Kdy jste viděli seriál poprvé?

Všeobecná diskuze o seriálu
Odpovědět
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od malej Míra »

Jiřina Drahotová píše:...až se mi doma smějí :) protože na něj koukám neustále dokola... A jsem ráda, že jsem tady našla podobné "šílence" :D
V tom případě tady jsi mezi svými... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
mts
čekatel SNB
Příspěvky: 4
Registrován: pát 15. kvě 2009 13:28:37

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od mts »

Poprvé jsem se s touhle vypečenou partičkou estébáků setkal při premiérových vysíláních jednotlivých “desítek” v druhé polovině 70. let. Bylo mi tehdy 7-10 let takže jsem to ještě všechno úplně nechápal. V paměti mi myslím utkvěla Bestie, Smrt s.z.v p., později Rukojmí a Poselství. Reprízu v 1984-85 už jsem si vychutnal naplno. Děj byl samozřejmě strhující ale už tehdy z toho rudá monstrdebilita čouhala jak sláma z bot. Neohrožení bojovníci za lepší zítřky proti agentům západu, klerikálním přisluhovačům, zdrogovaným disidentům a fašistům-revanšistům – řval jsem smíchy a lámal se v pase. Můj favorit byl Pavel Bláha, voják ze západní fronty, profík a demokrat, který válčil proti větrným mlýnům a podlehl. Když erchajzl Kalina natahoval brka v 68, povídám bráchovi: “Na každou svini se někde vaří voda...”. Když v Poselství Spellman střílel po Hradcovi v jeho great escape, fandil jsem spís amíkovi než rozvědčíkovi a finální Pochod padlých revolucionářů mi vykouzlil úsměv na tváři – o dalšího rudocha míň. Reprízy v 90, letech včetně 30 Návratů přinesly porovnání propagandy a pravdy. Osoba J.Sequense je mimořádně kontroverzní. Na jedné straně majstrštyky jako Atentát a Hříšní lidé (Moskalykova nastavovaná kaše z 80. let nesahala originálu ani po kotníky). Na druhé straně Zeman. Nadaný člověk, který prodal talent d´áblu – podobně jako Dietl, Otakar Vávra, v Německu Leni Riefenstahl. Na 30PMZ oceňuju formu, hudbu a způsob, jakým je tvořeno napětí. Ale pořád to je především monstrózní bolševická denunciace...
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Salaba »

mts píše: Děj byl samozřejmě strhující ale už tehdy z toho rudá monstrdebilita čouhala jak sláma z bot. ... Ale pořád to je především monstrózní bolševická denunciace...
Ještě že máme demokracii ;) Dnešní vkus a tvorba modré inteligence to je ta pravá kultura 8-)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
kraken
poručík
Příspěvky: 142
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:25:11
Bydliště: Praha 8

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od kraken »

Tolik nenávisti,člověče,přijď někdy na sraz a nešil. :roll:
mts
čekatel SNB
Příspěvky: 4
Registrován: pát 15. kvě 2009 13:28:37

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od mts »

To salaba: tohle je diskuzni forum o 30PMZ, s modrou inteligenci vam tady asi nikdo nepomuze, to se musite obratit na sveho psychiatra...
mts
čekatel SNB
Příspěvky: 4
Registrován: pát 15. kvě 2009 13:28:37

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od mts »

To kraken: ale no taak, trochu nadhledu. 30PMZ je predevsim pohadka pro dospele. Ta se vam muze libit, nelibit, pripadat smesna, strasidelna atd ale na nenavist pri hodnoceni tady mista moc neni. Kazdej ma v ty pohadce jiny hrdiny a Honza a jeho parta to pro mne osobne nebyli... Az si muj komentar prectete jeste jednou a poradne, zjistite, ze jsou i veci, ktere na serialu ocenuju.
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od huba.buba »

mts píše:ale no taak, trochu nadhledu.
Já musím ocenit nadhled pana kolegy v polovině osmdesátých let, kdy coby patnáctiletý puberťák měl zcela jasno.
Ostatně chápu jeho i velkou spoustu dalších... nikdo nebyl v pionýru , nikdo nebyl svazák , všichni už tenkrát podrejvali režim ,,za lepší zítřek,, ! :lol: Holt hrdina !............. tak nežeru tohle a koprovou omáčku.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Jiřina Drahotová
strážmistr
Příspěvky: 49
Registrován: sob 09. kvě 2009 22:46:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Jiřina Drahotová »

huba.buba píše: Ostatně chápu jeho i velkou spoustu dalších... nikdo nebyl v pionýru , nikdo nebyl svazák , všichni už tenkrát podrejvali režim ,,za lepší zítřek,, ! :lol: Holt hrdina !............. tak nežeru tohle a koprovou omáčku.
Když jsem nastoupila do první třídy (v roce 89), tak jsem chtěla taky do jiskřiček, protože tam byla většina spolužaček a oni mě nepřijali.... Když jsem doma brečela, a nechápala proč tam nemůžu jít, táta mi řekl: Brzo půjdeš do skautu, ten je lepší :lol:
... já sice moc zkušeností nemám, ale to vám řeknu, chlapi jsou chudáci...
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od huba.buba »

Jiřina Drahotová píše: Brzo půjdeš do skautu, ten je lepší :lol:
Tomu rozumim... :lol: To já se těšil v roce 89 jak se dám ke svazákům a budu jezdit na pionýrský tábory jako vedoucí - holt to neklaplo , stal se ze mě buržoust.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Arnold Hackl »

Tak mě se podařilo od svazáků v roce 88 odejít.
No a ke kolegovi mts pár poznámek :
- každý má na seriál svůj názor a nemá smysl ho nikomu vyvracet, já jen doufám, že ten Tvůj je po zvážení všech pro a proti a je opravdu Tvůj, nikoliv papouškovaný dnešní moderní,
- srovnáváš Sequense s Vávrou a Dietlem - to se mi líbí, vždycky mi vadilo, když někdo Sequense odsuzuje a Vávru, který se dokázal přizpůsobit všem režimům, které u nás byly, vyzdvihuje,
- oceňuješ formu, hudbu a způsob, jakým je tvořeno napětí - tak to přesně oceňujeme i my,
- i když to tak nevypadá, tak my nejsme žádná parta zakuklenců, kteří by chtěli návraty starých pořádků, jen nám nedělá problém si přiznat, že Zeman je filmařsky nadprůměrně dobře proveden (zejména díky Sequensovu vedení), bohužel při tom oslavuje tyranský režim,
- já jsem si poprvé Zemana taky vypálil spíš z recese, až postupně jsem mu přišel na chuť a když jsem poznal kolegy z tohohle fóra a projeli jsme pár míst, kde se Zeman točil, úplně mě seriál vzal,
- většině z nás se bohužel zdá, že před rokem 89 se filmy a seriály, natáčely kvalitněji, než dnes - zdá se mi, že Jára Cimrman, kdyby byl filmař, by možná o minulé době řekl : Za Husáka pravda trochu trpíme, ale ono se to dá vydržet,
- po nás chceš nadhled, ale když s Tebou někdo nesouhlasí, tak jednoho pošleš k psychiatrovi a po druhém chceš, aby si Tvůj příspěvek četl pořádně a asi pořád dokola, dokud nezjistí, že na seriálu taky něco oceňuješ.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Anglie »

huba.buba píše:(...)všichni už tenkrát podrejvali režim ,,za lepší zítřek,, ! :lol: Holt hrdina
K tomuhle se mi líbila věta, snad od Pitharta, v nějakém dokumentu o minulém režimu. "Mám dojem, že v tomhle národě bylo 15 milionů disidentů." Vzhledem k tomu, že skoro každý teď říká, jak bylo proti režimu, ji považuji za velmi výstižnou
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
mts
čekatel SNB
Příspěvky: 4
Registrován: pát 15. kvě 2009 13:28:37

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od mts »

To huba.buba: jojo, jasno jsem celkem mel. Deda stravil v rudym koncentraku na uranu 7 let. Jiskry ani pionyr ani SSM se nekonal, oboustranny nezajem. Není divu…
To arnold hackl: nazor je muj. Prezentuji pouze svoje vlastní nazory. O parte zakuklencu jsem nerekl ani slovo. Nediv se, ze chci aby byl muj prispevek cten poradne – sam ses ted chytil.
Vseobecne receno: to ze jsem kriticky k serialu neznamena ze nejak napadam jeho priznivce. Tyhle stranky jsem procetl jednim dechem a dozvedel se tady mnoho noveho. Jsou vyborne udelane.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Arnold Hackl »

Mě je úplně jedno, co si kdo (i Ty) o seriálu myslí.
Mě je úplně jedno, kde trávil čas Tvůj děda.
Mě je úplně jedno, jestli se u Tebe konaly jiskry nebo pionýr nebo SSM.
Mě je úplně jedno, jestli je Tvůj příspěvek čten pořádně.
Není mi však jasné, kde jsem se chytil.
A vadí mi, pokud někdo mé přátele posílá na psychiatrii, vadí mi pokud každého, kdo s Tebou nesouhlasí nutíš neustále dokola číst své příspěvky, a vadí mi, že člověk, který posílá mé přátele na psychiatrii, po nich žádá nadhled a tvrdí, že nikoho nenapadá.
Jinak co si myslíš o seriálu nebo o nás je mi skutečně úplně jedno a nebýt té nešťastné psychiatrie, vůbec bych na Tebe nereagoval.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Salaba »

mts píše:To salaba: tohle je diskuzni forum o 30PMZ, s modrou inteligenci vam tady asi nikdo nepomuze, to se musite obratit na sveho psychiatra...
Díky za radu, já mám to štěstí, že jsem zatím žádného psychiatra kontaktovat nemusel takže žádného svého nemám. Ale když vidím s jak odbornýmí termíny - monstrdebilita, denunciace - tady operujete, tak asi sám máte nějakou zkušenost s odborníky na léčbu duševních chorob.

Ne vážně, musím uznat, že mě někdy až fascinuje co dokáže s lidmi, kteří se tváří jako ti správní bojovníci za pravdu a demokracii, zmínka o 30PMZ udělat - nelze nevzpomenout např. na nejmenovaného kdysi velmi úspěšného podnikatele a ředitele televize, nyní "skvělého" europoslance jak byl ve svém nedělním pořadu pokaždé přímo rozžhaven do běla když se diskutovalo o repríze seriálu v České televizi. Zajímavé je, že místo věcných argumentů s možností svobodného názoru na věc - "30PMZ? - to je blbost z doby komunismu, na to se dívat nemusím, samá rudá propaganda, ať se na to nějakej trouba dívá když chce" - často argumentují zákeřností, propagandou bolševismu apod. Diskutovat tady o "bolševické denunciaci" po polistopadové zkušenosti kdy řada přesvědčených soudruhů najednou začala s ústy plnými demokracie a svobody budovat lepší zítřky je směšné a hlavně zbytečné. Jak píše mts tohle je přeci diskusní fórum o 30PMZ ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od malej Míra »

Tak si myslím, že každý si z toho vezme to svoje. Někdo "Dichtung", jiný "Wahrheit". :lol: Všichni jsme tu před Listopadem žili, nikdo sem nespadl z Marsu (tak leda z višně, ale to je jiná a zásadně nedatovaná kategorie). Všichni jsme se do minulého režimu nějak zapojili i mu svým způsobem nějak škodili, ať už to byl vrozený laxní přístup, anebo záměr. A i to je vlastně nadčasové, protože stejné vlastnosti škodí v jakékoliv době...
Pamatuji se, že V.Havel brzy po revoluci říkal, že všichni jsme se na tom podíleli, tím myslel i sám sebe a přitom málokdo toho udělal tolik a měl kvůli tomu tolik problémů jako on... ;) :D
Arnold Hackl píše:...Jinak co si myslíš o seriálu nebo o nás je mi skutečně úplně jedno a nebýt té nešťastné psychiatrie, vůbec bych na Tebe nereagoval.
...aneb slovy klasika: "Vyslechneme a necháme bez odpovědi" ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět