚOOZ a bylo vidět, že to pořád jezdí znovu a znovu.
Jinak na druhou stranu musím uznat práci pánů Hanuše (kamera) a Trošky v prvním díle "Slunce, seno...", kde hned na začátku jízdu na motorce Vency Konopníka a Škopkovic Blaženy potřebovali natáhnout a kdo někdy v Hošticích byl, tak ví, že z kraje vesnice na náves je to opravdu co by kamenem dohodil. Takže motorka projížděla několikrát stejný úsek, ale byla zabírána pokaždé z jiného místa, takže subjektivně se tak pro diváka Hoštice rozrostly do velikosti zvící střediskové obce. :D
Inu, když dva dělají totéž, není to vždy totéž... :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Zajímavé filmařské vychytávky

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:...Inu, když dva dělají totéž, není to vždy totéž... :D
Ale pozor, Troška je přece žákem p. Sequense, a p. Hanuše netřeba připomínat :shock:
Ještě mě napadá dialog Zemana s Gajdošem ve Volze po vyzvednutí na letišti, tak za Zemanem v průhledu je asi třikrát za sebou vidět v lese tatáž stavba u silnice...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Odpovědět