Kdy jste viděli seriál poprvé?

Všeobecná diskuze o seriálu
Odpovědět
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od děda Dejmek »

Zdravím všechny "osmičky" i "jedenáctky". Seriál jsem poprvé viděl asi v 80tých letech, přesněji to ale nevím. To mě seriál vůbec nebral, ale tatík byl nadšenec do detektivek, tak byla povinnost sledovat. Později si vybavuji několik repríz v tv, kdy jsem občas nějaký díl shlédl, ale nějak zvlášť mě to nebralo. Zlom nastal až při vydání seriálu na dvd. S přibývajícími díly jsem každou neděli vstával dřív a dřív a nemohl jsem se dočkat, až otevřou trafiku. Od té doby se dívám prakticky denně na nějaký díl, někdy si dám i třeba 5 dílů v řadě. Jsem jasná "jedenáctka", děkuji všem co se na seriálu i třeba jen trošičku podíleli a měli s ním co do činění. Ne že bych si život bez něj nedovedl představit, ale propadl jsem mu úplně a nezvratně. Zároveň děkuji i vám všem tady, co jste stvořili tyto perfektní stránky. (doufám že moje vyznání nezní moc šíleně, jinak jsem úplně normální :mrgreen: ).
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od nalim159 »

Pane kolego,

také Vás zdravím... Myslím, že jste popsal celkem běžný stav většiny těch, kteří na forum přispívají...
Já jsem např. do Majora regulérní magor, a vůbec mi to nevadí ;)
Ale, čože...? Na návštěve?!
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od xvladv »

Zdravím všechny,sice už je to hodně dávno,ale pamatuji si,když televize dávala 30 případů majora Zemana v roce 1975 ?Nebo 1974?Tehdy šlo 10 dílů.A zaujalo mě tehdy několik dílů - Smrt u jezera,Vyznavači ohně,Rubínové kříže,Hon na lišku,Bestie.A sledoval jsem tehdy každé další vysílání seriálu.Jo tehdy mě bylo 18-19 r. :) Tento seriál mě chytl už tehdy. :)
Přeneste palbu na mě.
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Čarda »

Přátelé, dovolil jsem si sesumírovat vysílání našeho seriálu v Československé, respektive v České televizi.
Vysílání 30 případů majora Zemana
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Honza Zeman »

No Cardo, to je pekna prace, opravdu ocenuju badatelskou cinnost, jak dlouho ti to trvalo? Tohle asi dame i na web do sekce Zajimavosti, at se pouci i sirsi zemanologicka verejnost :)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Čarda »

To víš že jo, dejte to kam potřebujete. Trvalo to chvilku, pokud člověk věděl, kdy asi zhruba probíhaly jednotlivé premiéry a reprízy.
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Salaba »

Čarda píše:Přátelé, dovolil jsem si sesumírovat vysílání našeho seriálu...
Opravdu dokonalá práce pane kolego, smekám před Vámi!
Jen bych ještě doplnil (snad to pamětníci potvrdí také, už jsem to tu jednou uvedl), že "Štvanici" foukla Česká televize o prázdninách 1988 nebo ´89 ( to si jist nejsem) jako hlavní večerní program k výročí "přátelské" okupace přímo 21.srpna.
..."tak řekni jak to tenkrát bylo, mluv za nás Honzo!..." ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Hanele »

Já pamětník sice nejsem, ale dovolíte-li mi malou dedukci - jako logičtější mi připadá rok 1988, neboli 20. výročí "vstupu"...
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Čarda »

To právě mám taky v podvědomí, že běžela Štvanice někdy jen tak, ale nemůžu to zatím najít, v 88' bylo 21.8. v "primetime" Bouřlivé víno a v 89' nějaká slovenská inscenácia (byl pondelok :) ).

Ty připomínky, že vysílaní seriálu sem tam uhnulo sportovním přenosům, jsou uvedeny záměrně - že i ryzí propaganda se musela sklonit před sportovními výkony.
Naposledy upravil(a) Čarda dne pát 25. lis 2011 21:38:53, celkem upraveno 1 x.
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Salaba »

Hanele píše:...malou dedukci - jako logičtější mi připadá rok 1988, neboli 20. výročí "vstupu"...
No jasně paní kolegyně, když oslava nějakého výročí tak u toho Honza Zeman nesmí chybět ;) Já už si taky několik let na 1.svátek vánoční jako dárek po Ježíšku "naděluji" "Studnu" :D Nějak potřebuji od toho vesnického pucifouska Seydla svátečně oholit... :D
Čarda píše:To právě mám taky v podvědomí, že běžela Štvanice...
Pane kolego jste odborník a máte jistě kvalitní zdroje, ale muselo to k tomu výročí "srpna" jít - možná třeba den před?? Já si to pamatuju jako kluk jak jsem se tenkrát na Honzu těšil...až jim u soudu vytře zrak ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Čarda »

Salaba píše:ale muselo to k tomu výročí "srpna" jít - možná třeba den před??
Kolego, ani den ani týden, ani před ani po. Je fakt že už ve svém věku hůř vidím ale marně hledám. Můžete mi přátelé pomoci, lze použít odkazu, který zde na fóru nedávno umístil Dr.Veselý - viz a proňuchat Rudá práva - dejme tomu ročníky 1986 až 1989. Televizní programy na celý týden k mání v každém sobotním vydání na 4.straně :!:
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Elden »

Kolego, skvělá práce. Docela mě překvapilo, že měl major Zeman tak málo repríz. Ale asi je to tím, že 30 dílů je přeci jen dost a televize dala divákům od Honzy pár let oddchynout.
Seriál jsem viděl poprvé v polovině 80. let v rámci nedělního seriálového dopoledne po Studiu Kamarád. A pak jsem příležitostně sledoval další díly. Nějakou náhodou mi hodně dlouho unikal Hon na lišku, tak mi pak dlouho nebylo jasné, odkud se Honza zná s Bláhou a co spolu mají za nevyřízené účty z minula. :)
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od nalim159 »

Čarda píše: proňuchat Rudá práva - dejme tomu ročníky 1986 až 1989. Televizní programy na celý týden k mání
Taky to mohla být mimořádka (momentální vnuknutí nějaké pomazané hlavy), nasadit Štvanici, proto by se mohlo stát, že by v týdenním programu nebyla uvedena.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od Salaba »

nalim159 píše: Taky to mohla být mimořádka (momentální vnuknutí nějaké pomazané hlavy), nasadit Štvanici...
Nebo šikovně nastrčená provokačka... v letech těsně před listopadem ´89 :D
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Kdy jste viděli seriál poprvé?

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:...Taky to mohla být mimořádka...
A to zase ne, tehdy se s televizním programem tak nehauzírovalo jako dneska. Vyjímkou mohla být "Chvíle pro písníčku" než se umoudří počasí pro skoky na lyžích. Jediná mimořádka byla až v týdnu po 17.11.1989, kdy se při televizním přenosu hokejového utkání hráči dostavili na led, přečetli petici a odpochodovali zpět do kabin. Zoufalé komunistické vedení ČST, snad aby udrželo lidi u obrazovek a (hlavně Pražácí) nevtrhli do ulic, tak operativně zařadili "Což takhle dát si špenát?" Filmy tohoto kalibru se tehdy jen tak nevysílaly, to už musel bejt Silvestr, nebo já nevím co... ;) :D
Naposledy upravil(a) malej Míra dne úte 14. led 2014 10:07:53, celkem upraveno 4 x.
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět